Subscribe to RSS

Basketboll – Femra / Partizani gjen fitoren e parë, thyen Kamza Basket

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 12:30

ASNN – Partizani në basketboll për femra ka gjetur fitoren e parë në kampionat, teksa ka mundur Kamza Basket me 9 pikë diferencë.

13-11 ka qenë e para për vajzat e trajneres Ledina Koçi. Por kthen Kamza e homologut Maksim Kristos, e cila ka fituar pjesën e dytë 8-9 dhe, në pushim, 21-20 për Partizanin.

21-14 e treta dhe Partizani thellon në 42-34. Është 11-10 për Partizanin e fundit, që firmos kështu suksesin 53-44.

 

Partizani – Kamza Basket               53-44

(13-11, 8-9, 21-14, 11-10)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Kategoria e Parë

 

Grupi B

 

Java e 5-të

(25-28 nëntor 2017)

 

Elbasani – Apolonia                                    78-57

Partizani – Kamza Basket              53-44

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Elbasani                    5          5          0          404-267         10
  2. Apolonia                    5          3          2          405-284           8
  3. Kamza Basket          5          1          4          225-342           6
  4. Partizani                    5          1          4          229-370           6

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Basketboll / Cici & Hoxhaj, në parket për Eliminatoret e Evropianit

Basketboll / Cici & Hoxhaj, në parket për Eliminatoret e Evropianit

AlbanianSport.net 11/02/2018 13:25 ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Evropian 2019 në basketboll

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 09:45 ASNN – Shqipëria ka luajtur të shtunën ndeshjen e 3-të në kuadër

Basketboll / “FIBA Europe Cup” rikthen Stavri Bellon “në parket”

Basketboll / “FIBA Europe Cup” rikthen Stavri Bellon “në parket”

AlbanianSport.net 13/01/2017 10:40 ASNN – Pas gati një muaj e gjysmë mungesë në arenën ndërkombëtare,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh