Subscribe to RSS

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Share Button

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20

Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon shkëlqyer në Kampionatin Evropian të meshkujve, teksa ndodhet në Tel-Aviv, për herë të tretë ka gjykuar Italinë. Ka qenë tek fitorja e parë e të kaltërve ndaj Izraelit, 69-48. Më pas tek humbja e parë e të kaltërve me Lituaninë, 78-73, si dhe dje ndaj Gjermanisë, kur të kaltrit kanë humbur 61-55 (17-16, 12-13, 9-14, 17-18).

Në të tre ndeshjet ka qenë së bashku me spanjollin Vinsente Bulto, që ishte i parë, kurse në këtë takim i tretë ka qenë serbi Sasha Mariçiç. Katër ndeshje në katër javë të luajtura në grupin B, gjithnjë gjyqtar i dytë, tregojnë rritjen e nivelit të Cicit, tashmë i pranueshëm në nivelet e larta të Evropianit.

Dhe ajo që duhet pritur është dhe përfshirja e tij në fazën finale për të mos e mbyllur si në Evropianin e vitit të kaluar me vetëm katër ndeshje në fazën e grupeve. Megjithatë për të gjithë sezonin e verës numëron 26 ndeshje ndërkombëtare, që nuk janë për të, ndërsa mbetet maja e gjykimit të basketbollit shqiptar.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10 ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh