Subscribe to RSS

Boks / Jani Nano: Vitin tjetër, Teuta do të synojë për titull “kampion”

Share Button

boks-teuta-fiton-kupen-2016-jani-nano

Gaspër Marku 12.12.2016 18:45

“Ky është trofeu i parë që merr Teuta për të rriturit, sepse me moshat jemi goxha të suksesshëm këto vitet e fundit”, – ka deklaruar trajneri i ekipit durrsak të boksit, Jani Nano.

“Mua më vjen mirë që në 25 vjetorin e rikrijimit të boksit në Shqipëri ky trofe i shkon Teutës, – ka vijuar ai. – Teuta është një djep i fillesave të boksit. Më vjen mirë gjithashtu që këtë kupë e marrim në Shkodër.”

“Pasi tifozët shkodranë janë edhe tifozët më pasionantë në Shqipëri. dhe që suksesin e arritem përmes rivalitet me Tiranen dhe Vllazninë”, – ka theksuar trajneri i fitueses së Kupës së Shqipërisë në boks.

“Mendoj se e merituam trofeun e kupës, ndërkohë që për vitin e ardhshëm do të përgatitemi edhe më seriozisht për titullin “kampion”, – ka përfunduar Jani Nano.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20 ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

AlbanianSport.net 29.03.2017 14:25 ASNN – “Nuk e bëra dysh kërkesën për sponsorizim që më bëri

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

AlbanianSport.net 29.03.2017 12:15 ASNN – “Pranova me kënaqësi ftesën e kryetrajnerit të boksit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

AlbanianSport.net 29.03.2017 10:05 ASNN – Në përfundim të kampionatit lokal të boksit në Berat,

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

AlbanianSport.net 29.03.2017 07:55 ASNN – 14 çifte boksierësh janë ngjitur në ringun beratas e si kampionët,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh