Subscribe to RSS

Basketboll – Nën-20-vjeçarët / Kosova, diçka më mirë, e 12-ta në Evropian

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 16:10

Ndërkohë, Kosova është renditur në vendin e 12-të, teksa në finalen për vendet 11 dhe 12, është mundur nga Hungaria, 78-53. Madje mund të konsiderohet një “dajak” i dyfishtë nga Hungaria ndaj Kosovës.

Kjo, sepse dhe në grupin eliminator ka fituar përsëri Hungaria, 80-55. Në 8 ndeshje të këtij Evropiane, Kosova ka marrë 3 fitore dhe 5 humbje, ndërsa kështu e ka mbyllur në vendin e 12-të.

Hungarezët e kanë dominuar krejtësisht ndeshjen, teksa i kanë fituar 3 pjesët e para, përkatësisht 17-14, 20-12, 24-10, ndërsa e 4-ta është barazim 17-17. Përfundimisht, Kosova është e 12-ta në Evropianin e Nën-20-vjeçarëve.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh