Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15

ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë. E përtej kësaj, ai që ka spikatur ishte Bruno Skëndaj i Barleti-Eagles, që ka shënuar 39 pikë.

Ndeshja përsëri është luajtur pa tifozë, kjo dhe për shkak të dënimit që Tirana ka marrë pas incidenteve me Partizanin. 37-17 ka qenë pjesa e parë për bardheblutë.

34-14 e dyta dhe në total 71-31 në pushim. 30-25 e treta, kurse Tirana thellon në 101-56. 39-25 e fundit e përfundimisht 140-81.

Mes trajnerit Dukas dhe ndihmësit Mezini ka pasur dhe debate me tone të larta, por që më pas gjithçka është zbutur me ndërhyrjen e palëve të tjera dhe Tirana ka marrë suksesin e radhës.

 

Tirana – Barleti-Eagles                    140-81

(37-17, 34-14, 30-25, 39-25)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Meshkuj

 

Superliga

 

Java e 6-të

(28-29 nëntor 2017)

 

Dje:

Partizani – Kamza Basket                70-69

Tirana – Barleti-Eagles                   140-81

 

Sot:

Teuta – Vllaznia                               ora 19:00

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Tirana                         6          5          1          530-354         10
  2. Partizani                    6          4          2          418-361         10
  3. Teuta                          5          4          1          433-356           9
  4. Vllaznia                     5          3          2          421-384           8
  5. Kamza Basket          6          1          5          436-468           7
  6. Barleti-Eagles           6          0          6          353-675           6

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

Volejboll / FSHV-ja, “Mirënjohje” për 17 figurat e rrjetës shqiptare ndër vite

AlbanianSport.net 29/11/2017 18:35 ASNN – Kupa e Pavarësisë në volejboll është fituar nga Shqipëria.

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:55 ASNN – Ka qenë një ndeshje që premtoi shumë që në nisje të saj,

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh