Subscribe to RSS

Boks / Ylli: Vlerësoj dëshirën për të bërë sport, Berati e meriton

Share Button

AlbanianSport.net 29.03.2017 12:15

ASNN – “Pranova me kënaqësi ftesën e kryetrajnerit të boksit beratas Genti Bega dhe për mua, pjesëmarrja në kampionatin lokal, është për të disatën herë në këto 8 vite që jam deputet i qarkut Berat”, – ka thënë për mediat sportive lokale deputeti Fidel Ylli.

Unë vlerësoj jo vetëm pasionin e madh që ka ky trajner, i cili mban gjallë boksin beratas, edhe pse në kushte të vështira me atë palestër ku stërviten, – ka vijuar ai. – Por mbi gjithçka vlerësoj mënyrën se si e gjallëron jetën sportive në Berat ky sport.”

“Ky sport që, siç u pa edhe sot, është shumë i dashuruar nga të rinjtë, por edhe qytetarët beratas, – ka vijuar ish-sportisti politikan. – Sinqerisht mendoj se njerëz të tillë kaq punëtor meritojnë më shumë mbështetje.”

“Pa lënë mënjanë sigurisht edhe se qyteti i Beratit meriton një veprimtari të përmasave kombëtare në periudhën e verës. Sepse këtu kushtet për organizim dhe entuziasmi është maksimal”, – ka përfunduar deputeti i Qarkut të Beratit, Fidel Ylli.

 

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

(Video) Boks / Ferit Keta, një tjetër premtim ndërkombëtar i ringut shqiptar…

AlbanianSport.net 20.04.2017 13:20 ASNN – Ringu shqiptar vazhdon të prodhojë talente që po spikatin

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

Boks / Bega: Mbështetja e sportit, kënaqësi, por edhe detyrim i biznesit

AlbanianSport.net 29.03.2017 14:25 ASNN – “Nuk e bëra dysh kërkesën për sponsorizim që më bëri

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

Boks / Trajneri i Tomorit Gentian Begaj i falënderon të gjithë mbështetësit

AlbanianSport.net 29.03.2017 10:05 ASNN – Në përfundim të kampionatit lokal të boksit në Berat,

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

Boks / Berati ngre ringun në qiell të hapur, Kupa “Erzeni” shpall fituesit e saj

AlbanianSport.net 29.03.2017 07:55 ASNN – 14 çifte boksierësh janë ngjitur në ringun beratas e si kampionët,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh