Lajmet kryesore

Skėnderbeu / Pėrtej Elbasanit, Josa ka rezerva pėr ekipin

AlbanianSport.net 26/08/2014 07:05

ASNN - Trajneri i i kampionëve kërkon që të mos flasë kaq shpejt për titullin e pestë radhazi: “Për ato momente që kundërshtari na vuri në vështirësi është faji i të...

Kastrioti / Ringjallen krutanėt, skuadra nė stėrvitje

Nderim Goci (Krujė) 26/08/2014 08:25

ASNN - Kastrioti është skuadra e radhës e Kategorisë së Parë, e cila tashmë ka nisur periudhën përgatitore të verës. Edhe pse me vonesë, teksa pas gati tre javësh nis kampionati, krutan...

Luhen sonte ndeshjet e kthimit tė 5 prej ēifteve tė “play-off”-it

AlbanianSport.net 26/08/2014 09:05

ASNN - Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e kthimit të 5 çifteve të para, prej nga do të dalin 5 prej skuadrave që kalojnë “play-off”-in dhe sigurojnë një vend në fazën e grupeve. Nde...

Xhudo / Botėrori rus, Majlinda Kelmendi, gati pėr medalje

Gjergj Vyshka 26/08/2014 07:45

Sportistet kosovare, të cilat kanë shkuar në Rusi me pasaportë shqiptare, janë nën siglën “IJF”. Shpallen kundërshtaret, shpresë për fitoret e para dhe ngjitjen në podium. Majlinda Ke...


Nė Fokus

Florensė Storē, atletja 101-vjeēare qė sfidon moshėn (Video)

AlbanianSport.net 26/08/2014 22:45

ASNN - Është plot 101 vje...

Sopoti / Gentian Stojku trajneri i ri i librazhdasve

AlbanianSport.net 26/08/2014 22:05

ASNN - Gentian Stojku ësht&eum...

Kosovė / Pas boksit, edhe mundja, stėrvitje nė Durrės

AlbanianSport.net 26/08/2014 21:25

ASNN - Pas boksit, edhe mundja koso...

Korēė / Nis rikonstruksioni i dy fushave sportive nė qytet

AlbanianSport.net 26/08/2014 20:45

ASNN - Para disa javësh, t&eum...

Luftėtari / Sulejmani: Lushnja & Bylisi, rivalėt pėr Superiore

AlbanianSport.net 26/08/2014 20:05

ASNN - Duke folur për gazetat sportive të ditës, mbrojtësi fierak Ervin Sulejmani ka deklaruar se ngjitja në Superiore për Luftëtarin do të jetë realitet dhe jo thjesht dë...

Xhudo / Majlinda Kelmendi, kampione e botės nė Rusi! (Video)

AlbanianSport.net 26/08/2014 19:25

ASNN - Sportisja pejane, Majlinda Kelmendi, e ka mbrojtur me sukses titullin e kampiones së botëse në Xhudo duke mposhtur rumunen Andrea Çitu në finalen e Kampionatit Botëror, që po m...

Luzi barazon miqėsoren me Vorėn, mbushet me brazilianė

AlbanianSport.net 26/08/2014 18:45

ASNN - Luzi 2008 ka luajtur të shtunën miqësoren e saj të katërt, teksa më parë ishte mundur nga Korabi 1-5, si dhe kishte fituar 7-0 me Egnatian dhe 4-2 Albpetrolin. Dhe përball&e...

Lushnja / Bindin Shkoza & Branica, janė pranė firmosjes

AlbanianSport.net 26/08/2014 18:05

ASNN - Gentian Shkoza dhe Klejdi Branica në dy miqësoret e luajtura ndaj Naftëtarit dhe të Nën-19-vjeçarëve të Flamurtarit duket se e kanë stafin teknik të verdhejeshil...

Kosovė / SIGAL Prishtina zyrtarizon qėndrimin e Berishės

AlbanianSport.net 26/08/2014 17:25

ASNN - Basketbollisti pejan, Dardan Berisha, pjesë e kombëtares së basketbollit të Polonisë, ka arritur marrëveshje me drejtuesit e klubit bardhekaltër të basketbollit nga kryeqyte...

Skėnderbeu / Lilaj & Martins nuk stėrviten, tė tjerėt normalisht

AlbanianSport.net 26/08/2014 16:45

ASNN - Sabian Lilaj nuk është stërvitur me skuadren të hënën e kësaj jave. “Ka pasur problem të vogla shëndetësore”, - ka prerë shkurt trajneri Mirel Jos...

Besėlidhja / Rritet intensiteti nė stėrvitje, dėmtohet Gruda

AlbanianSport.net 26/08/2014 16:05

ASNN - Çdo ditë e më shumë futbollistët lezhjanë po stërviten me intensitet të madh, teksa janë duke rritur ngarkesat e tyre fizike në prag të sezonit të ri f...

KOKSH / Presidenti Bezhani vazhdon takimet e punės nė Nanxhing

Gjergj Vyshka 26/08/2014 15:25

Në kushtet kur konkurrimi për shqiptarët tashmë ka përfunduar në Lojërat Olimpike Rinore në Nanjing, presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani, i ka viju...

Shėnkolli / Trajneri Bruka, nė pritje tė pėrforcimeve tė reja

AlbanianSport.net 26/08/2014 14:45

ASNN - Shënkolli që luan në Kategorinë e Dytë, të paktën edhe sipas trajnerit Alban Bruka, është në pritje të përforcimeve të reja për të pasur n...

Luftėtari / Pas tė dielės pushim, rinis stėrvitja e plotė

AlbanianSport.net 26/08/2014 14:05

ASNN - Kthehen të dëmtuarit në stërvitje, plotësohet grupi i bluzinjve të Devollit. Pas fitores 3-1 në ndeshjen e së shtunës me Memaliajn, të dielën bluzinjtë k...

Xhudo / Nora Gjakova, tė mėrkurėn nė tapetin e Botėrorit

AlbanianSport.net 26/08/2014 13:25

ASNN - Nën “hijen” e Kelmendit do të paraqitet xhudistja jonë tjetër, Nora Gjakova (57 kg), e cila betejën e parë në Celiabinsk do ta ketë të mërkurën. N...

Skėnderbeu / Ardhja e Memellit u prish nga shkrimet e gazetave

AlbanianSport.net 26/08/2014 12:45

ASNN - Migen Memelli ka qenë fare pranë kalimin tek Skënderbeu. Por duket se vetëm botimi i lajmit në të gjitha mediet sportive ka këputur bisedat me Takajn e lojtarin e njohur. Një...

Lushnja / Mihani, edhe pėr njė vit pjesė e myzeqarėve

AlbanianSport.net 26/08/2014 12:05

ASNN - Blindohet Lushnja e Artan Banos, ndërsa pas tetë titullarëve të sezonit të kaluar tashmë pjesë e kësaj skuadre është dhe Meglid Mihani. Kohë më parë...

Kosovė / Shaptahoviē kėrkon falje, por “Plisat” nuk e pranojnė...!

AlbanianSport.net 26/08/2014 11:25

ASNN - Reagimi i tifozëve të SIGAL Prishtinës: “Bukën që e han nuk bën mirë ta shkelësh”. Samir Shaptahoviç, ish-basketbollisti i kombëtares shqiptare dhe i...

Ekskluzive / Marko: Ky, sezoni qė mund tė rrėzojė Skėnderbeun (Video)

AlbanianSport.net 26/08/2014 10:45

ASNN - Ky mund të jetë sezoni që mund t'i japë fund dominimit të futbollit shqiptar nga ana e Skënderbeut. I këtij mendimi është ish-futbollisti, ish-trajneri dhe specialisti ...

Luhen sonte ndeshjet e kthimit tė 5 prej ēifteve tė “play-off”-it

AlbanianSport.net 26/08/2014 09:05

ASNN - Liga e Kampioneve luan sonte ndeshjet e kthimit të 5 çifteve të para, prej nga do të dalin 5 prej skuadrave që kalojnë “play-off”-in dhe sigurojnë një vend n&e...

Kastrioti / Ringjallen krutanėt, skuadra nė stėrvitje

Nderim Goci (Krujė) 26/08/2014 08:25

ASNN - Kastrioti është skuadra e radhës e Kategorisë së Parë, e cila tashmë ka nisur periudhën përgatitore të verës. Edhe pse me vonesë, teksa pas gati tre jav&...

Xhudo / Botėrori rus, Majlinda Kelmendi, gati pėr medalje

Gjergj Vyshka 26/08/2014 07:45

Sportistet kosovare, të cilat kanë shkuar në Rusi me pasaportë shqiptare, janë nën siglën “IJF”. Shpallen kundërshtaret, shpresë për fitoret e para dhe ngjitj...

Skėnderbeu / Pėrtej Elbasanit, Josa ka rezerva pėr ekipin

AlbanianSport.net 26/08/2014 07:05

ASNN - Trajneri i i kampionëve kërkon që të mos flasë kaq shpejt për titullin e pestë radhazi: “Për ato momente që kundërshtari na vuri në vështirësi...

Nėn-17-vjeēarėt e Sopotit frenojnė Domosdovėn nė njė 2-2

AlbanianSport.net 25/08/2014 23:45

ASNN - Domosdova e Prrenjasit, skuadër e cila luan në Kategorinë e Dytë, ka zhvilluar miqësoren e saj të parë sezonale, ndërsa përballë ka pasur paratërinjtë e ...

Filipa Zheku, nga pista e prindėrve, nė pishinė

AlbanianSport.net 25/08/2014 23:05

ASNN - Jo rastësisht Philippa Zheku merret me sport, pasi edhe dy prindërit e saj kanë qenë në Shqipëri prej shumë e vitesh atletë me Skënderbeun. Dhe vetëm pas vitit 199...

Vllaznia / Prezantohet Soza i Palermos dhe uruguaiani Aguirre

Gjergj Vyshka 25/08/2014 22:25

Vllaznia, vetëm 30 minuta përpara fillimit të ndeshjes, ka prezantuar dy nga blerjet më të fundit në tregun e lëvizjeve të futbollistëve në verë. Së pari bë...

Korabi / Njė tjetėr fitore, kėtė herė 4-0 me Sopotin

AlbanianSport.net 25/08/2014 21:45

ASNN - Korabi i Peshkopisë duket i papërmbajtshëm në miqësoret e tij në prag të sezonit futbollistik në Kategorinë e Dytë. Pasi ka barazuar 2-2 me Tërbunin, por pasi...

Basketboll / Hoxhaj & Koēi, gjyqtarė nė tė njėjtėn ndeshje

Gjergj Vyshka 25/08/2014 21:05

Erion Hoxha dhe Ervin Koçi, dy gjyqtarët shqiptarë që janë duke gjykuar në Kampionatin Evropian të Nën-16-vjeçarëve, Divizioni B, dje kanë qenë në t&eu...

Luftėtari / Trajneri Devolli: Do tė jemi gati kur tė nisė sezoni!

AlbanianSport.net 25/08/2014 20:25

ASNN - Trajneri i gjirokastritëve pas një kohe të gjatë stërvitjeje bën analizën e tij të punës, sheh sinjale pozitive nga ekipi pas dy fitoreve në miqësore: “...

Di Maria “pėrzė” Januzajn, tashmė e kėrkon Milanin

AlbanianSport.net 25/08/2014 19:45

ASNN - Skuadra e Milanit po shfaq interesim për transferimin e Adnan Januzjat. Mesfushorit kosovar pritet t’i rrezikohet vendi te Mançester Junajtid pas transferimit të Angel Di Marias. Kësiso...

Vllaznia-Kukėsi 1-2 / Hysa-Shala, skajet e njė paraqitjeje

Gjergj Vyshka 25/08/2014 19:05

Shtatëshkurti ka qenë problematik për mbrojtjen e Vllaznisë, jo vetëm me hyrjet e tij nga krahët, por dhe për atë se sa herë që merrte topin krijonte pështjellim p&e...

Himara / Gati pėr ndeshjen e Kupės me Bilisht Sportin

AlbanianSport.net 25/08/2014 18:25

ASNN - Himara, nën drejtimin e dyshes Nenaj-Imeraj, është duke vazhduar punën për të qenë gati për sezonin e ri futbollistik. Në fakt, ndryshe nga skuadrat e tjera, për H...

KOKSH / Bezhani, takim me Tomas Bahun & Xhani Merlon

Gjergj Vyshka 25/08/2014 17:45

Viron Bezhani, presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, nuk i ka harruar takimet e tij të punës në Nanjing, atje ku janë duke u zhvilluar Lojërat Olimpike Rinore, të cilat p&eu...

Pograceci / Kthehet Ēekiēi, rikonfirmohen Miraka & Bufasi

AlbanianSport.net 25/08/2014 17:05

ASNN - Suluesi kryesor i Pogradecit, Albi Çekiçi, është parë në stërvitje me skuadrën liqenore. Për këtë futbollist mësohet se kanë qenë të i...

Sondazh

A do ta rrisė cilėsinė e futbollit formula me 4 faza e Kategorisė Superiore?

  • -
  • -
  • -


  • Vota: 99

Dosier

Intervistė e rastit