Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Tjetër leksion nga Kosova, Shqipëria mundet 72-90

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 07:00

Dardan Berisha “snajperi” i kosovarëve, 25 pikë të shënuara, shtatë 3-pikësha në 11 tentativa ndaj koshit kuqezi, i vështirë për t’u mbuluar. Kosova në basketboll për meshkuj i ka dhënë një tjetër leksion Shqipërisë, teksa mbrëmë e ka mundur edhe në miqësoren e dytë, që është luajtur në Sallën Sportive “Feti Borova” të Parkut Olimpik të Tiranës, me shifrat 72-90.

Dardan Berisha mund të cilësohet “snajperi” i kosovarëve, teksa ka realizuar 25 pikë, shtatë 3-pikësha në 11 tentativa. Por i tillë ishte dhe Veseli me 20 pikë, apo dhe pjesa tjetër e Kosovës. Kuqezinjtë, edhe pse qiprioti Konstandinides pranon se janë në një gjendje më të mirë se sa vitin e kaluar, duket se kanë shumë probleme, që nisin që nga organizimi e vazhdojnë në sulm dhe në mbrojtje.

Për rrjedhojë hyjnë me shumë vështirësi në lojë, ndërsa vetëm Shima, apo dhe Hysenagolli, Dusha, Muça e Gjyzeli janë shumë pak. Shpresohet që deri më 2 gusht kur dhe të nisin ndeshjet e turit paraeliminator të Botërorit “Kinë 2019”, basketbollistët kuqezinj të jenë më ndryshe ndaj Austrisë dhe Holandës.

 

Shqipëri – Kosovë                72-90

(19-25, 14-31, 23-20, 16-14)

Shqipëria: Kovaçi (2), Hysenagolli (9), Shima (18), Dusha (11), Bushati (8) / Merkaj, Bërdica (2), Vaqarri, Gjyzeli (9), Muça (12). Trajner: A. Konstandinides.

Kosova: Kastrati (7), Hajrizi, Zekiqi, Shoshi (16), Morina (4) / Hajdari, Veseli (20), G. Rugova (2), Berisha (25), Grosha (2), F. Rugova (4), Mekaj (11). Trajner: B. Grinberg.

Gjyqtarë: Xh. Mumini (Kosovë), G. Hoxha, M. Kasemi (Shqipëri)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh