Subscribe to RSS

Basketboll – Meshkuj / Zhgënjen Vllaznia, Kamza Basket ia ka marrë dorën

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 17:35

ASNN – Kamza Basket duket se ia ka marrë dorën Vllaznisë në Shkodër, sepse, pasi e ka eliminuar nga Kupa e Shqipërisë, të njëjtën gjë ka bërë dhe në kampionat. Djemtë e drejtuar nga trajneri Adem Muhametaj diktojnë në fushën e lojës duke marrë një tjetër fitore me vlerë.

Nëse në ndeshjen e mëparshme humbja e largoi Vllazninë nga vazhdimi i garës në kupë, këtë radhë fitorja e kamzalinjve trondit seriozisht pozitat e shkodranëve në kampionat. Madje vë në pikëpyetje qenien e kësaj skuadre në “play-off”-in për titullin “kampion”.

Kamza Basket e ka fituar pjesën e parë 11-17. Në dhjetë minutat e dyta Vllaznia luan më mirë dhe, duke fituar 24-22, ka ngushtuar në 35-39. Por është 13-19 për Kamza Basket pjesa e tretë dhe, në total, miqtë janë në kryesim 48-58. E barabartë është pjesa e katërt 13-13 që vulos suksesin e Kamza Basket, 61-71.

Janë dalluar tek Kamza Basket, Eni Llazani, Beqo dhe Vaqarri me 3-pikëshat e tyre, të cilët vendosin fatin e ndeshjes në favor të Kamza Basket.

 

Vllaznia – Kamza Basket                61-71

(11-17, 24-22, 13-19, 13-13)

Vllaznia: Bërdica, Ndoja, Bekteshi, Da. Lekndreaj, Do. Lekndreaj, Faslija, Shabani, Arra, Rakaj, Shaqiri, Bitri. Trajner: B. Gjeçaj

Kamza Basket: Llazani, Hamati, Beqo, Vaqarri, Koko, E. Muhametaj, Kollovi, Shytaj, G. Muhametaj, Birçaj, Koçishta. Trajner: A. Muhametaj

Gjyqtarë: E. Koçi, E. Allaraj, A. Bejko (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Meshkuj

 

Superliga

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Partizani – Barleti-Eagles               20-0 (në tavolinë)

Teuta – Tirana                                  77-79

Vllaznia – Kamza Basket               61-71

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Tirana                         14        13         1        1247-907       26
  2. Teuta                          14          9          5        1163-1020     23
  3. Partizani                    14          9          5          958-868       23
  4. Vllaznia                     14          6          8        1100-1044     20
  5. Kamza Basket          14          5          9        1085-1097     19
  6. Barleti-Eagles           14          0        14          785-1400     13

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

AlbanianSport.net 12/03/2018 07:55 ASNN – Presidenti Ponari: “Shpresoj që iniciativë të jetë një nxitje

Basketboll – Femra / Tiranës i mjaftojnë 6 minuta ndaj Skënderbeut në Korçë

Basketboll – Femra / Tiranës i mjaftojnë 6 minuta ndaj Skënderbeut në Korçë

AlbanianSport.net 11/03/2018 21:20 ASNN – Tiranës në basketboll për femra i ka mjaftuar 6 minuta

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

Basketboll – Meshkuj / Flet Sekretari Llazani: Ja e vërteta sipas nesh!

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:50 ASNN – Korab Llazani, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh