Subscribe to RSS

Boks / Vetëm Vilson Guri kthehet i artë nga Turneun “Adem Jashari 2016”

Share Button

Boks-Turneu-Adem-Jashari-logo

Gjergj Vyshka 30.11.2016 16:10

Vetëm Vilson Guri ka qenë medalje e artë për Shqipërinë në turneun “Adem Jashari”, që për dy ditë me radhë është në Prishtinë. Boksieri i peshës 52 kg ka mundur në finale 2-0 maqedonasin Isak Sulejmani.

Ndërkohë për kuqezinjtë e ringut janë dhe dy medalje të argjendta. Më parë Ardit Nurja, i cili në peshën 56 kg është mundur nga belgu Usturoi Vasile 0-2, si dhe Arjon Kajoshi, që në peshën 75 kg, është mundur 0-2 nga belgu Vekunca Ruben.

Kurse fituesit e tjerë ishin në peshën 56 kg Ajigah Dodji (Belgjikë), në peshën 64 kg Dielli Vranoci, në peshën 64 kg Violant Sulejmani, në peshën 69 kg Besart Kurhasku dhe Lulzim Ismaili (Maqedoni), në peshën 81 kg Ardit Delijaj dhe Luka Plantiç (Kosovë).

Në peshën 91 kg triumfoi Armend Xhoxhaj, i cili u shpall dhe boksieri më i mirë i turneut. Përgjithësisht një përfaqësim i mirë i boksierëve kuqezinj.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh