Subscribe to RSS

Arte Marciale Faqja Kryesore

(Video) Karate / Kosova synon Olimpiadën “Tokio 2020” me 4 sportistë (Video) Karate / Kosova synon Olimpiadën “Tokio 2020” me 4 sportistë

AlbanianSport.net 09/01/2017 13:25

ASNN – Karateja do të jetë, për herë të parë, pjesë e kalendarit Read More

MMA / Shqipëria e ndeshjeve të lira, nga e 63-ta, tanimë e 29-ta në botë MMA / Shqipëria e ndeshjeve të lira, nga e 63-ta, tanimë e 29-ta në botë

AlbanianSport.net 08/01/2017 18:00

ASNN – Federata Shqiptare e Ndeshjeve të Lira, me president Read More

Taekuondoja (World), gati për analizën vjetore më 15 janar në Tiranë Taekuondoja (World), gati për analizën vjetore më 15 janar në Tiranë

AlbanianSport.net 06/01/2018 18:25

ASNN – Federata Shqiptare e Taekondosë World është institucioni Read More

KOKSH / Stafeta e asambleve vjetore, sot radhën e ka xhudoja & karateja KOKSH / Stafeta e asambleve vjetore, sot radhën e ka xhudoja & karateja

AlbanianSport.net 22/12/2017 09:35

ASNN – Vijon sot radha e analizave vjetore nëpër Federata, teksa Read More

(Video) Kur vullneti i hekurt kapërcen edhe gjymtimet fizike… (Video) Kur vullneti i hekurt kapërcen edhe gjymtimet fizike…

AlbanianSport.net 20/12/2017 20:25

ASNN – Sportisti me një këmbë, që na propozon materiali i mëposhtëm, Read More

Taekuondo (World) / Vllaznia e Tirana, fitueset e Kupës së Shqipërisë Taekuondo (World) / Vllaznia e Tirana, fitueset e Kupës së Shqipërisë

Gaspër Marku 11/12/2017 16:25

ASNN – Dhjetë ekipe me mbi 100 sportistë ishin pjesëmarrës Read More

Karate / Shqipëria shpallet nënkampione e Ballkanit për Nën-21-vjeçarët Karate / Shqipëria shpallet nënkampione e Ballkanit për Nën-21-vjeçarët

AlbanianSport.net 11/12/2017 12:25

ASNN – Shqipëria është nënkampione e Ballkanit në karate për Read More

Taekuondo ITF / Shpall kampionët e 2017-tës, spikat pjesëmarrja e madhe Taekuondo ITF / Shpall kampionët e 2017-tës, spikat pjesëmarrja e madhe

AlbanianSport.net 11/12/2017 08:25

ASNN – Federata Shqiptare e Taekuondosë në versionin ITF, Read More

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50

Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj, Read More

Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion

Gjergj Vyshka 21.09.2017 13:25

Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se kampionia olimpike në xhudo, Read More

Xhudo / Majlinda Kelmendi, për herë të parë në 3 vjet, pa medalje Xhudo / Majlinda Kelmendi, për herë të parë në 3 vjet, pa medalje

AlbanianSport.net 29.08.2017 17:55

ASNN – Për herë të parë në 3 vitet e fundit, Majlinda Kelmendi Read More

(Video) Majlinda Kelmendi, drejt mbrojtjes së titullit në Budapest (Video) Majlinda Kelmendi, drejt mbrojtjes së titullit në Budapest

AlbanianSport.net 29.08.2017 15:45

ASNN – Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, vazhdon rrugëtimin Read More

(Video) Tjetër çmim për për Kelmendin, shpallet “Xhudistja e sotme më e mirë” (Video) Tjetër çmim për për Kelmendin, shpallet “Xhudistja e sotme më e mirë”

AlbanianSport.net 28.08.2017 18:10

ASNN – Në prag të nisjes së Kampionatit Botëror të Xhudos, Read More

Taekuondo  (W) / “Top Tirana Open 2017”, fituesit e të gjitha kategorive Taekuondo (W) / “Top Tirana Open 2017”, fituesit e të gjitha kategorive

Gjergj Vyshka 07.05.2017 11:35

Tek fëmijët, vendin e parë e ka marrë “Besa Team” me 35 pikë Read More

(Video) Taekuondo  (W) / “Top Tirana Open” vijon të bëjë historinë në tapet (Video) Taekuondo (W) / “Top Tirana Open” vijon të bëjë historinë në tapet

Gjergj Vyshka 07.05.2017 07:55

“Top Tirana Open” në vitin e 6-të të tij, jo vetëm që ka zyrtarizuar Read More

(Video) Taekuondo (W) / “Top Tirana Open 2017”, mbyllet me sukses edicioni i 6-të (Video) Taekuondo (W) / “Top Tirana Open 2017”, mbyllet me sukses edicioni i 6-të

AlbanianSport.net 06.05.2017 21:35

ASNN – Një shtysë e mirë për zyrtarizimin e këtij turneu si një Read More

MMA / Ballkaniku i Ndeshjeve të Lira, Rizaj: Synohet zona e medaljeve MMA / Ballkaniku i Ndeshjeve të Lira, Rizaj: Synohet zona e medaljeve

Gjergj Vyshka 05.05.2017 21:50

Federata Shqiptare e Ndeshjeve të Lira me president Arjan Rizaj Read More

(Video) Taekuondo / Kapri: Sporti bashkon, edhe në një rajon si Ballkani (Video) Taekuondo / Kapri: Sporti bashkon, edhe në një rajon si Ballkani

AlbanianSport.net 05.05.2017 16:20

ASNN – Më 6 maj, në mjediset e Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” Read More

(Video) Taekuondo / “Top Tirana Open 2017”, gjithçka gati për edicionin e 6-të (Video) Taekuondo / “Top Tirana Open 2017”, gjithçka gati për edicionin e 6-të

AlbanianSport.net 05.05.2017 08:50

ASNN – Është përvijuar tashmë një pjesëmarrje e kënaqshme, Read More

Xhudo / Kelmendi, “kampione e Evropës”, Gjakova, e bronztë në Poloni Xhudo / Kelmendi, “kampione e Evropës”, Gjakova, e bronztë në Poloni

AlbanianSport.net 21.04.2017 12:30

ASNN – Xhudistja më e mirë e trevave shqipfolëse spikati menjëherë Read More

Xhudo / Majlinda Kelmendi shpallet për herë të 3-të kampione e Evropës Xhudo / Majlinda Kelmendi shpallet për herë të 3-të kampione e Evropës

AlbanianSport.net 20.04.2017 19:50

ASNN – Majlinda Kelmendi është kampionia e re e Evropës në xhudo Read More

Taekuondo (W) / “Tirana Challenge” shpall fituesit e edicionit të parë Taekuondo (W) / “Tirana Challenge” shpall fituesit e edicionit të parë

AlbanianSport.net 27.03.2017 17:45

400 sportistë të 40 ekipeve nga 6 shtete, në 3 kategori moshash, Read More

Taekuondo (W) / “Tirana Challenge” ngre siparin me edicionin e parë Taekuondo (W) / “Tirana Challenge” ngre siparin me edicionin e parë

Gjergj Vyshka 27.03.2017 08:45

Kështu, “Tirana Challenge” në taekuondo në versionin “World”, Read More

MMA / Federata Botërore, vëmendje ekipit shqiptar, Rizaj: Po rritemi! MMA / Federata Botërore, vëmendje ekipit shqiptar, Rizaj: Po rritemi!

Gjergj Vyshka 23.03.2017 09:10

Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj, Read More

Xhudo / Mbahet Kampionati i të rriturve & paratërinjve, dominon Studenti Xhudo / Mbahet Kampionati i të rriturve & paratërinjve, dominon Studenti

Gjergj Vyshka 13.03.2017 17:05

Xhudo shqiptare ka zhvilluar veprimtarinë e saj të parë për vitin 2017, ndërsa bëhet fjalë për Kampionatin Kombëtar të Të Rriturve dhe Të Rriturave, por dhe për Paratërinjtë. Ky kampionat, sipas informacionit që ka dhënë Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Xhudos, Labo Çapo, është zhvilluar në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet.

Federata Shqiptare e Xhudos përpara garave ka nderuar me Mirënjohje gjyqtarin nga Kosova, Fatmir Salihaj, i cili ka kontribuar me gjykimet e tij për veprimtaritë e këtij sporti në Shqipëri. Po kështu, gjithnjë përpara kampionatit, i është dhënë certifikata e instruktorit ndërkombëtar, e ardhur nga Federata Botërore e Xhudos dhe Akademia e saj dhe Universiteti i sporteve në Budapest, Arta Mërturit, Altin Përgjergji dhe Enrik Kocës.

Në Kampionatin Kombëtar të Të Rriturve dhe Të Rriturave e Paratërinjve janë zbatuar rregullat e reja të xhudos në gjykim. Dhe Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Xhudos, Labo Çapo, ka vlerësuar maksimalisht gjyqtarët e tapetit, Fatmir Salihajn dhe Kushtrim Gashin për gjykimin me shumë kompetencë. Në kampionat ka pasur rivalitet të madh, sidomos në peshat 60, 66 dhe 73 kilogram për të rritur.

Sportistët Roland Vasija, Indrid Çullhaj dhe Jon Vrenozi kanë treguar cilësi të lartë, ndërsa kampionati ka shërbyer dhe për caktimin e sportistëve, që do të përfaqësojnë vendin tonë në arenën ndërkombëtare. Ajo që duhet theksuar është paraqitja dinjitoze e Studentit me shtatë kampionët në tre kategori moshash, ndërsa duket se po shpërblehet dhe përpjekja e shefit të klubit shumësportësh, Blendi Nallbani, për shtimin e disiplinave sportive në klubin e tij. Pa harruar këtu dhe paraqitjet e Vllaznisë e Tiranës, apo dhe Gandit Xhudo.

 

Kampionati Kombëtar i Xhudos

për Të Rritur, Të Rritura & Paratërinj

 

Rezultatet teknike:

 

Paratërinj:

Pesha 50 kg  Xhoan Byberi (Studenti)

Pesha 55 kg  Damian Çuni (Vllaznia)

Pesha 60 kg  Mustafa Rosa (Studenti)

Pesha 66 kg  Elton Dunisha (Teuta)

Pesha 73 kg  Adi Paja (Elbasani)

Pesha 81 kg  Luka Brici (Tirana)

Pesha 90 kg  Andrea Musta (Elbasani)

 

Të Rritur:

Pesha 60 kg  Roland Vasija (Vllaznia)

Pesha 66 kg  Indrid Çullhaj (Tirana)

Pesha 73 kg  Jon Vrenozi (Studenti)

Pesha 81 kg  Arnest Selmani (Studenti)

Pesha 90 kg  Ylli Ujka (Studenti)

Pesha 100 kg           Luigj Shuku (Vllaznia)

Pesha +100 kg         Erson Ramaj (Studenti)

 

Të Rritura:

Pesha 57 kg  Amanda Lika (Studenti)

Pesha 63 kg  Arta Mërturi (Gandi Xhudo)

Pesha 70 kg  Matilda Bardhi (Vllaznia)

 

 

Taekuondo (ITF) / Federata konfirmon komisionet e saj drejtuese Taekuondo (ITF) / Federata konfirmon komisionet e saj drejtuese

Gjergj Vyshka 05.03.2017 15:10

Federata Shqiptare e Taekuondosë në versionin ITF, në mjediset Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh