Subscribe to RSS

Boks / Liga Ballkanike shpall fituesit e saj, 62 sportistë, në ring

Share Button

Gjergj Vyshka 14.03.2017 12:30

Liga e parë Ballkanike e Boksit për Klube, të paktën sipas kryetrajnerit të Teutës, Jani Nano, është kryer të dielën me sukses të plotë, ndërsa është zhvilluar në palestrën e Shkollës së Mesme Sportive në Durrës “Bernardina Qerraxhia”.

Në të morën pjesë 13 ekipe të rajonit Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Mali i Zi, të cilët sollën 62 boksierë. Sipas evidencës 10 çifte boksierësh ishin të grupmoshës së Nën-14-vjeçarëve, 15 tek Nën-16-vjeçarët, 5 tek Nën-18-vjeçarët dhe 1 për të rritur.

Në këtë veprimtari doli në pah puna dhe arritjet e ekipeve, ndërsa u dhurua një boks i bukur, bashkëkohor e mjaft rivalizues nga sportistët, si dhe frymë bashkëpunimi nga trajnerët. E kësisoj Liga Ballkanike do të vijojë të jetë dhe në të ardhmen.

 

Liga Ballkanike e Boksit për Klubet

 

Rezultatet teknike:

 

Nën-14-vjeçarët:

 

Pesha 37 kg  Mehmeti (Kastrati) – Bardhi (Teuta)                      3-0

Pesha 40 kg  Salihaj (Shtimje) – Sulejmani (Teuta)                  1-2

Pesha 42 kg  Maliqi (Drita) – Nurja (Teuta)                                  0-3

Pesha 42 kg  Maloku (Drita) – Toçi (Teuta)                                 0-3

Pesha 49 kg  Muriqi (Besa) – Bejko (Teuta)                                0-3

Pesha 50 kg  Berisha (Prizreni) – Peposhi (Tirana)                  0-3

Pesha 51 kg  Morina (Besa) – Larakui (Teuta)                           TD

Pesha 52 kg  Salihu (Shtimje) – Hyka (Apolonia)                      0-3

Pesha 60 kg  Sedolli (Kastrati) – Ruçaj (Tirana)                         2-1

Pesha +76 kg           Azemi (Shkupi) – Marku (Arena)              3-0

 

Nën-16-vjeçarët:

 

Pesha 51 kg  Kastrati (Gjakova) – Cera (Tirana)             0-3

Pesha 50 kg  Tranova (Fushë-Kosova) – Këlliçi (Tirana)         3-0

Pesha 53 kg  Salihi (Shtimje) – Bushi (Teuta)                            0-3

Pesha 56 kg  Curri (Tirana) – Murja (Teuta)                                2-1

Pesha 56 kg  Rodaj (Drita) – Demiri (Enea)                                TD

Pesha 60 kg  Rrasi (Gjakova) – Mane (Apolonia)                      0-3

Pesha 60 kg  Thaçi (Prizreni) – Likmetaj (Tirana)                       3-0

Pesha 62 kg  Berisha (Fushë-Kosova) – Skënderi (Tirana)     3-0

Pesha 62 kg  Hysenaj (Gjakova) – Llazi (Enea)                         0-3

Pesha 64 kg  Jashari (Drita) – Ademaj (Teuta)   fiton me AB Ademaj

Pesha 65 kg  Asllani (Kastrioti) – Laskaj (Apolonia)                  3-0

Pesha 69 kg  Hegjoani (Fushë-Kosova) – Kola (Teuta)                        3-0

Pesha 70 kg  Hoxha (Prizreni) – Sulaj (Tirana)                          0-3

Pesha 70 kg  Jonuzi (Shkupi) – Bajraktari (Tirana)                   3-0

Pesha 80 kg  Ademi (Kastrioti) – Haxhiu (Teuta)                       0-3

 

Nën-18-vjeçarët:

 

Pesha 60 kg  Hajro (Kastrioti) – Mata (Apolonia)                        0-3

Pesha 69 kg  Vargu (Tirana) – Vraja (Arena)                              TD

Pesha 71 kg  Kiki (Kastrioti) – Ymeri (Arena) fiton me KO Ymeri

Pesha 75 kg  Mihalica (Kastrioti) – Marku (Arena)                     1-2

Pesha 90 kg  Brahimllari (Tirana) – Sokoli (Enea)                     0-3

 

Të rritur:

Pesha 69 kg  Sejdiu (Kastrati) – Mema (Teuta)   fiton me KO Mema

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh