Subscribe to RSS

Basketboll – Femra / Elbasani vijon serialin e fitoreve ndaj Partizanit

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 15:20

ASNN – Elbasani ka vazhduar serialin e fitoreve në basketboll për femra, teksa ka mundur Partizanin në sallën kryesore të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi”, me 37 pikë diferencë.

Elbasani i trajnerëve Elvira Xhyra dhe Alqi Çabiri ka shpërthyer që në pjesën e parë, që e ka fituar 32-19. 27-14 pjesa e dytë për Elbasanin dhe në pushim shifrat janë fiksuar në 59-33 për mikeshat.

22-10 është pjesa e tretë dhe Elbasani thellon në 81-43. Partizani fiton pjesën e katërt 16-15 dhe në përfundim 96-59.

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Kategoria e Parë

 

Grupi B

 

Java e 9-të

(9-10 mars 2018)

 

Kamza Basket – Apolonia  56-71

Partizani – Elbasani                        59-96

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Elbasani                    9          9          0          752-494         18
  2. Apolonia                    9          6          3          737-552         15
  3. Partizani                    9          2          7          431-665         11
  4. Kamza Basket          9          1          8          405-614         10

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

AlbanianSport.net 12/03/2018 07:55 ASNN – Presidenti Ponari: “Shpresoj që iniciativë të jetë një nxitje

Basketboll – Femra / Tiranës i mjaftojnë 6 minuta ndaj Skënderbeut në Korçë

Basketboll – Femra / Tiranës i mjaftojnë 6 minuta ndaj Skënderbeut në Korçë

AlbanianSport.net 11/03/2018 21:20 ASNN – Tiranës në basketboll për femra i ka mjaftuar 6 minuta

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:50 ASNN – Korab Llazani, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh