Subscribe to RSS

Basketboll / Eagles Basket, të premten miqësore me Sferën e Skënderajt

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 14:20

Sipas trajnerit Klarent Dedaj, të premten në ora 19:00, në Sallën Sportive “Fahrie Hoti” në kryeqytet, Tirana Eagles Basket do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Sferën e Skënderajt. Me këtë skuadër ka luajtur dhe vitin e kaluar, por në fushën e kësaj të fundit.

Ndërsa lojtarët që do të përbëjnë Eagles Basket në këtë miqësore janë: Kristi Palko, Mirsad Adili, Marvi Gradeci, Herli Serdari, Arlindo Vogli, Julian Hamati, Laert Troja, Sedrik Veli, Françesko Nikolli, Glen Ahmataj, Mikel Ambo, Franci Doçie, Lusien Kala, Pjerin Paplekaj.

Sezonin e kaluar, Tirana Eagles Basket ishte në vendin e dytë në Kategorinë e Parë, luajti në “play-off” për t’u ngjitur në Superiore ndaj Ardhmëria Basket, por pa mundur t’ia dalë. Kurse sivjet kërkon ta realizojë këtë objektiv, ndaj dhe tashmë ka nisur dhe miqësoret.

Por pa harruar misionin e zhvillimit dhe të ndeshjeve mes veteranëve. Ndaj miqësorja e së premtes me Sferan e Skënderajt ia vlen për t’u ndjekur, aq më tepër që kundërshtari i skuadrës së Klarent Dedajt është bërë pjesë e superligës kosovare.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh