Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:50

ASNN – Korab Llazani, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Basketbollit, i pranishëm në ndeshjen Vllaznia-Kamza Basket, ka treguar se është një vendim që ka marrë kryesia.

“Barleti-Eagles, – thotë Llazani, – është një shoqatë, e cila ka 600.000 lekë të rinj borxh në institucionin. Nuk mund të vazhdojmë më të paguajmë nga 32.000 lekë të rinj për ndeshjet e tyre.”

“Kryesia e pranoi si skuadër në Ligën Superiore dhe kryesia tani po e merr këtë vendim për detyrimet e prapambetura”, – ka përfunduar numri 2 i organizmit që qeveris koshin në vend.

Megjithatë duket sikur po kërkohet të bëhet “kokë turku” Barleti-Eagles për të tjerat që ende kanë detyrime pa dhënë në Federatën Shqiptare të Basketbollit. Dhe kjo e fut koshin shqiptar në kolaps.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh