Subscribe to RSS

Aeronautikë / 17 pilotë nga Shqipëria & Kosova, në Dajt për Kupën e Kombit

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 09:45

ASNN – Aeronautika ka zhvilluar veprimtarinë e radhës, Kupën e Kombit 2017, me rastin e festave të nëntorit. Ka qenë një bashkëpunim midis dy Federatave, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, të cilat kanë sjellë pilotët e saj për të konkurruar në këtë veprimtari.

Në disiplinën precizion, pilotët kanë kryer fluturimet e tyre. Është zgjedhur Mali i Dajtit për të zhvilluar këtë turne. Në përfundim të konkurrimit, 3 vendet e para i kanë ndarë pilotët shqiptarë, Xhonatan Islami, Siljan Zani dhe Artion Vreto.

Fitues është shpallur Islami, me 102 pikë të grumbulluara në 4 fluturime. Ai ka qenë më i saktë se konkurrentët e tjerë gjatë uljeve të tij në pikën e caktuar. Me 232 pikë, në vend të dytë, u rendit Zani dhe, në të tretin, Vreto, me 293 pikë.

Rreth 17 pilotë nga Shqipëria dhe Kosova konkurruan në Kupën e Kombit. Ashtu si edhe në veprimtaritë e tjera që kanë zhvilluar së bashku këto dy federata, pilotët nga Shqipëria kanë patur rezultate më të mira se ata të ardhur nga Kosova.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh