Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Konstandinides: Miqësoret do të na ndihmojnë shumë

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 14:20

Qiprioti i stolit kuqezi, Antonis Konstantinides, ka pranuar se miqësoret do ta ndihmojnë Shqipërinë që të rritet dhe të përmirësohet përpara Eliminatoreve. “Ne kemi luajtur një ndeshje me hope, ndërsa jemi rritur në dy pjesët e dyta”, – ka thënë ai.

“Kemi provuar shumë lojtar, kurse këto miqësore me Kosovën, apo dhe me Armeninë, Azerbajxhani dhe Iranin do të na ndihmojnë për t’u rritur, – ka vijuar trajneri i kuqezinjve të koshit të meshkujve, duke folur pas ndeshjes.

“Jemi më mirë se sa vitin e kaluar, por kemi ende nevojë për t’u përmirësuar, sepse gabojmë shumë”, – ka thënë Konstandinides, kurse kuqezinjtë nisen sot drejt Armenisë për turneun miqësor që zhvillohet midis 24 dhe 29 korrikut 2017.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh