Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Tirana Eagles Basket luan shanset e fundit për Superligë

Share Button

Gjergj Vyshka 30.03.2017 17:05

Tirana Eagles Basket luan shanset e fundit për t’u ngjitur në Superligë, ndërsa ndeshja e fundit e sezonit të rregullt do të jetë të premten në Sallën Sportive të Bathores ndaj Skënderbeut. Trajneri i kësaj skuadre, Klarent Dedaj, ka bërë dhe një rezyme të asaj çfarë ka ndodhur deri më tani. “Është ndeshja e fundit dhe ne e kemi të sigurt vendin e dytë, ndërsa do të luajmë shanset tona në “Play-off”, – ka deklaruar ai.

“E do të kërkojmë fitoren ndaj Skënderbeut në një sezon me ulje-ngritje, me shumë vështirësi, por me një rezultat pozitiv krahasuar me një vit më parë, – ka vijuar trajneri i kryeqytetasve. – Një sezon me ndërhyrje, afrime e largime lojtarësh, me ulje-ngritje, por me rezultat pozitiv. Kemi luajtur, por ashtu sikurse kemi gabuar ne, kanë gabuar dhe të tjerët me ne.”

“E rasti më i freskët është derbi me Partizanin, 62-68, të cilin gjyqtarët nuk na lanë të shijonim fitoren. Me dashje, apo pa dashje, kjo s’ka rëndësi, por ata vetë e kanë quajtur ndeshje të bukur, kurse ne themi që na ndëshkuan. Gabimet kanë ndodhur dhe do të ndodhin, por kur bëhen të shpeshta nuk na vjen mirë. Gjithsesi ky sezon i dytë mund të cilësohet historik me vendin e dytë në Kategorinë e Parë. E megjithatë ne do t’i luajmë shanset tona deri në fund për në Superligë”, – ka përfunduar Dedaj.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Erkand Karaj, nga fanella e sportistit, tek kostumi i trajnerit

(Video) Basketboll / Erkand Karaj, nga fanella e sportistit, tek kostumi i trajnerit

AlbanianSport.net 06.05.2017 09:35 ASNN – Nga fanella e sportistit, tek kostumi i trajnerit. Kjo është

Basketboll – Femra / Flasin protagonistet e suksesit të koshit vlonjat

Basketboll – Femra / Flasin protagonistet e suksesit të koshit vlonjat

Gjergj Vyshka 05.05.2017 20:55 “E shkruara në fanellë ka një specifikë të veçantë, sepse ne nuk

Basketboll – Femra / Toska & Plasa: Ky trofe, i veçantë për Flamurtarin

Basketboll – Femra / Toska & Plasa: Ky trofe, i veçantë për Flamurtarin

Gjergj Vyshka 05.05.2017 18:10 “Ky është trofeu im i 40-të duke llogaritur tituj “kampion”, Kupa

(Video) Basketboll / Spiro Leka, shqiptari që i siguroi Pezaros mbijetesën

(Video) Basketboll / Spiro Leka, shqiptari që i siguroi Pezaros mbijetesën

AlbanianSport.net 05.05.2017 15:15 ASNN – Vetëm pak ditë më parë, trajneri shqiptar, Pirro Leka,

Flamurtari-Tirana 60-52, si u zhvillua ndeshja e fundit e sezonit

Flamurtari-Tirana 60-52, si u zhvillua ndeshja e fundit e sezonit

Gjergj Vyshka 05.05.2017 12:30 Vlonjatet kanë mundur Tiranën në finalen e katërt, 60-52, dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh