Subscribe to RSS

Basketboll – Femra / Partizani gjen fitoren e parë, thyen Kamza Basket

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 12:30

ASNN – Partizani në basketboll për femra ka gjetur fitoren e parë në kampionat, teksa ka mundur Kamza Basket me 9 pikë diferencë.

13-11 ka qenë e para për vajzat e trajneres Ledina Koçi. Por kthen Kamza e homologut Maksim Kristos, e cila ka fituar pjesën e dytë 8-9 dhe, në pushim, 21-20 për Partizanin.

21-14 e treta dhe Partizani thellon në 42-34. Është 11-10 për Partizanin e fundit, që firmos kështu suksesin 53-44.

 

Partizani – Kamza Basket               53-44

(13-11, 8-9, 21-14, 11-10)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Kategoria e Parë

 

Grupi B

 

Java e 5-të

(25-28 nëntor 2017)

 

Elbasani – Apolonia                                    78-57

Partizani – Kamza Basket              53-44

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Elbasani                    5          5          0          404-267         10
  2. Apolonia                    5          3          2          405-284           8
  3. Kamza Basket          5          1          4          225-342           6
  4. Partizani                    5          1          4          229-370           6

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Basketboll – Meshkuj / Partizani vuan për një fitore me… një pikë!

Basketboll – Meshkuj / Partizani vuan për një fitore me… një pikë!

AlbanianSport.net 29/11/2017 07:55 ASNN – Partizani në basketboll për meshkuj ka fituar vetëm

Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri”

Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri”

Gaspër Marku 27/11/2017 17:25 ASNN – Është larguar prej shumë vitesh nga Shkodra, por edhe

Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë

Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë

AlbanianSport.net 27/11/2017 12:25 ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Botëror të Basketbollit

Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %”

Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %”

AlbanianSport.net 27/11/2017 08:15 ASNN – Goga Basket për meshkuj ka arritur një fitore më shumë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh