Subscribe to RSS

Basketboll – Nën-20-vjeçarët / Shqipëria e mbyll e 14-ta në Evropian

Share Button

Gjergj Vyshka 24.07.2017 12:30

Shqipëria e Nën-20-vjeçarëve në basketboll për djem e ka përfunduar Kampionatin Evropian, që dje është mbyllur në Oradea të Rumanisë, në vendin e 14-të mes 21 ekipeve pjesëmarrëse.

Në finalen e vendeve 13 dhe 14, Shqipëria është mundur nga Maqedonia, 65-71, në një ndeshje me hope. Është nisur mirë ky takim, teksa kuqezinjtë kanë fituar pjesën e parë, me shifrat 15-7.

Por maqedonasit, edhe duke pasur një lojtar si Efremovski, ia kanë dalë të përmbysin në të dytën. Kanë fituar 16-26 dhe në pushim kanë kryesuar 31-33. Edhe një tjetër në sulm Shqipëria, që fiton pjesën e tretë, 21-16, dhe përmbys në 52-47.

Mirëpo “gjunjët” nuk mbajnë fort. Maqedonia fiton pjesën e 4-t, 13-22, dhe krejt ndeshjen 65-71. Megjithatë në 7 ndeshje, me dy fitore dhe 5 humbje dhe duke lënë nga pas 7 ekipe, Shqipëria e Nën-20-vjeçarëve duhet konsideruar pozitive, ndonëse mund të kishte bërë dhe më shumë.

 

Shqipëri – Maqedoni                        65-71

(15-7, 16-26, 21-16, 13-22)

Shqipëria: Gorea, Qilimi (11), Strazimiri (14), Lekndreaj (17), Beli (13) / Hanelli, Lilaj (10). Trajner: M. Serbo

Maqedonia: Serafimov (3), Robev (14), Mitkov, Maslinko (14), Efremovski (30) / Atanasov (1), Petronvikj (4), Dvojakovski, Mamuzikj (2), Gligorevikj (3).

Gjyqtarë: M. Brziak (Sllovaki), D. Kabale (Irlandë), M. Tomov (Bullgari)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh