Subscribe to RSS

Boks Faqja Kryesore

Boks / Gjoni: Rivalizuam fuqishëm, por duam më tepër medalje në Evropë Boks / Gjoni: Rivalizuam fuqishëm, por duam më tepër medalje në Evropë

AlbanianSport.net 19.04.2015 14:35

ASNN – Me 5 medalje, dy ari dhe 3 argjendi, Shqipëria është shpallur fituese e Turneut Read More

Boks / Mbyllet “Memorial Vllaznia 2015”, Shqipëria, kampione ekipore (Video) Boks / Mbyllet “Memorial Vllaznia 2015”, Shqipëria, kampione ekipore (Video)

AlbanianSport.net 19.04.2015 07:55

ASNN – Shqipëria shpallet fituese e turneut ndërkombëtar “Memorial Vllaznia 2015”. Read More

Boks / “Memorial Vllaznia 2015”, trajneri Kurti: Ne, favoritë për medalje Boks / “Memorial Vllaznia 2015”, trajneri Kurti: Ne, favoritë për medalje

AlbanianSport.net 16.04.2015 08:45

ASNN – Ekipi kombëtar i Shqipërisë në boks u ka dhënë fund përgatitjeve për turneun ndërkombëtar “Memorial Read More

Boks / Dorezat shqiptare, të hënën “në ring” për analizën e tyre vjetore Boks / Dorezat shqiptare, të hënën “në ring” për analizën e tyre vjetore

Gjergj Vyshka 26.03.2015 13:25

Federata Shqiptare e Boksit ka vendosur që të hënën pasdite, në mjediset e Agjencisë Read More

Flet Luan Krasniqi: Robini mbetet e ardhmja e boksit shqiptar Flet Luan Krasniqi: Robini mbetet e ardhmja e boksit shqiptar

AlbaniaSport.net 25.01.2015 10:25

ASNN – Ndeshja e së shtunës në mbrëmje mes Haxhi Krasniqit dhe gjermanit Jurgen Read More

Boks / Mundet Haxhi Krasniqi, humbet shansin për “kampion bote” Boks / Mundet Haxhi Krasniqi, humbet shansin për “kampion bote”

Gjergj Vyshka 22.01.2015 08:40

Boksieri junikas është tërhequr nga sfida pas raundit të nëntë. Haxhi Krasniqi Read More

Boks / Haxhi Krasniqi premton fitoren, sfiduesit e anashkalojnë Boks / Haxhi Krasniqi premton fitoren, sfiduesit e anashkalojnë

Gjergj Vyshka 20.03.2015 17:40

Sfiduesi nga Juniku, Haxhi Krasniqi, pret me padurim duelin e së shtunës, ndërsa dëshmon Read More

Boks / Asambleja e jashtëzakonshme, kryesia e Federatës vendos sot Boks / Asambleja e jashtëzakonshme, kryesia e Federatës vendos sot

Gjergj Vyshka 12.03.2015 14:20

Kryesia e Federatës Shqiptare të Boksit do të mblidhet sot në mbledhjen e saj të radhës, Read More

Boks / Dorezat shqiptare, sërish drejt asamblesë së jashtëzakonshme Boks / Dorezat shqiptare, sërish drejt asamblesë së jashtëzakonshme

Gjergj Vyshka 11.03.2015 19:50

Boksi shqiptar duket se vazhdon modën e asambleve të jashtëzakonshme sa herë presidenti Read More

Boks / Arnold Kuqari dhe Xhulio Vrenozi, medalje ari në Prishtinë Boks / Arnold Kuqari dhe Xhulio Vrenozi, medalje ari në Prishtinë

Gjergj Vyshka 16.02.2015 19:50

Arnold Kuqari dhe Xhulio Vrenozi janë kthyer me medalje ari nga turneu i boksit Read More

Boks / Kristian Demaj, përfaqësuesi i dorezave në Olimpiadën Evropian Boks / Kristian Demaj, përfaqësuesi i dorezave në Olimpiadën Evropian

Gjergj Vyshka 12.01.2014 16:55

Kristian Demaj do të jetë përfaqësuesi i vetëm i boksit shqiptar në Lojërat Olimpike Evropiane “Baku 2015”. Read More

Boks / Dorezat shqiptare gati për Kupën e Pavarësisë së Kosovës Boks / Dorezat shqiptare gati për Kupën e Pavarësisë së Kosovës

Gjergj Vyshka 10.02.2015 16:40

Boksi shqiptar tashmë është gati për aktivitetin e parë të vitit 2015, teksa bëhet fjalë Read More

Boks / Nuri Seferi flet pas dështimit: Do të kthehem më i fortë Boks / Nuri Seferi flet pas dështimit: Do të kthehem më i fortë

AlbanianSport.net 02.02.2015 17:35

ASNN – Nuri Seferi, quajtur ndryshe “Tajsoni shqiptar”, dje në ringun polak të Turinit ka humbur shansin për të qenë Kampion Bote në versionin WBO Europe. Në ndeshjen eliminatore ka pasur përballë polakun Glovacki, në një ndeshje që është gjykuar nga italiani Xhiustino Di Xhiovani, ndërsa në juri kanë qenë hungarezët Ferenc Budai dhe Zoltan Eniedi, si dhe gjermani Holger Vierman. Me një gjatësi për t’u admiruar, edhe pse ka qenë më i lehtë në peshë se sa Seferi, polaku e ka dominuar ndeshjen.

Duke folur pas humbjes që pësoi, boksieri shqiptar e pranon se është mërzitur dhe se i erdhi keq që nuk arriti fitore, por insiston se do të kthehet më i fortë se kurrë. “Natyrisht që humbja më ka mërzitur, por s’duhet të merrem shumë me këtë, – ka deklaruar ai. – Duhet shikuar të ardhmen, ndërsa kjo i mbetet të së kaluarës. Them se nuk ishte dita ime. Të premten në darkë kisha temperaturë 38.5 gradë. Dhe, kjo më ndikoi shumë në ndeshje. S’kisha fare përqendrim.”

Por 38-vjeçari me origjinë nga Gostivari thotë se do të kthehet dhe thotë: “Po shumë shpejt do të rikthehem më i fortë se kurrë. Natyrisht që humbja të dhemb, por siç e theksova më lartë duhet të shikoj përpara. Tani më duhet vetëm të rigjeneroj trupin se gjatë gjithë kohës kam pasur probleme me kurrizin. Më duhet pushim, të paktën 10 ditë dhe do t’i kthehem stërvitjes. Ajo që kam kërkuar deri tani është titulli botëror. Por, fillimisht më duhet të pushoj dhe pastaj të shikojmë.”

“Në pranverë sërish do të ngjitem në ring”, përfundoi boksieri Nuri Seferi. Rrugëtimi i boksierit shqiptar Nuri Seferi drejt titullit botëror në versionin WBO u ndal në Torun të Polonisë, ku ai humbi me vendim të jurisë pas 12 raundeve duelin përballë polakut Krisztof Glovacki. Ai ka një rekord prej 36 fitoresh, prejt të cilave 20 me “‘nokaut”, dhe 7 humbje. Në 12 raunde, polaku, me grushtet e tij të gjata e ka mbajtur në distancë dhe gjithmonë e ka goditur atëherë kur duhej.

Taktika e Seferit për të qëndruar me kundërshtarin afër dhe për t’i gjetur mundësinë për ta goditur e për ta hedhur në ring nuk ka funksionuar. Sepse duke e administruar ndeshjen gjatë gjithë 12 raundeve, polaku Glovacki, edhe me mbështetjen e publikut, ia ka dalë të jetë fitues me pikë. Kjo ishte për humbja e shtatë në 43 ndeshje, njërën prej të cilëve e ka me “nokdaun”. Ishte e parashikueshme që Seferi do ta kishte të vështirë në Poloni, sepse nuk mund të ndodhte ndryshe në një ndeshje të fituar me pikë nga Glovocki.

Boks / Nuri Seferi gati për sfidën me polakun Glovacki Boks / Nuri Seferi gati për sfidën me polakun Glovacki

AlbanianSport.net 31.01.2015 18:55

ASNN – Boksieri shqiptar, Nuri Seferi ka arritur në Torun të Polonisë, atje ku sonte Read More

Boks / Presidenti Nishani pret boksierin e ri, Jurgen Uldedaj Boks / Presidenti Nishani pret boksierin e ri, Jurgen Uldedaj

Gjergj Vyshka 22.01.2015 08:50

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka pritur dje fituesin e medaljes së bronztë në Read More

Kosovë / Kombëtarja e boksit, në Durrës për t’u përgatitur për Bullgarinë Kosovë / Kombëtarja e boksit, në Durrës për t’u përgatitur për Bullgarinë

Gjergj Vyshka 19.01.2015 19:15

Përfaqësuesja e Kosovës në boks, të enjten ka udhëtuar për në Durrës, atje ku do të jetë në përgatitjet Read More

Boks / Viti 2014-të i suksesshëm për shkodranët e ringut Boks / Viti 2014-të i suksesshëm për shkodranët e ringut

Marrë nga “Gazeta e Sportit” 17.01.2015 18:30

Sporti i boksit është një nga më të ndjekurit në qytetin e Shkodrës. Në çdo aktivitet që zhvillohet, Read More

FBoxK: Armend Xhoxhaj, boksieri më i mirë i Kosovës për 2014 FBoxK: Armend Xhoxhaj, boksieri më i mirë i Kosovës për 2014

AlbanianSport.net 13.01.2015 09:45

Federata e Boksit të Kosovës ka shpallur më të mirët e vitit 2014, ndërsa i ka nderuar ato që ngjiten në ring Read More

Boks Profesionist / Nuri Seferi gati për përballjen me Glovackin Boks Profesionist / Nuri Seferi gati për përballjen me Glovackin

AlbanianSport.net 11.01.2015 17:15

ASNN – Sipas asaj që raportojnë mediat kosovare në Internet, më 31 janar, Nuri Seferi do të ketë përballjen Read More

Kosovë / Xhoxhaj, boksieri më i mirë amator, Veseli, kikboksieri më i mirë Kosovë / Xhoxhaj, boksieri më i mirë amator, Veseli, kikboksieri më i mirë

AlbanianSport.net 30.12.2014 17:55

ASNN – Progresi i dy viteve të fundit për Armend Xhoxhaj ka qenë mjaft i mirë. Vetë fakti arritja e tij deri në Read More

Kosovë / Haxhi Krasniqi shpallet “Boksieri më i Mirë” i vitit 2014 Kosovë / Haxhi Krasniqi shpallet “Boksieri më i Mirë” i vitit 2014

Gjergj Vyshka 30.12.2014 10:40

Fundviti është ngjarja për të ndarë trofetë për të mirët e të gjitha disiplinave sportive. Kosova Boksing Read More

Vëllëzërit Spahiu, shqiptarët që dominojnë ringun e boksit në Itali Vëllëzërit Spahiu, shqiptarët që dominojnë ringun e boksit në Itali

AlbanianSport.net 10.12.2014 18:55

Përralla e vëllezërve Spahiu është kurorëzuar me një medalje të artë dhe një medalje bronzi në kampionatin italian të boksit të mbyllur një Read More

Boks / Kryesia Federatës ndan pjesën e mbetur të grantit Boks / Kryesia Federatës ndan pjesën e mbetur të grantit

Gjergj Vyshka 10.12.2014 13:25

Kryesia e Federatës Shqiptare të Boksit ka zhvilluar dje mbledhjen e saj të radhës nën drejtimin e presidentit Gjergji Leqejza. Sipas drejtorit teknik Read More

Boks/ Jurgen Uldedaj, medalje ari në “Agalarov Cup” në Baku Boks/ Jurgen Uldedaj, medalje ari në “Agalarov Cup” në Baku

Gjergj Vyshka 09.12.2014 08:25

Boksieri i talentuar i Tiranës ka mundur në finale ukrainasin dhe është në vendin e parë në Baku. Fituesi i medaljes së bronztë në Evropianin e të rinjve plotëson tashmë kushtet për bursë olimpike. Read More

Boks / Uldedaj & Sokoli, në Kupën “A. Agalarov 2014” në Baku Boks / Uldedaj & Sokoli, në Kupën “A. Agalarov 2014” në Baku

Gjergj Vyshka 05.12.2014 19:05

Jurgen Uldedaj, fituesi i medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian të të rinjve të boksit në Zagreb, së bashku me Mario Sokolin do të jenë Read More

Boks / Vllaznia, për të 20-tën herë, fituese e Kupës së Shqipërisë Boks / Vllaznia, për të 20-tën herë, fituese e Kupës së Shqipërisë

Gjergj Vyshka 05.12.2014 13:05

Mbrëmë, në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” Shkodër, ka përfunduar Kupa e Shqipërisë në boks për të rritur. Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh