Subscribe to RSS

Boks / “Pavarsinë” e Kosovës e fiton Shqipëria, Kajoshi, më i miri

Share Button

AlbanianSport.net 19.02.2017 10:25

ASNN – Boksieri nga Shqipëria, Arjon Kajoshi, ka fituar turneun ndërkombëtar “Pavarësia 2017”, që u mbajt të shtunën në Pallatin e Rinis dhe Sporteve në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Ky turne, i 9-ti më radhë, është organizuar nga Federata e Boksit të Kosovës (FBoxK), kënaqi një numër të vogël shikuesish. Ndonëse ishin paraparë të zhvillohen 9 duele, megjithatë, shikuesit e këtij sporti panë vetëm 6 ndeshje.

Sipas mediave vendase, dy boksierë nga Mali i Zi farë nuk kishin udhëtuar për në kryeqytetin e Kosovës. Ky turne nisi me duelin mes Liridon Tahirit të Kosovës dhe Vuksan Gurit të Shqipërisë.

Ky duel dhuroi boks të kënaqshëm, edhe pse u mbyll pa fitues. Interesant ishte edhe duel mes Krenar Zenelit të Shqipërisë dhe Besfort Merlakut të Kosovës, duel të cilin e fitojë ky i fundit.

Dueli më joshëse ishte ai i kategorisë së peshës trupore 75 kg, midis Armend Nezirajt të Kosovës dhe Arjon Kajoshit të Shqipërisë. Boksieri nga Shqipëria u tregua më i mirë në ring, përvoja ishte në anën e tij, dhe në fund boksieri kuqezi iu gëzua fitores.

Juria e përberë nga Fatmir Makolli (Kosovë), Zef Gjoni (Shqipëri), Blerim Sahiti (Maqedoni), Gani Kosumi (Radio Kosova) dhe Fatmir Bytyçi (KosovaPress), zgjodhën më të mirët e këtij turneu.

Çmimi i boksierit më të mirë i takoi Arjon Kajoshit të Shqipërisë, boksieri më teknik u shpall Besart Kurhasku, çifti më luftarak Jasin Lama (Maqedoni)-Edmond Zefi (Kosovë), kurse, çmimin për “fair play” e mori Besfort Merlaku.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20 Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10 ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh