Subscribe to RSS

Atletikë Faqja Kryesore

Atletikë / Gega & Smajlaj priten nga Meta, premtohet mbështetje Atletikë / Gega & Smajlaj priten nga Meta, premtohet mbështetje

Gjergj Vyshka 25.03.2017 16:10

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në një takim kampionët e atletikës, Read More

Atletikë / Nderohet Ahmeti, Morina, Sherja, Curani, Bajko & Tukseferi Atletikë / Nderohet Ahmeti, Morina, Sherja, Curani, Bajko & Tukseferi

Gjergj Vyshka 25.03.2017 12:30

Për Luiza Gegën dhe Izmir Smajlajn trofetë janë dorëzuar nga Read More

Atletikë / Gega & Smajlaj, më të mirët e vitit, Ruli: Krenarë për arritjet! Atletikë / Gega & Smajlaj, më të mirët e vitit, Ruli: Krenarë për arritjet!

Gjergj Vyshka 25.03.2017 07:55

Vjen dhe shpërblimi për shkodranin për titullin “Kampion i Evropës, Read More

(Video) Atletikë / Gega & Smajlaj, më të mirë, nderohen edhe figurat ndër vite (Video) Atletikë / Gega & Smajlaj, më të mirë, nderohen edhe figurat ndër vite

AlbanianSport.net 24.03.2017 18:25

ASNN – Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj, njëra nënkampione e Evropës Read More

Atletikë / Sot kurorëzohen më të mirët e “mbretëreshës” për vitin 2016 Atletikë / Sot kurorëzohen më të mirët e “mbretëreshës” për vitin 2016

Gjergj Vyshka 24.03.2017 09:35

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, ka lajmëruar se sot në mjediset e Hotel “Sky Tower” në Tiranë do të shpallen sportistët më të mirë të vitit 2016.

E ato janë Luiza Gega, nënkampione e Evropës në 3,000 metra me pengesa, si dhe Izmir Smajlaj, kampion i Evropës në kërcim së gjati në salla të mbyllura më 2017.

Ndërkohë që janë dy atletët që pritet të nderojnë përsëri atletikën shqiptare në vitin 2017 në arenën ndërkombëtare.

Sakaq nga presidenti Ruli mësohet se do të dekorojë dhe disa nga figurat e këtij sporti në vend për gjithçka që kanë dhënë në rritjen e atletikës shqiptare në karrierën e tyre.

E kështu duket se do të jetë një mesditë magjike për atletikën shqiptare.

Atletikë / Pritja për Smajlajn në KOKSH, Bezhani: Bursë Olimpike Izmirit Atletikë / Pritja për Smajlajn në KOKSH, Bezhani: Bursë Olimpike Izmirit

Gjergj Vyshka 10.03.2017 16:15

Në mesditë Izmir Smajlaj është pritur nga presidenti i Komitetit Read More

Atletikë / Smajlaj, lule nga ministrja Nikolla & shpërblim pas anti-dopingut Atletikë / Smajlaj, lule nga ministrja Nikolla & shpërblim pas anti-dopingut

Gjergj Vyshka 10.03.2017 12:35

Shpërblimi financiar për titullin Kampion Evrope, që është në Read More

Atletikë / Smajlajn merr mbështetjen e Nikollës & “Mirënjohjen” e KOKSH-it Atletikë / Smajlajn merr mbështetjen e Nikollës & “Mirënjohjen” e KOKSH-it

AlbanianSport.net 09.03.2017 13:25

ASNN – Kampioni i ri i Evropës në kërcim së gjati, Izmir Smajlaj, është pritur sot paradite në mjediset e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit nga Ministrja Lindita Nikolli. Atleti 23-vjeçar ka qenë i shoqëruar në këtë takim nga presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergj Ruli, dhe Sekretari i Përgjithshëm i saj, Nikolin Dionisi.

Ministrja Nikolla e ka cilësuar si historike arritjen e sportisti të ri në Kampionatin Evropian të Atletikës në Salla të Mbyllura, që u mbajt në fundjavë në kryeqytetit e Serbisë, Beograd. Ajo ka premtuar shpërblim për Smajlajn dhe trajnerin e tij, Vildan Tufi, në përputhje me legjislacionin në fuqi.

Nga ana e tij, kampioni i Evropës e ka falënderuar Ministren Nikolla për pritjen dhe për mbështetjen e premtuar në vijim. Ndërkohë, në mesditë, Smajlaj dhe trajneri Tufi është pritur në mjediset e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar nga presidenti i tij, Viron Bezhani.

Në emër të KOKSH-it, Presidenti Bezhani i dha sportistit një pllakatë “Mirenjohje” për rezultatet e arritura prej tij dhe marrjen e titullit Kampion i Evropës në kërcim së gjati. Në fjalën e tij, Bezhani përgëzoi sportistin për rezultatet e arritura dhe premtoi mbështetjen e KOKSH-it për këtë sportiest, për të arritur sukseses të tjera.

Atletikë / Trajneri Stërmasi: I kënaqur me Luizën, Beogradi, provë e frytshme Atletikë / Trajneri Stërmasi: I kënaqur me Luizën, Beogradi, provë e frytshme

Gjergj Vyshka 09.03.2017 11:35

Trajneri i Luiza Gegës, Taulant Stërmasi, ka treguar se ka qenë Read More

Atletikë / Gega: Evropiani i Beogradit, thjesht, stacion stërvitor për mua Atletikë / Gega: Evropiani i Beogradit, thjesht, stacion stërvitor për mua

Gjergj Vyshka 09.03.2017 09:45

E vogla e artë e atletikës shqiptare: “Me rezultatin që kisha edhe Read More

Atletikë / Ministrja Nikolla & Bezhani i KOKSH-it, pritje për Izmir Smajlajn Atletikë / Ministrja Nikolla & Bezhani i KOKSH-it, pritje për Izmir Smajlajn

Gjergj Vyshka 09.03.2017 07:55

Izmir Smajlaj, kampioni i Evropës në kërcimin së gjati me 8.08 Read More

Atletikë / Trajneri Tufi: Në Beograd, pikat mbi “i” u vunë në momentin e duhur Atletikë / Trajneri Tufi: Në Beograd, pikat mbi “i” u vunë në momentin e duhur

Gaspër Marku 08.03.2017 12:30

ASNN – Qytetarja e parë e Shkodrës, Voltana Ademi, ka përgëzuar Read More

Atletikë / Kampioni Smajlaj: Mbështetja, vendimtare për rezultate të larta Atletikë / Kampioni Smajlaj: Mbështetja, vendimtare për rezultate të larta

Gaspër Marku 08.03.2017 10:40

Kampioni i Evropës në atletikë në salla të mbyllura, Izmir Smajlaj, dhe trajneri i tij, Vildan Tufi, janë pritur paraditen e së martës nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. “Dua të falënderoj Kryetaren e Bashkisë për pritjen që na bëri, sepse në një farë mënyre, kur na respektojnë, edhe në ndjehemi më mirë”, – ka thënë ai, duke folur për mediat pas pritjes.

“Duke pasur mbështetjen e tyre edhe ne pastaj ecim më mirë në rrugën tonë për të shkuar më lart me rezultate, – ka vijuar 23-vjeçari. Jam i kënaqur që me këto rezultate nderova edhe Shkodrën së cilës i takoj dhe jam formuar si sportist. Përpara kam një garë shumë më të madhe, siç është Kampionati Botëror, që zhvillohet në muajin gusht në Londër.”

“Duke pasur parasysh, krahasuar me të njëjtën kohë të vitit të kaluar, janë gati 70 centimetra më mirë, – theksoi ai. – Pretendoj shumë, por them se po të mbështetem do të kem dhe rezultate më ta larta”. Sa për shpërblimin financiar kampioni i Evropës, Izmir Smajlaj, deklaroi: “Normalisht që ka shpërblim, por realisht akoma nuk e di të saktë se sa është. Është një gjë që i takon çdo sportistti me ligj. Dua të falënderoj shtetin për mbështetjen që jemi duke marrë tani.”

Atletikë / Izmir Smajlaj merr mbështetje nga kryebashkiakja Ademi Atletikë / Izmir Smajlaj merr mbështetje nga kryebashkiakja Ademi

Gaspër Marku 08.03.2017 08:50

ASNN – Bashkia e Shkodrës, për më tepër titullarja e saj, Voltana Read More

(Video) Atletikë / Ademi pret Izmir Smajlajn, premton titull & shpërblim financiar (Video) Atletikë / Ademi pret Izmir Smajlajn, premton titull & shpërblim financiar

AlbanianSport.net 07.03.2017 16:10

ASNN – Kampioni i saposhpallur i Ballkanit dhe i Evropës në Read More

Atletikë / Ruli: Izmiri, një supertalent / Gjonaj: T’i krijojmë kushte Atletikë / Ruli: Izmiri, një supertalent / Gjonaj: T’i krijojmë kushte

Gjergj Vyshka 07.03.2017 13:25

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, vazhdon Read More

Atletikë / Tufi zbulon detajin: Kërcimi i 6-të i Izmirit, me dëmtim Atletikë / Tufi zbulon detajin: Kërcimi i 6-të i Izmirit, me dëmtim

Gjergj Vyshka 07.03.2017 10:40

Të gjithë krenarë për medaljen e artë dhe titullin “kampion i Evropës” Read More

Atletikë / Izmir Smajlaj pritet me ovacione në Rinas, mungojnë zyrtarët Atletikë / Izmir Smajlaj pritet me ovacione në Rinas, mungojnë zyrtarët

Gjergj Vyshka 07.03.2017 07:55

Izmir Smajlaj, kampioni i Evropës në kërcim së gjati në salla të Read More

Atletikë / Edhe basketbolli & volejbolli urojnë kampionin e Evropës, Smajlaj Atletikë / Edhe basketbolli & volejbolli urojnë kampionin e Evropës, Smajlaj

Gjergj Vyshka 06.03.2017 12:30

Për Izmir Smajlajn nuk kanë munguar dhe urimet nga Federatat Read More

(2 Videos) Kampioni Smajlaj kthehet në atdhe, e hedh vështrimin drejt Londrës (2 Videos) Kampioni Smajlaj kthehet në atdhe, e hedh vështrimin drejt Londrës

AlbanianSport.net 06.03.2017 10:40

ASNN – Kampioni i ri i Evropës në Salla të Mbyllura në kërcim Read More

Atletikë / Vërshojnë përshëndetjet për Izmir Smajlajn, nuk mungon as De Biazi Atletikë / Vërshojnë përshëndetjet për Izmir Smajlajn, nuk mungon as De Biazi

Gjergj Vyshka 06.03.2017 08:50

Shqiptarët në atdhe dhe anembanë botës, por në mënyrë të veçantë Read More

Atletikë / Kampioni i Evropës, Izmir Smajlaj, sot pas mesnate në Rinas Atletikë / Kampioni i Evropës, Izmir Smajlaj, sot pas mesnate në Rinas

Gjergj Vyshka 05.03.2017 22:50

Delegacioni shqiptar që mori pjesë në Kampionatin Evropian Read More

(Video) Atletikë / Smajlaj, pas medaljes: Faleminderit të gjithëve, edhe Beogradit! (Video) Atletikë / Smajlaj, pas medaljes: Faleminderit të gjithëve, edhe Beogradit!

Gjergj Vyshka 05.03.2017 22:15

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, sonte Read More

(Video) Smajlaj ngre për herë të dytë flamurin & këndon himnin në Beograd (Video) Smajlaj ngre për herë të dytë flamurin & këndon himnin në Beograd

AlbanianSport.net 05.03.2017 20:30

ASNN – Ndonëse gara është zhvilluar të shtunën në mbrëmje, Read More

Atletikë / Gjergj Ruli: Nuk më dëgjoi askush, Izmiri është fenomen botëror Atletikë / Gjergj Ruli: Nuk më dëgjoi askush, Izmiri është fenomen botëror

Gjergj Vyshka 05.03.2017 18:45

Gjergji Ruli, presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, është Read More

(Video) Smajlaj flet pak para ceremonisë: Mezi po pres ngritjen e flamurit (Video) Smajlaj flet pak para ceremonisë: Mezi po pres ngritjen e flamurit

AlbanianSport.net 05.03.2017 16:25

ASNN – Izmir Smajlaj është shpallur të shtunën “kampion” i Evropës Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh