Subscribe to RSS

Basketboll / “Bilbili” Erion Hoxhaj, 7 ndeshje në Evropianin e Nën-20-vjeçëve

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 19:50

Gjyqtari ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, Erjon Hoxhaj, e ka mbyllur me 7 ndeshje Kampionatin Evropian të Nën-20-vjeçarëve. Ai dje ka qenë gjyqtar i 3-të në finalen e vendeve 9 dhe 10, Finlandë-Holandë, që u mbyll me fitoren e nordikëve, 85-66 (13-16, 28-10, 25-20, 19-20).

Gjyqtar i parë në këtë ndeshje ka qenë bjellorusi Aliaksandr Siritsak, kurse e dytë turku Ajtug Ekti dhe vëzhgues rumuni Marius Marinesku. Në 7 ndeshje, Hoxhaj ka gjykuar 3 herë Finlandën, dy herë Armeninë dhe Moldavinë, si dhe nga një herë Kosovën, Kroacinë, Poloninë, Sllovakinë, Maltën dhe Irlandën.

Ndërkohë, nga data 28 korrik, deri më 6 gusht 2017, ai do të jetë në Talin të Estonisë, në Kampionatin Evropian Nën-18-vjeçarëve, djem, Divizioni B.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh