Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Partizani vuan për një fitore me… një pikë!

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 07:55

ASNN – Partizani në basketboll për meshkuj ka fituar vetëm me një pikë diferencë ndaj Kamza Basket.

Skuadra e trajnerit Adem Muhametajt e ka nisur mirë lojën, teksa e ka fituar pjesën e parë 15-18.

Në të dytën triumfojnë të kuqtë 19-16 dhe në pushim barazim 34-34. Duket se diferencën e ka bërë pjesa e tretë.

Pjesë të cilën Partizani e ka fituar 16-15 dhe në total 50-49. 20-20 e dyta e përfundim 70-69 për Partizanin.

 

Partizani – Kamza Basket                 70-69

(15-18, 19-16, 16-15, 20-20)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Meshkuj

 

Superliga

 

Java e 6-të

(28-29 nëntor 2017)

 

Dje:

Partizani – Kamza Basket                70-69

Tirana – Barleti-Eagles                   140-81

 

Sot:

Teuta – Vllaznia                               ora 19:00

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Tirana                         6          5          1          530-354         10
  2. Partizani                    6          4          2          418-361         10
  3. Teuta                          5          4          1          433-356           9
  4. Vllaznia                     5          3          2          421-384           8
  5. Kamza Basket          6          1          5          436-468           7
  6. Barleti-Eagles           6          0          6          353-675           6

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Basketboll – Femra / Partizani gjen fitoren e parë, thyen Kamza Basket

Basketboll – Femra / Partizani gjen fitoren e parë, thyen Kamza Basket

AlbanianSport.net 29/11/2017 12:30 ASNN – Partizani në basketboll për femra ka gjetur fitoren e parë

Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri”

Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri”

Gaspër Marku 27/11/2017 17:25 ASNN – Është larguar prej shumë vitesh nga Shkodra, por edhe

Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë

Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë

AlbanianSport.net 27/11/2017 12:25 ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Botëror të Basketbollit

Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %”

Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %”

AlbanianSport.net 27/11/2017 08:15 ASNN – Goga Basket për meshkuj ka arritur një fitore më shumë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh