Subscribe to RSS

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Share Button

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20

Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon shkëlqyer në Kampionatin Evropian të meshkujve, teksa ndodhet në Tel-Aviv, për herë të tretë ka gjykuar Italinë. Ka qenë tek fitorja e parë e të kaltërve ndaj Izraelit, 69-48. Më pas tek humbja e parë e të kaltërve me Lituaninë, 78-73, si dhe dje ndaj Gjermanisë, kur të kaltrit kanë humbur 61-55 (17-16, 12-13, 9-14, 17-18).

Në të tre ndeshjet ka qenë së bashku me spanjollin Vinsente Bulto, që ishte i parë, kurse në këtë takim i tretë ka qenë serbi Sasha Mariçiç. Katër ndeshje në katër javë të luajtura në grupin B, gjithnjë gjyqtar i dytë, tregojnë rritjen e nivelit të Cicit, tashmë i pranueshëm në nivelet e larta të Evropianit.

Dhe ajo që duhet pritur është dhe përfshirja e tij në fazën finale për të mos e mbyllur si në Evropianin e vitit të kaluar me vetëm katër ndeshje në fazën e grupeve. Megjithatë për të gjithë sezonin e verës numëron 26 ndeshje ndërkombëtare, që nuk janë për të, ndërsa mbetet maja e gjykimit të basketbollit shqiptar.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh