Subscribe to RSS

Boks / “Pavarsinë” e Kosovës e fiton Shqipëria, Kajoshi, më i miri

Share Button

AlbanianSport.net 19.02.2017 10:25

ASNN – Boksieri nga Shqipëria, Arjon Kajoshi, ka fituar turneun ndërkombëtar “Pavarësia 2017”, që u mbajt të shtunën në Pallatin e Rinis dhe Sporteve në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Ky turne, i 9-ti më radhë, është organizuar nga Federata e Boksit të Kosovës (FBoxK), kënaqi një numër të vogël shikuesish. Ndonëse ishin paraparë të zhvillohen 9 duele, megjithatë, shikuesit e këtij sporti panë vetëm 6 ndeshje.

Sipas mediave vendase, dy boksierë nga Mali i Zi farë nuk kishin udhëtuar për në kryeqytetin e Kosovës. Ky turne nisi me duelin mes Liridon Tahirit të Kosovës dhe Vuksan Gurit të Shqipërisë.

Ky duel dhuroi boks të kënaqshëm, edhe pse u mbyll pa fitues. Interesant ishte edhe duel mes Krenar Zenelit të Shqipërisë dhe Besfort Merlakut të Kosovës, duel të cilin e fitojë ky i fundit.

Dueli më joshëse ishte ai i kategorisë së peshës trupore 75 kg, midis Armend Nezirajt të Kosovës dhe Arjon Kajoshit të Shqipërisë. Boksieri nga Shqipëria u tregua më i mirë në ring, përvoja ishte në anën e tij, dhe në fund boksieri kuqezi iu gëzua fitores.

Juria e përberë nga Fatmir Makolli (Kosovë), Zef Gjoni (Shqipëri), Blerim Sahiti (Maqedoni), Gani Kosumi (Radio Kosova) dhe Fatmir Bytyçi (KosovaPress), zgjodhën më të mirët e këtij turneu.

Çmimi i boksierit më të mirë i takoi Arjon Kajoshit të Shqipërisë, boksieri më teknik u shpall Besart Kurhasku, çifti më luftarak Jasin Lama (Maqedoni)-Edmond Zefi (Kosovë), kurse, çmimin për “fair play” e mori Besfort Merlaku.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh