Subscribe to RSS

Boks / Edhe “dorezat kuqezi”, gati për Kupën e Pavarsisë së Kosovës

Share Button

Gjergj Vyshka 17.02.2017 18:45

Një tjetër sport që bëhet gati për të marrë pjesë në Kupën e Pavarësisë në Kosovë është boksi.

Kështu në veprimtarinë që nis nesër e pasnesër, boksi shqiptar do të përfaqësohet me 6 sportistë.

Bëhet fjalë për Vuksan Gurin pesha 52 kg, Krenar Zenelin pesha 56 kg, Stavrion Pali pesha 69 kg, Arjon Kajoshi pesha 75 kg, Mikel Çullhai pesha 81 kg, Emiljano Xhediku pesha 91 kg.

Trajnerë të kombëtares do të jenë si gjithnjë Zef Gjoni e ndihmësi i tij Artur Koçi, ndërsa pritet që Shqipëria të marrë medalje në këtë kupë të pavarësisë në boks.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi”

Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi”

AlbanianSport.net 06.09.2017 07:55 ASNN – Kosova nuk njeh ende fitore në këto Eliminatore të Botërorit

Shqipëria merr pikën në Maqedoni, Spanja, festival golash, fiton edhe Italia

Shqipëria merr pikën në Maqedoni, Spanja, festival golash, fiton edhe Italia

AlbanianSport.net 05.09.2017 22:35 ASNN – Një pikë e vështirë, por sidoqoftë e vyer ka qenë ajo që Shqipëria

Peshëngritje / Kristi Ramadani, i vetëm në Evropianin e Prishtinës

Peshëngritje / Kristi Ramadani, i vetëm në Evropianin e Prishtinës

Gjergj Vyshka 05.09.2017 15:35 Kristi Ramadani do të jetë përfaqësuesi i vetëm i peshëngritjes

Kosova guxon, por Kroacisë i mjafton një gol për fitoren & 3 pikët

Kosova guxon, por Kroacisë i mjafton një gol për fitoren & 3 pikët

AlbanianSport.net 03.09.2017 17:55 ASNN – Kosova është mundur me rezultatin minimal, 0-1 përballë

Moti ndërpret Kroaci-Kosovë (0-0), pjesa e mbetur e ndeshjes luhet të dielën

Moti ndërpret Kroaci-Kosovë (0-0), pjesa e mbetur e ndeshjes luhet të dielën

AlbanianSport.net 02.09.2017 22:55 ASNN – Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës, e cila po luhej

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh