Subscribe to RSS

Apolonia e Profkës fiton bindshëm në Vlorë, frenon Flamurtarin

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 11:35

ASNN – Derbi i luajtur të shtunën në Vlorë mes Flamurtarit dhe Apolonisë ka përfunduar me fitoren e fierakëve, 51-76. Loja ka nisur me mjaft rivalitet nga të dyja ekipet. Toska, Nuredini e Sotiri kanë udhëhequr ekipin e tyre drejt fitores së pjesës së parë, 19-17.

Në të dytën fierakët janë zgjuar dhe të udhëhequr nga Tegu kanë arritur të përmbysin rezultatin duke e mbyllur gjysmën e parë në epërsi, 33-37. Në pjesën e tretë, loja ka qenë e ekuilibruar në shumë momente, por me një epërsi të lehtë të fierakëve.

Në pjesën e fundit, trajneri Birçaj ka hedhur në parket lojtarët e rinj. Dhe këtu ka përfituar Apolonia, e cila me Baren dhe I. Skëndaj fiton pjesën e katërt 7-25 dhe krejt ndeshjen me rezultatin e përgjithshëm 51-76.

 

Flamurtari – Apolonia          51-76

(19-17, 14-20, 11-14, 7-25)

Flamurtari: Toska, Sotiri, Nuredini, Çomi, Lilaj, Bacaj, Qano, Mëhilli, Zanaj, Liçaj. Trajner: V. Birçaj

Apolonia: Tegu, Bare, V. Ajdhoni, Zh. Ajdhoni, I. Skëndaj, B. Skëndaj, Alimema, Xhafaj, Shkurti, Salillari, Bushi. Trajner: O. Profka

Gjyqtarë: Y. Harasani, A. Dulçe (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Meshkuj

 

Kategoria e Parë

 

Java e 14-të

(10-11 mars 2018)

 

Të shtunën:

Flamurtari – Apolonia      51-76

 

Të dielën:

Skënderbeu – Elbasani      ora 12:00

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Goga Basket 11        11        0          1001-434       22
  2. Flamurtari      11          7        4            575-719       18
  3. Apolonia        11          5        6            612-677       16
  4. Elbasani        11          3        8            606-796       14
  5. Skënderbeu  10          1        9            554-684       11

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh