Subscribe to RSS

Basketboll / Cici & Hoxhaj, në parket për Eliminatoret e Evropianit

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 13:25

ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Evropian 2019 në basketboll për femra kanë sjellë në parket edhe gjyqtarët shqiptarë. Gentian Cici dhe Erjon Hoxhaj kanë qenë në ndeshjen e grupit A, Mali i Zi-Sllovaki 72-73 (29-17, 6-21, 18-15, 19-20). Cici ishte gjyqtar i parë, Hoxhaj i dytë, kurse i tretë maqedonasi Aleksandar Pavlov.

Ndërsa vëzhgues i tyre maqedonasi Vlado Cvetkovski. Për Cicin kjo ishte hera e parë për sezonin 2017-2018 në Eliminatoret e femrave, ndërsa në total ka arritur 20 ndeshje (16 në Ligën e Kampioneve, 2 në Eliminatoret e Botërorit “Kinë 2019”, 1 në Euroligë për femra dhe 1 në Eliminatoret e Evropianit 2019).

Ndërkohë, për Hoxhajn ishte ndeshja e dytë në këto Eliminatore, ndërsa ka arritur në kuotën e 12 ndeshjeve për sezonin 2017-2018 (1 në Euroligë për femra, 4 në “Eurocup” për femra, dy në Eliminatoret e Evropianit për femra dhe 5 në Ligën Ballkanike). Përgjithësisht mbeten të vlerësuar në arenën ndërkombëtare gjyqtarët tanë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh