Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Tirana, në prag të firmës me malazezët Miliç & Krivokapiç

Share Button

Gjergj Vyshka 05.09.2017 21:55

Tirana, kampionia e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, por njëkohësisht dhe fituese e Kupës së Shqipërisë dhe Superkupës, do të jetë pjesëmarrëse në Ligën Ballkanike. Tashmë kjo gjë ka ditë që është konfirmuar nga bardheblutë, ndërsa në sezonin 2017-2018 në Ligën Ballkanike, quajtur ndryshe “Sigal Uniqa Balkan Ligë”, do të marrin pjesë dhe Bashkimi i Prizrenit, Beroe Stara-Zagora, BC Levski Sofja, BC Akademik Plovdiv, KK Blokatehna, KK Ibar dhe Kumanovo 2009.

Që do të thotë se deri më tani janë bërë tetë skuadra, ndërsa për sezonin 2017-2018 pritet të ketë edhe skuadra nga Turqia. E për një paraqitje më mbresëlënëse, Tirana ka nisur kontaktet dhe pritet të konfirmojë dy basketbollistët e parë, të cilët vijnë nga Mali i Zi. Janë Aleksandër Miliç dhe Balsa Krivokapiç. Trajner është konfirmuar malazezi Nikola Milatoviç, kurse bardheblutë kanë pasur dhe sezonin e kaluar të huaj, të tillë si amerikanët Grifin Rame dhe Manuel Xhonson, apo dhe maqedonasin Petrovski e malazezin Gavraniç. Megjithatë tashmë pritet të firmosin me dy malazezët e parë, si dhe amerikanë, që shumë shpejt pritet të bëhen të ditur. Liga Ballkanike do të nisë më 10 tetor, ndërsa si formulë është që dy të parët kualifikohen për në fazën finale, kurse e treta, e katërta, e pesta dhe e gjashta e grupeve do të luajnë për të caktuar dy gjysmëfinalistet e tjera. Gjithsesi Tirana tashmë është duke menduar për të huaj që do ta bëjnë grupin bardheblu më të fortë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh