Subscribe to RSS

Boks / Presidenti Kalivopulli: Viti 2016 i rëndësishëm për “dorezat”

Share Button

boks-kalivopuli-xhediku-diploma

Gaspër Marku 11.12.2016 13:45

“Kupa e Shqipërisë u shoqërua me ndeshje të bukura, si në ditën e parë, ashtu dhe në të dytën, – ka deklaruar presidenti i Federatës Shqiptare të Boksit, Florend Kalivopuli. – Në finale, rivaliteti u përqendrua tek treshja Tirana-Teuta-Vllaznia. Realisht pjesëmarrja nuk ishte në masën e atyre të mëparshme, kjo edhe për faktin se ekipet dhe boksierët e tyre vinin pas disa konkurrimeve të rëndësishme ndërkombëtare.”

“Disa prej tyre kanë pasur dhe probleme dëmtimesh, – ka vijuar ai. – Viti 2016 për boksin shqiptar ka qenë i suksesshëm duke pas parasysh luftën e fortë sportive, rivalitetin dhe konkurrencën mes disa ekipeve për fitimin e trofeve. Gjë që ka sjell edhe rritjen në përgjithësi të nivelit cilësor. Për sa i përket konkurrimit në veprimtaritë ndërkombëtare nuk kishte ndonjë gjë për të shënuar.

“Sepse, realisht, edhe pse konkurrimet dhe përpjekjet në shumë veprimtari të rëndësishme ndërkombëtare nuk munguan nuk u arrit ndonjë gjë konkrete, – ka vijuar kreu i organizmit që qeveris ringun shqiptar. – Megjithatë, në krahasim me një vit më parë, boksi shqiptar në arenën ndërkombëtare ishte një hap më lart në aspektin e nivelit cilësor të përfaqësimit të tij, sepse arritëm të shkonim deri në turin e 3-të”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh