Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Konstandinides: Miqësoret do të na ndihmojnë shumë

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 14:20

Qiprioti i stolit kuqezi, Antonis Konstantinides, ka pranuar se miqësoret do ta ndihmojnë Shqipërinë që të rritet dhe të përmirësohet përpara Eliminatoreve. “Ne kemi luajtur një ndeshje me hope, ndërsa jemi rritur në dy pjesët e dyta”, – ka thënë ai.

“Kemi provuar shumë lojtar, kurse këto miqësore me Kosovën, apo dhe me Armeninë, Azerbajxhani dhe Iranin do të na ndihmojnë për t’u rritur, – ka vijuar trajneri i kuqezinjve të koshit të meshkujve, duke folur pas ndeshjes.

“Jemi më mirë se sa vitin e kaluar, por kemi ende nevojë për t’u përmirësuar, sepse gabojmë shumë”, – ka thënë Konstandinides, kurse kuqezinjtë nisen sot drejt Armenisë për turneun miqësor që zhvillohet midis 24 dhe 29 korrikut 2017.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh