Subscribe to RSS

Basketboll – Nën-16-vjeçarët / Shqipëria-Azerbajxhan 66-78, radiografia e lojës

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 12:30

Vetëm me një gjysmë skuadre, 5 titullarë dhe një rezervë, skuadra e trajnerit Jusubov del fitimtare. Akbarov, Kirtadze dhe Nodia shënojnë 68 nga 78 pikë të kundërshtarëve të ekipit kuqezi.

Shqipëria e Nën-16-vjeçarëve e ka nisur mirë ndeshjen me Azerbajxhanin, teksa ka fituar pjesën e parë 16-10. Azerbajxhani reagon dhe fiton 10-minutëshin e dytë, 18-24, dhe në pushimin e madh rezultati është i barabartë në shifra, 34-34.

E treta është ajo që duket se i vë vulën suksesit të Azerbajxhanit, që ka fituar atë 8-20 dhe ka thelluar 42-54. Në të katërtën përpjekjet e tanëve janë maksimale për ngushtimin e diferencës së pikëve.

Por nuk vlen asgjë, ndërsa barazimi 24-24 ka fiksuar fitoren e Azerbajxhanit, 66-78. Sot në mesditë, Shqipëria e Nën-16-vjeçarëve luan ndeshjen e saj të tretë me Monakon, por deri më tani paraqitjet janë zhgënjyese.

 

Shqipëri – Azerbajxhan       66-78

(16-10, 18-24, 8-20, 24-24)

Shqipëria: Duçellari (6), Hanelli, Ropi (6), Muhametaj (27), Ndreca (5) / Tallushi, Salillari, Skendaj (12), Marku (3), Pinderi (7). Trajner: E. Karaj

Azerbajxhani: Alijev (3), Akbarov (19), Kirtadze (27), Nodia (22), Guliev (7) / Shajbasarski. Trajner: E. Jusubov

Gjyqtarë: A. Demetriu (Qipro), I. Demenkov (Rusi), P. Markes (Portugali)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh