Subscribe to RSS

Basketboll / “FIBA Europe Cup” rikthen Stavri Bellon “në parket”

Share Button

AlbanianSport.net 13/01/2017 10:40

ASNN – Pas gati një muaj e gjysmë mungesë në arenën ndërkombëtare, “FIBA Europe Cup” ka rikthyer në parket vëzhguesin Stavri Bello. Bello dje ka qenë vëzhgues në ndeshjen e grupit I, Instanbul BBSK – Nizhni Novgorod 82-79 (12-17, 18-24, 25-15, 27-23). Bello ka qenë vëzhgues për grekun Anastasios Manos, hungarezin Tamash Foldhazi dhe maqedonasin Zoran Mitrovski. Për Bellon kjo ishte ndeshja e dytë në FIBA EUROPE CUP, ndërsa më 8 nëntor ka qenë në takimin Demir Insat – Kihmik. Në total numërohen shtatë ndeshje prej të cilave dy në Euroligën për femra, tre në Eurokup për femra, dy në FIBA EUROPE CUP dhe një në kualifikueset e botërorit “Kinë 2019”. Në këto shtatë ndeshje katër herë ka vëzhguar azerbajxhanasin Hasanov, tre herë serben Smiljaniç, dy herë kroatin Perliç dhe nga një herë maltezin Vasalo, qipriotin Kristou, grekët Simenoides dhe Manos, malazezin Jokiç, serbet Ninkoviç dhe Juras, bjellorusin Sharapa, turkun Jilmaz, hungarezin Foldhazi dhe maqedonasit Milojeviç dhe Mitrovski. Përgjithësisht një aktivitet në rritje në basketbollin ndërkombëtar për Stavri Bellon, ndërsa ndeshjet e vështira, apo të cilësuara të forta, janë pjesë e vëzhgimeve të tij. Kështu ka ndodhur dhe dje në FIBA EUROPE CUP.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh