Subscribe to RSS

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

Share Button

AlbanianSport.net 29.03.2017 14:25

ASNN – “Nuk e bëra dysh kërkesën për sponsorizim që më bëri kryetrajneri Bega për një kampionat lokal si ky i boksit, që ndoqëm të gjithë së bashku në kushte të shkëlqyera organizimi, – tha presidenti i Kompanisë “Erzeni”, Isuf Bega. – Unë fillimisht vlerësova jo vetëm faktin se po kontribuoja për sportin e qytetit tim, ku dhe kam fillesën dhe bazën e firmës sime, por dhe pasionin  që unë kam për sportin.”

“Duket se ajo që çmoj më shumë janë padyshim njerëzit e punës dhe trajneri Bega meritonte këtë sponsorizim, ku me kënaqësi kam konstatuar se kjo veprimtari rezultoi jo vetëm i suksesshëm, por edhe se u mirëprit nga qytetarët. Pjesëmarrja në masë e nxënësve dhe rinisë më ka bërë shumë përshtypje.”

“Dhe duke i uruar suksese boksierëve të ardhshëm të Tomorit më duhet të vlerësoj dhe falenderoj edhe zyrtarët e lartë lokalë dhe deputetin Fidel Ylli, të cilët më kanë inkurajuar dhe mbështetur për iniciativën dhe sponsorizimin që i bëra këtij kampionati lokal me vlera të shumëfishta sportive dhe edukative për rininë”, – përfundoi presidenti i Kompanisë “Erzeni”, Isuf Bega.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20 ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

AlbanianSport.net 29.03.2017 12:15 ASNN – “Pranova me kënaqësi ftesën e kryetrajnerit të boksit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

AlbanianSport.net 29.03.2017 10:05 ASNN – Në përfundim të kampionatit lokal të boksit në Berat,

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

AlbanianSport.net 29.03.2017 07:55 ASNN – 14 çifte boksierësh janë ngjitur në ringun beratas e si kampionët,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh