Subscribe to RSS

Basketboll / Zyrtarizohet shorti i eliminatoreve të Kupës së Shqipërisë

Share Button

AlbanianSport.net 06/01/2018 13:20

ASNN – Federata Shqiptare e Basketbollit ka zyrtarizuar shortin e fazës eliminatore të Kupës së Shqipërisë, që nis më 20 janar 2018, me skuadrat që luajnë në Kategorinë e Parë. E kjo si për meshkuj, ashtu dhe për femra, por tek djemtë me ndryshimin që Goga Basket, edhe duke qenë kryesuese absolute, është futur direkt në turin tjetër të fazës eliminatore.

E në këtë mënyrë Apolonia, Partizani, Elbasani dhe Kamza Basket për femra, apo dhe Flamurtari, Skënderbeu, Apolonia dhe Elbasani do të luajnë mes tyre për të përcaktuar skuadrat që do të plotësojnë fazën çerekfinale. Dhe pas kësaj do të dalin gjysmëfinalistet, ndërsa faza finale do të luhet më 2 dhe 3 shkurt në Sallën e Lojërave me Dorë “Feti Borova” në kryeqytet.

Fituesit në fuqi janë Flamurtari për femra dhe Tirana për meshkuj, kurse më pas gjithçka do të jetë për ekipet kombëtare në ndeshjet e radhës në kuadër të Eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2019 dhe 2021. Shqipëria për femra më 10 shkurt do të presë Lituaninë, kurse më 14 shkurt do të udhëtojë në Rusi, kurse meshkujt më 22 shkurt do të jenë në Danimarkë dhe më 25 shkurt në Armeni.

Sidoqoftë, Kupa e Shqipërisë ngre siparin e veprimtarive kombëtare të koshit për 2018-ën.

 

Kupa e Shqipërisë

Basketboll – Meshkuj

 

Shorti i fazës eliminatore:

 

20 janar 2018:

(1)       Flamurtari – Skënderbeu               ora 13:00

(2)       Elbasani – Apolonia                                    ora 14:00

 

24 janar 2018:

(A) Fituesja (1) – Fituesja (2)                      ora 13:00

 

Shorti i Çerekfinaleve:

 

27 janar 2018:

Teuta – Fituesja (A)                                     ora 18:00

Tirana – Goga Basket                                 ora 19:00

Partizani – Eagles Basket                          ora 19:00

Vllaznia – Kamza Basket                           ora 17:00

 

 

Kupa e Shqipërisë

Basketboll – Femra

 

Shorti i fazës eliminatore:

 

(1)       Elbasani – Kamza Basket              ora 16:00

(2)       Apolonia – Partizani                                    ora 11:00

 

Shorti i Çerekfinaleve:

 

Goga Basket – Fituesja (1)                         ora 12:00

Flamurtari – Fituesja (2)                              ora 11:00

Tirana – Skënderbeu                                  ora 17:00

Studenti – Vllaznia                                      ora 16:00

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

Çiklizëm / Dyrrotaket, mes skuadrës së dytë, Zhupës dhe femrave (IV)

AlbanianSport.net 10/01/2017 12:30 … vijon nga dje Ndërsa Fondriesti deklaroi: “Sot jemi këtu vetëm për një ditë

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40 ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore

FSHB: Ekipet e tjera të të rinjve, pjesë e garës sapo të plotësojnë detyrimet

FSHB: Ekipet e tjera të të rinjve, pjesë e garës sapo të plotësojnë detyrimet

AlbanianSport.net 09/01/2017 18:00 ASNN – Ajo që bëhet e ditur nga Federata Shqiptare e Basketbollit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh