Subscribe to RSS

Basketboll – Nën-16-vjeçarët / Shqipëria-Azerbajxhan 66-78, radiografia e lojës

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 12:30

Vetëm me një gjysmë skuadre, 5 titullarë dhe një rezervë, skuadra e trajnerit Jusubov del fitimtare. Akbarov, Kirtadze dhe Nodia shënojnë 68 nga 78 pikë të kundërshtarëve të ekipit kuqezi.

Shqipëria e Nën-16-vjeçarëve e ka nisur mirë ndeshjen me Azerbajxhanin, teksa ka fituar pjesën e parë 16-10. Azerbajxhani reagon dhe fiton 10-minutëshin e dytë, 18-24, dhe në pushimin e madh rezultati është i barabartë në shifra, 34-34.

E treta është ajo që duket se i vë vulën suksesit të Azerbajxhanit, që ka fituar atë 8-20 dhe ka thelluar 42-54. Në të katërtën përpjekjet e tanëve janë maksimale për ngushtimin e diferencës së pikëve.

Por nuk vlen asgjë, ndërsa barazimi 24-24 ka fiksuar fitoren e Azerbajxhanit, 66-78. Sot në mesditë, Shqipëria e Nën-16-vjeçarëve luan ndeshjen e saj të tretë me Monakon, por deri më tani paraqitjet janë zhgënjyese.

Shqipëri – Azerbajxhan       66-78

(16-10, 18-24, 8-20, 24-24)

Shqipëria: Duçellari (6), Hanelli, Ropi (6), Muhametaj (27), Ndreca (5) / Tallushi, Salillari, Skendaj (12), Marku (3), Pinderi (7). Trajner: E. Karaj

Azerbajxhani: Alijev (3), Akbarov (19), Kirtadze (27), Nodia (22), Guliev (7) / Shajbasarski. Trajner: E. Jusubov

Gjyqtarë: A. Demetriu (Qipro), I. Demenkov (Rusi), P. Markes (Portugali)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

Basketboll – Femra / Partizani gjen fitoren e parë, thyen Kamza Basket

AlbanianSport.net 29/11/2017 12:30 ASNN – Partizani në basketboll për femra ka gjetur fitoren e parë

Basketboll – Meshkuj / Partizani vuan për një fitore me… një pikë!

AlbanianSport.net 29/11/2017 07:55 ASNN – Partizani në basketboll për meshkuj ka fituar vetëm