Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Shqipëri- Kosovë 72-90, vendos “sherrxhiu” Dardan Berisha

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 10:40

Për shkak të përplasjes së një dite më parë, që burime nga Federata Shqiptare e Basketbollit tregojnë se ka qenë më tepër faji i amerikanit Mozer se sa i Berishës, pavarësisht ekspresivitetit të tij, Konstantinides ka vendosur ta lërë në stol. Por nuk ka ndodhur kjo gjë me kosovarët, që e kanë aktivizuar Berishën, i cili ka qenë i papërmbajtshëm.

Veçanërisht në pjesën e dytë, ndërsa në pushim ka arritur në numrin 6 të 3-pikëshave të realizuar. 19-25 pjesa e parë, 14-31 e dyta dhe, në pushimin e madh, Kosova ka kryesuar bindshëm, 33-56. Kaq ka mjaftuar që Konstantinides të shpërthejë në dhomat e zhveshjes me zë të lartë.

Shqipëria ndryshon dhe e fiton pjesën e tretë, 23-20 dhe Kosova kryeson 56-76. Edhe të fundit e kanë fituar kuqezinjtë, 16-14, por në përfundim Kosova ka triumfuar me rezultatin e përgjithshëm, 72-90, që duke i shtuar dhe fitoren e së shtunës, 63-71, atëherë ka treguar nivel më të lartë sesa Shqipëria.

 

Shqipëri – Kosovë                72-90

(19-25, 14-31, 23-20, 16-14)

Shqipëria: Kovaçi (2), Hysenagolli (9), Shima (18), Dusha (11), Bushati (8) / Merkaj, Bërdica (2), Vaqarri, Gjyzeli (9), Muça (12). Trajner: A. Kostandinides.

Kosova: Kastrati (7), Hajrizi, Zekiqi, Shoshi (16), Morina (4) / Hajdari, Veseli (20), G. Rugova (2), Berisha (25), Grosha (2), F. Rugova (4), Mekaj (11). Trajner: B. Grinberg.

Gjyqtarë: Xh. Mumini (Kosovë), G. Hoxha, M. Kasemi (Shqipëri)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh