Subscribe to RSS

Basketboll / Gentian Cici i bën 3 ndeshje në Evropianin e tij në Tel-Aviv

Share Button

Gjergj Vyshka 05.09.2017 18:35

Shqipëria e basketbollit është në arenën e Kampionatit Evropian të meshkujve. Dhe këtë e arrin vetëm nëpërmjet bilbilit të ndërkombëtarit Gentian Cici. Pas 22 ndeshjeve të verës, që ishin 7 në Kampionatin Evropian të Nën-20-vjeçareve, vajza, në Matosinhosh të Portugalisë, 7 në Kampionatin Evropian të Nën-18-vjeçarëve, djem, në Bratislavë të Sllovakisë, 7 në Kampionatin Evropian të Nën-16-vjeçarëve, djem, në Podgoricë, apo dhe sfidën Bosnjë-Hercegovinë-Armeni 98-85, të vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Botëror “Kinë 2019”, vjen Evropiani.

Është i treti për të, por gjithnjë kënaqësi. Është atashuar në grupin e Tel-Avivit, ndërsa më parë ka qenë edhe në Stamboll në një fazë të ndarjes dhe përgatitjes së gjyqtarëve për këtë Evropian. Fillimisht është gjyqtar i 3-të në ndeshjen Itali-Izrael 69-48 (21-13, 15-17, 15-9, 14-7). E në këtë ndeshje i parë ishte spanjolli Visente Bulto dhe i tretë portorikani Zhorzh Vaskez. Më pas, do të ishte i dytë tek Gjeorgji-Gjermani 57-67 (19-19, 17-22, 16-14, 5-12). I parë sërish spanjolli Visente Bulto dhe i tretë serbi Sasha Mariçiç.

Dhe të dielën do të ishte përsëri gjyqtar i dytë tek Lituani-Itali 78-73 (23-23, 18-9, 16-17, 21-24). Përsëri i parë spanjolli Visente Bulto, kurse i tretë boshnjaku Adam Zurapoviç. E në këtë mënyrë, Gentian Cici vijon të shkëlqejë në arenën ndërkombëtare, ndërsa kulmet e tij, ashtu sikurse dhe dëshiron, do të jenë Kampionati Botëror dhe Lojërat Olimpike.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh