Subscribe to RSS

Boks / Vetëm Vilson Guri kthehet i artë nga Turneun “Adem Jashari 2016”

Share Button

Boks-Turneu-Adem-Jashari-logo

Gjergj Vyshka 30.11.2016 16:10

Vetëm Vilson Guri ka qenë medalje e artë për Shqipërinë në turneun “Adem Jashari”, që për dy ditë me radhë është në Prishtinë. Boksieri i peshës 52 kg ka mundur në finale 2-0 maqedonasin Isak Sulejmani.

Ndërkohë për kuqezinjtë e ringut janë dhe dy medalje të argjendta. Më parë Ardit Nurja, i cili në peshën 56 kg është mundur nga belgu Usturoi Vasile 0-2, si dhe Arjon Kajoshi, që në peshën 75 kg, është mundur 0-2 nga belgu Vekunca Ruben.

Kurse fituesit e tjerë ishin në peshën 56 kg Ajigah Dodji (Belgjikë), në peshën 64 kg Dielli Vranoci, në peshën 64 kg Violant Sulejmani, në peshën 69 kg Besart Kurhasku dhe Lulzim Ismaili (Maqedoni), në peshën 81 kg Ardit Delijaj dhe Luka Plantiç (Kosovë).

Në peshën 91 kg triumfoi Armend Xhoxhaj, i cili u shpall dhe boksieri më i mirë i turneut. Përgjithësisht një përfaqësim i mirë i boksierëve kuqezinj.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:55 ASNN – Nisi me një humbje viti 2018 për Rafael Nadali. Pasi

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 17:05 ASNN – “Idea e parakalimit të dy Koreve së bashku me dy flamuj

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

AlbanianSport.net 10/01/2017 16:10 ASNN – Pasi mbrojti titullin “kampion bote” sezonin e fundit

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh