Subscribe to RSS

Boks / “Gongu i Artë 2016”, shans për medalje për dorezat kuqezi

Share Button

Boks-Gongu-i-Arte-ring

Gjergj Vyshka 08.11.2016 16:35

Boksi shqiptar bëhet gati për të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar të Maqedonisë, quajtur ndryshe “Gongu i Artë”, i cili do të zhvillohet nga data 10, deri më 13 nëntor 2016 në Shkup. Delegacioni shqiptar do të drejtohet nga presidenti i Federatës Shqiptare të Boksit, Florend Kalivopulli, si dhe sekretari i përgjithshëm Edmond Kabashi.

Nisur nga rezultatet e fundit në Kampionatin Kombëtar të Të Rriturve në boks, që u zhvillua nga data 28, deri më 30 tetor 2016 në Tiranë në Sallën Sportive “Fahrie Hoti” në kryeqytet, trajneri i kombëtares Artur Koçi ka zgjedhur Ardit Murjan (pesha 52 kg), Denis Nurjan (pesha 69 kg), Alban Beqirin (pesha 75 kg), Emiljano Xhedikun (pesha 91 kg) dhe Melkiaj Palucën (pesha +91 kg).

Përveç synimit për medalje një çështje më vete do të jetë krijimi i Ligës Ballkanike në boks, e cila do të hidhet si ide nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Boksit, Florend Kalivopulli, dhe Sekretari i Përgjithshëm, Edmond Kabashi. Në këto kushte pritet një rritje e veprimtarive ndërkombëtare për boksierët, ndërsa “Gongu i Artë” është një shans për medalje për “dorezat” kuqezi.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh