Jashtėloje

“Mundja 2”, zgjidhet unanimisht Avni Hasa si president

“Mundja 2”, zgjidhet unanimisht Avni Hasa si president

Gjergj Vyshka (Sport Ekspres) 20/01/2013 13:45
Ndėrkaq, nė ora 11:00, nė ambientet e Hotel “Mondialit”, pėrfaqėsuesit e klubeve, qė aderojnė nė Federatėn Shqiptare tė Mundjes, por dhe sportistė, apo dhe ish-trajnerė tė nderuar tė kėtij sporti. Pas pėrfundimit tė zgjedhjeve, Avni Hasa ėshtė zgjedhur president i Federatės Shqiptare tė Mundjes me unanimitet tė plotė me 11 vota nga 11 delegatė.
Gjithashtu ėshtė zgjedhur dhe kryesia e re e pėrbėrė nga Altin Shtjefni, Sinan Trimi, Flamur Reēi, Sabah Cenaj, Agron Ēela dhe Leonard Ēakmashi. Tė gjithė tė pranishmit e kanė quajtur tė dobėt punėn e Federatės Shqiptare tė Mundjes, e cila, sipas tyre, ka sjellė dhe pėrēarje. Ndaj dhe nė kėtė Asamble tė Jashtėzakonshme tė mundjes ėshtė zgjedhur presidenti i ri Avni Hasa dhe kryesia e re, e cila do t’i japi mė jetė kėtij sporti.
Pyetjes sė “Sport Ekspresit” se si do tė veprojė kjo Federatė e re e mundjes nė kushtet kur titullari i Ministrisė sė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, Aldo Bumēi, i ka dhėnė mbėshtetje pjesės tjetėr tė komunitetit tė mundjes me president Martin Biba, Hasa si president i ri do tė pėrgjigjej: “Ėshtė e detyruar tė zbatojė ligjin dhe nuk e kemi pėrēarė komunitetin, pėrkundrazi do ta bashkojmė atė pėr tė mirėn e kėtij sporti”.
                                    

Sondazh

A do ta rrisė cilėsinė e futbollit formula me 4 faza e Kategorisė Superiore?

  • -
  • -
  • -


  • Vota: 99

OPINIONE