Kampionati Kombėtar

Femrat / Tė shtunėn nis sezoni i dytė i Kampionatit Kombėtar

Femrat / Tė shtunėn nis sezoni i dytė i Kampionatit Kombėtar

AlbanianSport.net 13/12/2010 19:00
ASNN - Ėshtė bėrė i ditur edhe Kalendari i edicionit tė 2-tė tė Kampionatit Kombėtar tė Futbollit pėr Femra, qė do tė nisė nė fundjavė. Sipas njoftimit tė shpėrndarė nga Federata Shqiptare e Futbollit, java e parė e kėtij sezoni tė Kampionatit Kombėtar tė Futbollit pėr Femra do luhet mė datė 18 dhjetor 2010, pėr tė vijuar njė javė mė pas me raundin e dytė tė ndeshjeve.
Sipas Presidentit tė Shoqatės sė Futbollit tė Femrave nė vendin tonė, Genc Ymeraj, nė kampionatin e kėtij sezoni do tė marrin pjesė 9 ekipe, tė cilat do tė pėrballen me njėra-tjetrėn me sistem vajtje-ardhje, nė 18 javėt e dy fazave tė kampionatit. Skuadrat e regjistruara pėr kėtė sezon janė Tirana, Kinostudioja, Rubiku, Shkėndija e Durrėsit, “The Door”, Memaliaj, Dardania, Jubani dhe Ada.
Nė fakt, ky sezon i ri i Kampionatit Kombėtar tė Futbollit pėr Femra ka nisur me vonesė krahasuar me edicionin e parė tė saj, pasi nė kėtė kohė, sezoni i shkuar kishte mbyllur fazėn e parė e tij. Duke qenė se numri i skuadrave pjesėmarrėse nė kėtė edicion ėshtė numėr tek (9), ēdo javė do tė luhen 4 ndeshje, ndėrsa njėra nga skuadrat do ta bėjė pushim.

Kalendari i Kampionatit tė 2-tė
Kombėtar tė Futbollit pėr Femra:

Java e Parė
(18.12.2010)

Tirana - Kinostudio
Rubiku - Shkėndija Durres
The Door - Memaliaj
Dardania - Jubani
Ada - pushim

Java e Dytė
(25.12.2010)

Memaliaj - Dardania
Shkėndija Durrės - The Door
Kinostudio - Rubiku
Ada - Tirana
Jubani - pushim

Java e 3-tė:

Rubiku - Ada
The Door - Kinostudio
Dardania - Shkėndija Durrės
Jubani - Memaliaj
Tirana - pushim

Java e 4-t:

Shkėndija Durrės - Jubani
Kinostudio - Dardania
Ada - The Door
Tirana - Rubiku
Memaliaj - pushim

Java e 5-tė:

The Door - Tirana
Dardania - Ada
Jubani - Kinostudio
Memaliaj - Shkėndija Durrės
Rubiku - pushim

Java e 6-tė:

Kinostudio - Memaliaj
Ada - Jubani
Tirana - Dardania
Rubiku - The Door
Shkėndija Durrės – pushim

Java e 7-tė:

Dardania - Rubiku
Jubani - Tirana
Memaliaj - Ada
Shkėndija Durrės - Kinostudio   
The Door - pushim

Java e 8-tė:

Ada - Shkėndija Durrės
Tirana - Memaliaj
Rubiku - Jubani
The Door - Dardania
Kinostudio - pushim

Java e 9-tė:

Jubani - The Door
Memaliaj - Rubiku
Shkėndija Durrės - Tirana
Kinostudio - Ada
Dardania - pushim
                                    

Sondazh

A do ta rrisė cilėsinė e futbollit formula me 4 faza e Kategorisė Superiore?

  • -
  • -
  • -


  • Vota: 99

OPINIONE

Sporti dhe Shėndeti