Subscribe to RSS

Basketboll – Femra / Tiranës i mjaftojnë 6 minuta ndaj Skënderbeut në Korçë

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 21:20

ASNN – Tiranës në basketboll për femra i ka mjaftuar 6 minuta për të përmbysur disavantazhin dhe për të fituar ndaj Skënderbeut. Korçaret kanë kryesuar për 34 minuta, ndërsa në fund kanë lëshuar dhe ia kanë “falur” lojën Tiranës. Lojë e dobët e mikeshave në 3 pjesët e para, teksa në 10-minutëshin e fillimit, falë edhe 3-pikëshave të Gjikës dhe Llazarit, bën që Skënderbeu të kryesojë 20-14.

Edhe pjesa e dytë ka thuajse të njëjtën pamje, teksa Skënderbeu shkëputet, fillimisht në 28-18, pastaj 35-24 dhe i mbyll 20 minutat e para, me shifrat 38-31. Pas pushimit, janë mikeshat që kujtohen dhe duhet thënë se në 7 minuta lojë në këtë pjesë lojë, Skënderbeu nuk shënon dot asnjë edhe një pikë të vetme, derisa shifrat fiksohen 38-42 për Tiranën.

Vendaset kujtohen në minutat e fundit të pjesës së 3-të dhe sërish janë në epërsi të një pike 44-43. Pjesa e katërt është e bukur deri në momentin që rezultati shkon në 49-49. Por Eda Llazar largohet me 5 personale për vendaset dhe Tirana merr frenat e lojës dhe fiton 53-63.

 

Skënderbeu – Tirana           53-63

(20-14, 18-17, 6-12, 9-20)

Skënderbeu: Pëllumbi, Toska, Llazar, Jahollari, Gjika / Haris, Doja, Myzeqari, M. Loçi, R. Loçi, Shallo, Hysenllari. Trajner: B. Topi

Tirana: Zykaj, Xhanaj, E. Bujari, Okoj, Milovanoviç / Bojd, G. Bujari, Jaçe, Rreshpja, Berranija, Baraj, Popoviç. Trajner: R. Avrami

Gjyqtarë: E. Liço, G. Hysa (Elbasan)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Kategoria e Parë

 

Grupi A

 

Java e 14-të

(9-10 mars 2018)

 

Studenti – Goga Basket      36-101

Skënderbeu – Tirana          53-63

Vllaznia – Flamurtari           70-100

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Flamurtari                  14        12          2        1082-933       26
  2. Tirana                         14        11          3        1063-774       25
  3. Goga Basket             14        11          3        1118-839       25
  4. Studenti                     14          4        10          869-1083     18
  5. Vllaznia                     14          3        11          823-1054     17
  6. Skënderbeu              14          1        13         768-1040     14

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

AlbanianSport.net 12/03/2018 07:55 ASNN – Presidenti Ponari: “Shpresoj që iniciativë të jetë një nxitje

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:50 ASNN – Korab Llazani, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare

Basketboll – Meshkuj / Zhgënjen Vllaznia, Kamza Basket ia ka marrë dorën

Basketboll – Meshkuj / Zhgënjen Vllaznia, Kamza Basket ia ka marrë dorën

AlbanianSport.net 11/03/2018 17:35 ASNN – Kamza Basket duket se ia ka marrë dorën Vllaznisë në Shkodër,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh