Subscribe to RSS

Dosier Faqja Kryesore

Volejboll / 70-vjetori i Erzenit, shpallet 12-shja më e mirë në histori Volejboll / 70-vjetori i Erzenit, shpallet 12-shja më e mirë në histori

Gjergj Vyshka 20.03.2017 13:20

Erzeni nderohet me titullin “Nderi i Volejbollit Shqiptar”, shpallet Read More

FSHV e shpall Erzenin në 70-vjetor si “Nderi i Volejbollit Shqiptar” FSHV e shpall Erzenin në 70-vjetor si “Nderi i Volejbollit Shqiptar”

Gjergj Vyshka 20.03.2017 11:10

Në këtë 70-vjetor të themelimit të klubit shijakase, Erzeni është Read More

70 vjet të Erzenit, festa e shijakasve shndërrohet në festë të volejbollit shqiptar 70 vjet të Erzenit, festa e shijakasve shndërrohet në festë të volejbollit shqiptar

Gjergj Vyshka 20.03.2017 09:00

70 vjet Erzeni në volejboll për meshkuj, ndërsa festa e shijakasve Read More

Automobilizëm / “Ferrari” mbush 70-vjeç, nisin festimet deri në shtator Automobilizëm / “Ferrari” mbush 70-vjeç, nisin festimet deri në shtator

AlbanianSport.net 18.03.2017 09:35

ASNN – “Ferrari” mbush 70 vjeç. Një histori e lavdishme e makinës së kuqe që ka bërë Read More

Volejboll / Dinastia “Gurabardhi”, një traditë e qytetit që sfidoi kryeqytetin Volejboll / Dinastia “Gurabardhi”, një traditë e qytetit që sfidoi kryeqytetin

Gjergj Vyshka 17.03.2017 12:30

Hasan Gurabardhi është i fundit i fisit Gurabardhi që ka dhënë Read More

70 vjet Erzeni i Shijakut, volejbolli i një qyteti që u kthye në legjendë 70 vjet Erzeni i Shijakut, volejbolli i një qyteti që u kthye në legjendë

Gjergj Vyshka 17.03.2017 11:25

70 vjet Erzeni i Shijaku, volejbolli i këtij qyteti të vogël u kthye Read More

In Memoriem / Çlirim Hysi, një kupë si homazh për ish-futbollistin korrekt In Memoriem / Çlirim Hysi, një kupë si homazh për ish-futbollistin korrekt

Emil Këlliçi* 16.03.2017 07:55

ASNN – Prej më shumë se një muaj u zhvillua Kupa “Çlirim Hysi” Read More

Peshëngritje / Ymer Pampuri, “Nderi i Kombit” që erdhi shumë vonë… Peshëngritje / Ymer Pampuri, “Nderi i Kombit” që erdhi shumë vonë…

Gjergj Vyshka 11.03.2017 18:05

Ymer Pampuri, pas vdekjes, është nderuar me titullin “Nderi Read More

Lot e dhimbje, karafila të kuq, sporti & shoqëria përcjell Muhamet Malon Lot e dhimbje, karafila të kuq, sporti & shoqëria përcjell Muhamet Malon

Gjergj Vyshka 08.03.2017 09:45

Shumë lot dhe dhimbje, por dhe kurora me lule e karafila të kuq Read More

Muhamet Malo përcillet për në banesën e fundit, qindra njerëz në homazhe Muhamet Malo përcillet për në banesën e fundit, qindra njerëz në homazhe

AlbanianSport.net 07.03.2017 17:05

ASNN – Është përcjellë sot për në banesën e fundit, pas homazheve Read More

KOKSH / Mesazhi i Viron Bezhanit: Humbëm njeriun që nuk e njihte “Jo”-në KOKSH / Mesazhi i Viron Bezhanit: Humbëm njeriun që nuk e njihte “Jo”-në

Gjergj Vyshka 07.03.2017 11:35

“Pasditen e djeshme është ndarë nga jeta Muhamed Malo, një Read More

In-Memoriam / Muhamet Malo, një ndarje e parakohshme nga jeta In-Memoriam / Muhamet Malo, një ndarje e parakohshme nga jeta

Nga Gjergj Vyshka 07.03.2017 08:50

Sporti shqiptar që nga dita e djeshme ka një figurë më pak. Por Read More

Shuhet Muhamet Malo, kampioni i sportit & filantropi me zemër të madhe Shuhet Muhamet Malo, kampioni i sportit & filantropi me zemër të madhe

AlbanianSport.net 06.03.2017 18:45

ASNN – Bota e sportit dhe biznesit ka humbur një njeri të nderuar. Read More

In Memoriem / Lamtumirë “pionieri” i gjimnastikës, Zef Kraja! In Memoriem / Lamtumirë “pionieri” i gjimnastikës, Zef Kraja!

Nga Gaspër Marku 26.02.2017 15:25

Që prej ditës së djeshme, Shkodra, por edhe mbarë sporti kombëtar, Read More

Basketboll / Mjeshtri i koshit durrsak, Nysret Reka, mbush 70 vjeç! Basketboll / Mjeshtri i koshit durrsak, Nysret Reka, mbush 70 vjeç!

AlbanianSport.net 22.02.2017 16:15

Nysret Reka, Mjeshtri i Merituar i sportit, ish-basketbollisti i Lokomotivës Read More

In memoriem / Rekordet e Todi Jankut, 82 ndeshje, 82 fitore në ring In memoriem / Rekordet e Todi Jankut, 82 ndeshje, 82 fitore në ring

Gjergj Vyshka 18.02.2017 19:35

Sporti i “dorezave” humbet një nga figurat e saj më të mëdha Read More

In Memoriem / Todi Janku, një histori nga aksionet rinore, tek ringu In Memoriem / Todi Janku, një histori nga aksionet rinore, tek ringu

Gjergj Vyshka 18.02.2017 15:25

Vetëm përpara dy vjetësh, më saktë më 8 janar 2015, Todi Jankut Read More

Boks / Shuhet në moshën 87-vjeçare legjenda e “dorezave”, Todi Janku Boks / Shuhet në moshën 87-vjeçare legjenda e “dorezave”, Todi Janku

Gjergj Vyshka 18.02.2017 07:05

Todi Janku, legjenda më e madhe e boksit shqiptar, ka ndërruar Read More

Tomori: Tukseferi ka vendin e tij, por do të kemi edhe të tjerë si ai Tomori: Tukseferi ka vendin e tij, por do të kemi edhe të tjerë si ai

Gjergj Vyshka 04.02.2017 17:05

Trajneri i Partizanit, Ylli Tomori është ndalur në deklarimet e tij Read More

Elton Tukseferi: Faleminderit të gjithëve, veçanërisht Ylli Tomorrit Elton Tukseferi: Faleminderit të gjithëve, veçanërisht Ylli Tomorrit

Gjergj Vyshka 04.02.2017 12:05

Derbi i kryeqytetit midis Partizanit dhe Tiranës në volejboll për Read More

(Video) Lamtumira e Elton Tukseferit, ul siparin e karrierës në moshën 41-vjeçare (Video) Lamtumira e Elton Tukseferit, ul siparin e karrierës në moshën 41-vjeçare

Gjergj Vyshka 04.02.2017 07:55

Elton Tukseferi, 41 vjeç me një karrierë 20 vjeçare në volejbollin Read More

Basketboll – Meshkuj / Teuta përkujton Lucën, por mundet nga Kamza Basket Basketboll – Meshkuj / Teuta përkujton Lucën, por mundet nga Kamza Basket

Gjergj Vyshka 04.02.2017 12:35

Teuta në basketboll për meshkuj në prag të ndeshjes me Kamza Read More

El-Hadari, gardiani 44-vjeçar i Faraonëve që sfidon kufinjtë e moshës El-Hadari, gardiani 44-vjeçar i Faraonëve që sfidon kufinjtë e moshës

AlbanianSport.net 03.02.2017 12:55

ASNN – Në fakt, kur ai bëri debutimin me përfaqësuesen e Egjiptit, më 26 mars të vitit 1996, Read More

Volejboll – Meshkuj / Një derbi për mbylljen e karrierës së Elton Tukseferit Volejboll – Meshkuj / Një derbi për mbylljen e karrierës së Elton Tukseferit

Gjergj Vyshka 02.02.2017 11:35

Në qendër të vëmendjes së javës së 10-të të Kampionatit Kombëtar Read More

Ymer Pampuri në kujtime… flasin Gjoza, Kalleshi, Berberi & Qerimaj Ymer Pampuri në kujtime… flasin Gjoza, Kalleshi, Berberi & Qerimaj

Gjergj Vyshka 20.01.2017 15:25

Pasi ka bërë homazhet për legjendën e shtangës kuqezi, Presidenti Read More

Akuza e Gjozës: “Nderi i Kombit” për Ymer Pampurin, peng i presidencës Akuza e Gjozës: “Nderi i Kombit” për Ymer Pampurin, peng i presidencës

Gjergj Vyshka 20.01.2017 12:05

Ish-kampioni i Botës dhe ish-rekordmeni olimpik në stilin e forcës Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh