Subscribe to RSS

Basketboll Faqja Kryesore

Basketboll / Shima: “Play-off”-i final do të jetë emocionues, por fiton Tirana (II) Basketboll / Shima: “Play-off”-i final do të jetë emocionues, por fiton Tirana (II)

AlbanianSport.net 21.03.2017 11:35

ASNN – Basketbollisti i Tiranës, Gerti Shima, beson se fundi i sezonit Read More

Basketboll / Shima: Sharini mund të mësojë nga Antonis Konstandinides (I) Basketboll / Shima: Sharini mund të mësojë nga Antonis Konstandinides (I)

AlbanianSport.net 20.03.2017 14:25

ASNN – Basketbollisti i Tiranës, Gerti Shima, beson se fundi i sezonit Read More

Tirana Eagles Basket u rikthehet fitoreve, fiksohet vendi i dytë Tirana Eagles Basket u rikthehet fitoreve, fiksohet vendi i dytë

Gjergj Vyshka 19.03.2017 19:35

Tirana Eagles Basket u është rikthyer fitoreve, ndërsa kështu Read More

Basketboll – Femra / Flamurtarit i mjafton e para & e fundit me Studentin Basketboll – Femra / Flamurtarit i mjafton e para & e fundit me Studentin

AlbanianSport.net 19.03.2017 17:05

ASNN – Flamurtarit në basketboll për femra i janë dashur vetëm Read More

Basketboll – Meshkuj / Partizani nuk ndalet më, merr fitoren e 15-të në Vlorë Basketboll – Meshkuj / Partizani nuk ndalet më, merr fitoren e 15-të në Vlorë

AlbanianSport.net 19.03.2017 15:25

ASNN – Partizani në basketboll për meshkuj ka marrë fitoren Read More

Basketboll – Femra / Elbasani guxon vetëm 10 minuta, Tirana rikuperon Basketboll – Femra / Elbasani guxon vetëm 10 minuta, Tirana rikuperon

AlbanianSport.net 19.03.2017 12:55

ASNN – Tirana ka mundur jo pa shumë vështirësi Elbasanin Read More

Mbyllet java e 18-të, Tirana tregon “muskujt” në Durrës ndaj Teutës Mbyllet java e 18-të, Tirana tregon “muskujt” në Durrës ndaj Teutës

AlbanianSport.net 19.03.2017 10:25

ASNN – Është luajtur dje edhe ndeshje e fundit e javës së 18-të Read More

(Video) Mbyllet java e 16-të, 4 të parat fitojnë & çimentojnë pozitat në renditje (Video) Mbyllet java e 16-të, 4 të parat fitojnë & çimentojnë pozitat në renditje

AlbanianSport.net 19.03.2017 08:45

ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për Femra është Read More

Vllaznia, sa vështirësi me Ardhmëria Basket, Kamza Basket gjen suksesin Vllaznia, sa vështirësi me Ardhmëria Basket, Kamza Basket gjen suksesin

Gjergj Vyshka 18.03.2017 14:35

Vllaznia në basketboll për meshkuj dje ka fituar me vështirësi Read More

Vllaznia thyen Kamzan Basketin në uverturën e javës së 16-të, të tjerat, sot Vllaznia thyen Kamzan Basketin në uverturën e javës së 16-të, të tjerat, sot

AlbanianSport.net 18.03.2017 07:55

ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për Femra ka luajtur të premten ndeshjen Read More

Basketboll / Politika shtyn miqësoren e luksit Eagles Basket-Tirana Basketboll / Politika shtyn miqësoren e luksit Eagles Basket-Tirana

AlbanianSport.net 17.03.2017 14:40

Miqësorja e luksit në basketboll për meshkuj mes Tirana Eagles Read More

Basketboll / Stavri Bello vazhdon “misionin” ndërkombëtar në parket Basketboll / Stavri Bello vazhdon “misionin” ndërkombëtar në parket

Gjergj Vyshka 16.03.2017 12:30

“FIBA Europe Cup” për femra të premten e kaluar në ndeshjet Read More

Basketboll – Meshkuj / Partizani 14 fitore radhazi, por Fagu është i pakënaqur Basketboll – Meshkuj / Partizani 14 fitore radhazi, por Fagu është i pakënaqur

Gjergj Vyshka 15.03.2017 16:10

Trajneri i të kuqve: “Duhet të edukohemi me një tjetër edukatë Read More

Basketboll – Meshkuj / Vllaznia, fitore me shumë thjeshtësi në Vlorë Basketboll – Meshkuj / Vllaznia, fitore me shumë thjeshtësi në Vlorë

AlbanianSport.net 15.03.2017 14:20

ASNN – Vllaznia pretendente për titull “kampion” në basketboll Read More

Basketboll – Meshkuj / Tirana Eagles Basket shtanget nga Apolonia, mundet 59-67 Basketboll – Meshkuj / Tirana Eagles Basket shtanget nga Apolonia, mundet 59-67

AlbanianSport.net 15.03.2017 13:25

ASNN – Apolonia ka bërë surprizën në javën e 17-të të Kategorisë Read More

Basketboll – Femra / Flamurtari përforcohet me Jelena Nikpajleviçin Basketboll – Femra / Flamurtari përforcohet me Jelena Nikpajleviçin

AlbanianSport.net 15.03.2017 11:35

ASNN – Jelena Nikpajleviç është basketbollistja më e re e Flamurtarit. Read More

Basketboll – Meshkuj / Tirana kthehet tek fitorja, Kamza Basket, 3 humbje radhazi Basketboll – Meshkuj / Tirana kthehet tek fitorja, Kamza Basket, 3 humbje radhazi

Gjergj Vyshka 15.03.2017 10:40

“Fanatiks” shohin si “hasëm” jo vetëm Partizanin, por dhe presidentin Read More

Basketboll – Meshkuj / Partizani korr fitoren e 14-të radhazi, Fagu i luan të gjithë Basketboll – Meshkuj / Partizani korr fitoren e 14-të radhazi, Fagu i luan të gjithë

Gjergj Vyshka 15.03.2017 08:50

Partizani ka luajtur në fillim me pesëshen e tij më të mirë në Read More

(Video) Basketboll – Meshkuj / Koshi i djemve, nën diktatin e kryeqytetit (Video) Basketboll – Meshkuj / Koshi i djemve, nën diktatin e kryeqytetit

AlbanianSport.net 15.03.2017 07:55

ASNN – Tirana në Superligë dhe Partizani në Kategorinë e parë Read More

(Video) Basketboll – Meshkuj / Sarin: Vllaznia & Tirana, një tjetër nivel (Video) Basketboll – Meshkuj / Sarin: Vllaznia & Tirana, një tjetër nivel

AlbanianSport.net 14.03.2017 09:45

ASNN – Trajneri i Vllaznisë në basketboll për meshkuj, kroatin Read More

(Video) Basketboll – Meshkuj / Frilavë: Titulli, mision i mundur për Vllazninë (Video) Basketboll – Meshkuj / Frilavë: Titulli, mision i mundur për Vllazninë

AlbanianSport.net 13.03.2017 09:35

ASNN – Në atë që ishte padyshim vitrina më e mirë e basketbollit Read More

Basketboll – Femra / Goga Basket, triumf shumëplanësh në “Fahrie Hoti” Basketboll – Femra / Goga Basket, triumf shumëplanësh në “Fahrie Hoti”

Gjergj Vyshka 12.03.2017 18:45

Takimi Tirana-Goga Basket ka nisur me 20 minuta vonesë, kjo Read More

Basketboll – Femra / Apolonia gjen fitoren e dytë të sezonit ndaj Kamza Basket Basketboll – Femra / Apolonia gjen fitoren e dytë të sezonit ndaj Kamza Basket

AlbanianSport.net 12.03.2017 17:05

ASNN – Apolonia dhe Kamza Basket ka qenë një duel mes skuadrave të vendit të fundit në basketbollin e femrave, që në fakt është zgjidhur në favor të skuadrës fierake, të drejtuar nga trajnerja Hermiona Çuko.

Ishte një ndeshje e dominuar nga Apolonia, e cila e ka zgjidhur ndeshjen shumë shpejt. Madje që në 10 minutat e para. Kamza Basket e ka pasur të vështirë të rivalizojë duke treguar se është një skuadër e dobët.

Ndonëse në pjesën e dytë është munduar të rivalizojë me fieraket. Megjithatë Apolonia shpejt vë diktatin në 10-minutëshin e 3-të, kurse e fundit ka qenë sa për statistikë dhe, në fund, 85-62 për Apoloninë.

 

Apolonia – Kamza Basket              85-62

(21-13, 19-15, 28-16, 17-18)

Apolonia: Brakaj, Çuko, Demiraj, Bekaj, Hyska / Kasaj, Iljazi, Kica, Lolaj, Tahiraj, Velaj, Velias. Trajner: H. Çuko

Kamza Basket: Er. Mulosmani, El. Mulosmani, Bakalli, Leco, Gurra / Shehi, Oruçi, Nurçellari, Premçi, Bezati. Trajner: M. Kristo

Gjyqtarë: E. Hoxhaj (Vlorë), O. Kasmi (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Java e 15-të

(10-11 mars 2017)

 

Të premten:

Studenti – Elbasani                         82-53

 

Të shtunën:

Skënderbeu – Vllaznia                   75-65

Apolonia – Kamza Basket              85-62

Tirana – Goga Basket                     71-86

Flamurtari                                          pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Goga Basket             13        12          1        1190-721       25
  2. Tirana                         13        12          1          941-821       25
  3. Flamurtari                  13        11          2        1115-852       24
  4. Vllaznia                     14          7          7          949-914       21
  5. Studenti                     13          7          6          874-838       20
  6. Elbasani                    13          4          9          912-961       17
  7. Skënderbeu              13          5          8          831-942       18
  8. Apolonia                    14          2        12          873-1173     16
  9. Kamza Basket          14          0        14          724-1281     14
Basketboll – Meshkuj / Skënderbeu, tjetër fitore, mund Apoloninë Basketboll – Meshkuj / Skënderbeu, tjetër fitore, mund Apoloninë

AlbanianSport.net 12.03.2017 15:25

ASNN – Korçarët në basketboll për meshkuj kanë arritur të shënojnë Read More

Basketboll – Femra / Goga Basket shpërfytyron Tiranën & merr kreun Basketboll – Femra / Goga Basket shpërfytyron Tiranën & merr kreun

Gjergj Vyshka 12.03.2017 12:55

Goga Basket e ka shpërfytyruar Tiranën në basketboll për femra Read More

Basketboll – Femra / Skënderbeu fitorja e dytë radhazi, ndal Vllazninë Basketboll – Femra / Skënderbeu fitorja e dytë radhazi, ndal Vllazninë

AlbanianSport.net 12.03.2017 11:15

ASNN – Skënderbeu në basketboll për femra, për herë të parë Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh