Subscribe to RSS

Basketboll – Nën-20-vjeçarët / Kosova, diçka më mirë, e 12-ta në Evropian

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 16:10

Ndërkohë, Kosova është renditur në vendin e 12-të, teksa në finalen për vendet 11 dhe 12, është mundur nga Hungaria, 78-53. Madje mund të konsiderohet një “dajak” i dyfishtë nga Hungaria ndaj Kosovës.

Kjo, sepse dhe në grupin eliminator ka fituar përsëri Hungaria, 80-55. Në 8 ndeshje të këtij Evropiane, Kosova ka marrë 3 fitore dhe 5 humbje, ndërsa kështu e ka mbyllur në vendin e 12-të.

Hungarezët e kanë dominuar krejtësisht ndeshjen, teksa i kanë fituar 3 pjesët e para, përkatësisht 17-14, 20-12, 24-10, ndërsa e 4-ta është barazim 17-17. Përfundimisht, Kosova është e 12-ta në Evropianin e Nën-20-vjeçarëve.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15 ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15 ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë.

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15 ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen

Volejboll – Meshkuj / Shqipëria e Bardhit nuk bën dot “bis”, i duhen 4 sete

Volejboll – Meshkuj / Shqipëria e Bardhit nuk bën dot “bis”, i duhen 4 sete

AlbanianSport.net 29/11/2017 14:20 ASNN – Kanë mjaftuar tre pika të forta që Shqipëria e meshkujve

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh