Not & Sportet e Ujit

Not / Noel Borshi, e kualifikuara e tretė pėr  nė NanxhingNot / Noel Borshi, e kualifikuara e tretė pėr nė Nanxhing Gjergj Vyshka 09/04/2014 23:30

Noel Borshi është e kualifikuara e tretë e Shqipërisë me normë në Lojërat Rinore Olimpike, trë cilat do të zhvillohen në Nanjing të Kinës, më 16-28 gusht. Më parë ishi...

Berat / USAID nė mbėshtetjen tė “Albania Rafting Group”Berat / USAID nė mbėshtetjen tė “Albania Rafting Group” AlbanianSport.net 02/04/2014 21:05

Zyra e USAID-it në Shqipëri, edhe sipas faqes zyrtare në internet të Agjencisë Telegrafike Shqiptare, www.ata.gov.al, ka garantuar mbështetjen ndaj Federatës Shqiptare të Raftingut, quajtur ndryshe “Al...

“Teuta Swimming”, nė Hercegnovi formon tė ardhmen e saj“Teuta Swimming”, nė Hercegnovi formon tė ardhmen e saj Bujar Qesja (Durrės) 18/02/2014 10:05

Aktiviteti i përvitshëm ndërkombëtar “Mimoza Cup” grumbulloi në qytetin malazez të Hercegnovit 10 ekipe me 120 notarë. Është viti i dytë që prezent në këtë pishin&eu...

Not / “Te Stela” & Tirana spikatin nė “Mimoza Cup 2014”Not / “Te Stela” & Tirana spikatin nė “Mimoza Cup 2014” Gjergj Vyshka 17/02/2014 07:55

Shqiptarët e ujit masin forcat në Malin e Zi, 15 medalje të fituara. Notarët e “Te Stela”, Tiranës dhe “Nobis” kanë dominuar një pjesë të mirë të garave, duke zën&...

Not / Pavon: Nuk bėj mrekullira, por do tė jeni tė parėtNot / Pavon: Nuk bėj mrekullira, por do tė jeni tė parėt Nga Bujar Qesja 12/02/2014 17:55

“Teuta Swimming” është duke u përgatitur intensivisht për këtë pjesëmarrje të re ndërkombëtare në turneun “Mimoza Cup” në Hercegnovi më 2014. Konkurrojnë...

Not / “Teuta Swimming”, dukuri e re, gati pėr “Mimoza Cup”Not / “Teuta Swimming”, dukuri e re, gati pėr “Mimoza Cup” Nga Bujar Qesja 12/02/2014 08:35


Asistenca italiane për herë të parë në historinë e notit shqiptar, kurse milanezi Eros Pavon kërkon të nxjerrë në Durrës, Kampion Ballkani. Të gjithë me objektiva të larta...

Not / Kupa “Hysni Bregu”, jehonė edhe nė KosovėNot / Kupa “Hysni Bregu”, jehonė edhe nė Kosovė AlbanianSport.net 26/12/2013 15:45

ASNN - Gara e parë e notit në Shqipëri për vitin 201, që u zhvillua në mjediset e kompleksit të mirënjohur “Te Stela” në dalje të Tiranës, ka patur jehonë edhe në Kosov&e...

Not / Tirana & “Te Stela”, triumfatore nė Kupėn “Hysni Bregu”Not / Tirana & “Te Stela”, triumfatore nė Kupėn “Hysni Bregu” Gjergj Vyshka 26/12/2013 07:05

Për të nderuar kujtimin e ish-notarit të Dinamos dje janë mbledhur shumë bashkohës së tij, por dhe figura qendrore të sportit në vend dhe politikan. 13 ekipe pjesëmarrëse dhe 150 sportistë...

Not / Kupa “Hysni Bregu”, pjesėmarrje masive “Te Stela” (Video)Not / Kupa “Hysni Bregu”, pjesėmarrje masive “Te Stela” (Video) AlbanianSport.net 25/01/2014 14:35

ASNN - Ish-notari i mirënjohur, Hysni Bregu, është përkujtuar sot me një turne të organizuar në nderim të tij nga Federata Shqiptare e Notit. Në këtë veprimtari morën pjesë afro 110 ...

Not / Kupa “Hysni Bregu”, pjesėmarrės edhe nga KosovaNot / Kupa “Hysni Bregu”, pjesėmarrės edhe nga Kosova Gjergj Vyshka 24/01/2014 11:45

Disa nga notarët më të mirë të Kosovës do të jenë pjesëmarrës në garën e notit që organizohet në Tiranë, teksa bëhet fjalë për Kupën “Hysni Bregu&...

Not / Sonja Kapedani, 9-vjeēara qė premton tė trazojė ujėratNot / Sonja Kapedani, 9-vjeēara qė premton tė trazojė ujėrat AlbanianSport.net 15/01/2014 23:05

ASNN - Synimi i notares 9-vjeçare, Sonja Kapedani, e cila erdhi si kampione pas medaljes së artë në Berlin, janë ambicioze. Në fakt, një medalje ari në kryeqytetin e Gjermanisë nuk është di&...

Not / Kupa “Hysni Bregu”, veprimtaria e parė pėr 2014-nNot / Kupa “Hysni Bregu”, veprimtaria e parė pėr 2014-n Gjergj Vyshka 10/01/2014 07:05

Kupa “Hysni Bregu” është veprimtaria e parë i notit shqiptar për vitin 2014, që do të organizohet më 25 janar në pishinat e mbyllura të kompleksit “Te Stela”. Sipas të v&eum...

Not / Federata, shpėrblime pėr rekordet e Hoxhės dhe DervishitNot / Federata, shpėrblime pėr rekordet e Hoxhės dhe Dervishit Gjergj Vyshka 27/12/2013 15:40

Federata Shqiptare e Notit, të paktën dhe sipas burimeve të sigurta, ka vendosur që një pjesë të parave të papërdorura nga buxheti vjetor i dhënë prej shtetit të kalojë për shp&...

Not / Tė shtunėn Kupa Pavarėsia, Kosova stėrvitje te “Te Stela”Not / Tė shtunėn Kupa Pavarėsia, Kosova stėrvitje te “Te Stela” Gjergj Vyshka 20/11/2013 19:00

Përfaqësuesja e Kosovës në not, gjendet që nga 18 nëntori në Tiranë dhe është duke u përgatitur në Kompleksin “Te STELA” në autostradë. Kosovarët do të mar...

Federata Shqiptare e Rafting, anėtarja mė e re e KOKSH-itFederata Shqiptare e Rafting, anėtarja mė e re e KOKSH-it AlbanianSport.net 21/09/2013 10:20

ASNN - Federata Shqiptare e Raftingut është anëtarja më e re e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, që është pranuar dje në asamblenë e 17-të zgjedhore të këtij institucioni. Blerina...

Not / Triumfojnė “Te Stela” e Sulejman Podės & Tirana e Arjan FetishajtNot / Triumfojnė “Te Stela” e Sulejman Podės & Tirana e Arjan Fetishajt Gjergj Vyshka 06/09/2013 18:05


Klavio Meça, sportisti më i mirë i të rinjve dhe të rriturve, por dhe Rovena Marku kanë dhënë dy rekordet kombëtare të këtij kampionati në 1500 metra stil i lirë, thyhen n&eu...

Not / “Te Stela” dhe Tirana, kampionėt e Shqipėrisė nė pishinėNot / “Te Stela” dhe Tirana, kampionėt e Shqipėrisė nė pishinė Olgert Serani 06/09/2013 09:25

ASNN - Kampionati kombëtar i notit për të rinj, të rritur, të reja, të rritura uli dje siparin me numër rekordesh kombëtare, 13 për moshat dhe dy për të rritur. Kampion për të reja u...

Noti i tė rriturve dhuron mė shumė... rekorde moshash!?Noti i tė rriturve dhuron mė shumė... rekorde moshash!? Gjergj Vyshka 05/09/2013 07:05

Nuk ka përmirësime rezultatesh as për të rritur e të rritura e as për të rinj e të reja, por vetëm për moshat 10-14 vjeç. Rikthehet pas gati shtatë vitesh “bisha” e rekordev...

Asambleja e notit, Federata zgjedh edhe kryesinė e reAsambleja e notit, Federata zgjedh edhe kryesinė e re AlbanianSport.net 04/09/2013 19:55

ASNN - Federata Shqiptare e Notit është plotësisht e rinovuar. Pas votëbesimit të Agim Çirakut si president, dje ky komunitet zgjodhi kryesinë e re. Një shkelje e statutit të Federatës, sikurse e...

Not / Ridvan & Riva Gjeēaj, shqiptarėt nė Maratonėn e SplititNot / Ridvan & Riva Gjeēaj, shqiptarėt nė Maratonėn e Splitit Gjergj Vyshka 31/08/2013 22:25

Më 17 gusht, Ridvan dhe Riva Gjeçaj, përfaqësues të “Bojana Acuatic Sports” në Shkodër, kanë qenë pjesëmarrës në edicionin e 48-të të Maratonës së Spliti...

Sondazh

A janė klubet shqiptare tė basketbollit gati pėr tė marrė pjesė nė Ligėn Ballkanike?

Shih Rezultatet

Intervistė e rastit

Sporti dhe Shėndeti