Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Tjetër leksion nga Kosova, Shqipëria mundet 72-90

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 07:00

Dardan Berisha “snajperi” i kosovarëve, 25 pikë të shënuara, shtatë 3-pikësha në 11 tentativa ndaj koshit kuqezi, i vështirë për t’u mbuluar. Kosova në basketboll për meshkuj i ka dhënë një tjetër leksion Shqipërisë, teksa mbrëmë e ka mundur edhe në miqësoren e dytë, që është luajtur në Sallën Sportive “Feti Borova” të Parkut Olimpik të Tiranës, me shifrat 72-90.

Dardan Berisha mund të cilësohet “snajperi” i kosovarëve, teksa ka realizuar 25 pikë, shtatë 3-pikësha në 11 tentativa. Por i tillë ishte dhe Veseli me 20 pikë, apo dhe pjesa tjetër e Kosovës. Kuqezinjtë, edhe pse qiprioti Konstandinides pranon se janë në një gjendje më të mirë se sa vitin e kaluar, duket se kanë shumë probleme, që nisin që nga organizimi e vazhdojnë në sulm dhe në mbrojtje.

Për rrjedhojë hyjnë me shumë vështirësi në lojë, ndërsa vetëm Shima, apo dhe Hysenagolli, Dusha, Muça e Gjyzeli janë shumë pak. Shpresohet që deri më 2 gusht kur dhe të nisin ndeshjet e turit paraeliminator të Botërorit “Kinë 2019”, basketbollistët kuqezinj të jenë më ndryshe ndaj Austrisë dhe Holandës.

 

Shqipëri – Kosovë                72-90

(19-25, 14-31, 23-20, 16-14)

Shqipëria: Kovaçi (2), Hysenagolli (9), Shima (18), Dusha (11), Bushati (8) / Merkaj, Bërdica (2), Vaqarri, Gjyzeli (9), Muça (12). Trajner: A. Konstandinides.

Kosova: Kastrati (7), Hajrizi, Zekiqi, Shoshi (16), Morina (4) / Hajdari, Veseli (20), G. Rugova (2), Berisha (25), Grosha (2), F. Rugova (4), Mekaj (11). Trajner: B. Grinberg.

Gjyqtarë: Xh. Mumini (Kosovë), G. Hoxha, M. Kasemi (Shqipëri)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55 ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë,

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh