Subscribe to RSS

FSHF – UEFA – FIFA Faqja Kryesore

(Video) 25 vitet e jetës së Nejmarit, një rrugëtim në kohë i brazilianit (Video) 25 vitet e jetës së Nejmarit, një rrugëtim në kohë i brazilianit

AlbanianSport.net 13/01/2017 16:10

ASNN – Jeta e futbollistit më të shtrenjtë të botës, aktualisht Read More

(Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe (Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe

AlbanianSport.net 13/01/2017 12:30

ASNN – Të dyja ekipet shqiptare, Partizani dhe Kamza, i humbën Read More

Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 15:15

ASNN – Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka pranuar kërkesën e apelimit Read More

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy… (Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

AlbanianSport.net 10/01/2017 14:20

ASNN – 2017 duket se nuk ka qenë një vit edhe i këndshëm për Read More

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin (Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40

ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore Read More

Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:35

ASNN – Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, ka zyrtarizuar mesditen Read More

(Video) Retro / Kur Prishtina mposhtte Partizanin e Beogradit… (Video) Retro / Kur Prishtina mposhtte Partizanin e Beogradit…

AlbanianSport.net 05/01/2018 17:05

ASNN – Pamjet që na ka risjellë pas mëse 30 vitesh Komiteti Read More

Flamurtari / Trajneri Duro shpalos fazën e përgatitjeve dimërore të vlonjatëve Flamurtari / Trajneri Duro shpalos fazën e përgatitjeve dimërore të vlonjatëve

AlbanianSport.net 05/01/2018 13:45

ASNN – Ndonëse viti i ri 2018 ka më pak se 72 orë që ka hyrë Read More

(Video) FSHF zyrtarizon 26 marsin si datën e miqësores me Norvegjinë (Video) FSHF zyrtarizon 26 marsin si datën e miqësores me Norvegjinë

AlbanianSport.net 05/01/2018 07:05

ASNN – Kombëtarja shqiptare e futbollit do të rikthehet për herë Read More

Java e 16-të ul siparin e Superiores për 2017-ën, Skënderbeu, “kampion i dimrit” Java e 16-të ul siparin e Superiores për 2017-ën, Skënderbeu, “kampion i dimrit”

AlbanianSport.net 22/12/2017 20:25

ASNN – Janë zhvilluar sot ndeshjet e javës së 16-të të Kategorisë Read More

Tirana shpartallon në Kuçovë Naftëtarin 4-0, të tjerat e javës së 12-të, të shtunën Tirana shpartallon në Kuçovë Naftëtarin 4-0, të tjerat e javës së 12-të, të shtunën

AlbanianSport.net 22/12/2017 16:05

ASNN – Kategoria e Parë ka luajtur sot ndeshjen e parë të javës Read More

Dhuna në Kategorinë e Dytë, një këmbanë që bie për futbollin… Dhuna në Kategorinë e Dytë, një këmbanë që bie për futbollin…

AlbanianSport.net 11/12/2017 18:25

ASNN – Kemi parë skena të shëmtuara edhe nëpër fushat e Kategorisë Read More

(Video) Partizani-Teuta 2-1 / Starova: Një fitore ku fati na buzëqeshi neve (Video) Partizani-Teuta 2-1 / Starova: Një fitore ku fati na buzëqeshi neve

AlbanianSport.net 11/12/2017 17:05

ASNN – Trajneri i të kuqve kryeqytetas, Sulejman Starova, nuk Read More

Hidhet shorti i turit të 32-shes, për të 3-tin sezon radhazi, direkt në RTSH Hidhet shorti i turit të 32-shes, për të 3-tin sezon radhazi, direkt në RTSH

AlbanianSport.net 11/12/2017 15:05

ASNN – Me përfundimin e fazës së ndeshjeve në grupe, dy veprimtaritë Read More

Hidhet shorti i turit të 16-shes , spikat PSG-Real Madrid & Çellsi-Barcelona Hidhet shorti i turit të 16-shes , spikat PSG-Real Madrid & Çellsi-Barcelona

AlbanianSport.net 11/12/2017 13:05

ASNN – Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Read More

Partizani, fitore “in-extremis” ndaj Teutës, gol 8 sekonda para fundit Partizani, fitore “in-extremis” ndaj Teutës, gol 8 sekonda para fundit

AlbanianSport.net 11/12/2017 09:05

ASNN – Partizani ka marrë një fitore të vuajtur, por të vyer, të dielën, Read More

Luhen dy të fundit e javës së 10-të, Dinamo-Besa 1-0, Vllaznia B-Egnatia 0-1 Luhen dy të fundit e javës së 10-të, Dinamo-Besa 1-0, Vllaznia B-Egnatia 0-1

AlbanianSport.net 11/12/2017 07:05

ASNN – Kategoria e Parë  e Kampionatit Kombëtar të Futbollit Read More

Hidhet shorti i grupeve të Botërorit, shmangen “grupet e hekurta” Hidhet shorti i grupeve të Botërorit, shmangen “grupet e hekurta”

AlbanianSport.net 01/12/2017 18:05

ASNN – Festivali më i madh futbollistik në planet, që do të mbajë Read More

De Biazi: Urime Shqipëri, 105 vjet shtet! Sot është dita e krenarisë sonë! De Biazi: Urime Shqipëri, 105 vjet shtet! Sot është dita e krenarisë sonë!

AlbanianSport.net 30/11/2017 08:50

ASNN – Xhovani De Biazi ka treguar edhe njëherë lidhjen që ka Read More

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës (Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës Kamza-Teuta 1-1, durrsakët marrin një gol të vyer në duelin e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:55

ASNN – Ka qenë një ndeshje që premtoi shumë që në nisje të saj, Read More

Mbyllet 8 të parat e turit të 16-shes, Flamurtari, Kukësi & Laçi, bindës Mbyllet 8 të parat e turit të 16-shes, Flamurtari, Kukësi & Laçi, bindës

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:55

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Futboll – Femra / Java e 7-të ruan binomin e kreut, Kinostudio-Vllaznia Futboll – Femra / Java e 7-të ruan binomin e kreut, Kinostudio-Vllaznia

AlbanianSport.net 29/11/2017 13:25

ASNN – Në kuadër të javës së 7-të të futbollit të femrave, Apolonia Read More

Luhet sot të parat e turit të 16-shes, spikat Tirana-Vllaznia  (RTSH – 18:00) Luhet sot të parat e turit të 16-shes, spikat Tirana-Vllaznia (RTSH – 18:00)

AlbanianSport.net 29/11/2017 10:40

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

(Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë (Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë

AlbanianSport.net 27/11/2017 19:05

ASNN – Kategoria Superiore ka mbyllur sot javën e 12-të, me sfidën kryesore të saj, atë që u luajt në mbrëmje në kryeqytet midis Partizanit dhe Skënderbeut. Kjo sfidë, që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, u mbyll me shifrat 0-0. Partizani dhe Skënderbeu janë ndarë me rrjeta të paprekura të hënën, në sfidën kryesore të javës së 12-të të Kategorisë Superiore, që u luajt në mbrëmje në kryeqytet dhe që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Ndeshja ka nisur me një minutë heshtje dhe një homazh për tifozin e spikatur të Partizanit, Arjan Deraj, i cili u shua papritur në moshën 46-vjeçare. Përballja ka nisur më mirë për Partizanin, që madje e ka gjetur golin në minutën e 4-t, por ai është anuluar për pozicion jashtëloje. Por përsëritjet televizive sugjerojnë se gjyqtari kryesor dhe ai anësor mund të jenë nxituar pak në vendimin e tyre. Përtej këtij episodi, e gjithë pjesa e parë e kësaj sfide të shumëpritur ka qenë, në fakt, nën nivelin mesatar, me një lojë të ngjeshur dhe me të të dyja skuadrat të disiplinuar taktikisht.

Kjo ka bërë që si Partizani, ashtu edhe Skënderbeu të mos rrezikojnë në lojën e tyre, duke i kufizuar kështu rastet e ndërtuara për shënim. Ndonëse korçarët kanë bërë një vëllim pak më të madh loje, janë të kuqtë kryeqytetas që janë më pragmatistë dhe cinikë në lojën e tyre, duke e synuar dhe e rrezikuar më tepër portën kundërshtare. Përkundër rasteve të ndërtuara nga Partizani përgjatë 18 minutave të para, Skënderbeu ka vetëm një rast për shënim në minutën e 19-të, kur Soue dhe Xhejms tregohen të pasaktë para portës së Hoxhës.

Pavarsisht përpjekjeve dhe rasteve për shënim të Partizanit, pjesa e parë do të mbyllet me rrjeta të paprekura. E dyta do të jetë pak më intensive, me të dyja skuadrat më kërkuese në kërkim të portës së njëra-tjetrës, por njëlloj të paqarta dhe të pasakta në fazën e finalizimit të aksioneve. Kështu do të ndodhë në minutën e 56-të, kur Gavazaj bën një driblim të bukur nga e djatha dhe pason për Takun, ky i fundit gjuan, por topi përfundon në duart e Hoxhës. Në krahun tjetër, nga një kundërsulm i shpejtë i Partizanit, Asani provon me një gjuajtje të befasishme nga distanca, topi largohet me vështirësi nga portieri Shehi.

Kështu ndodh edhe në minutën e 65-të, kur Partizani do të shkojë dëm edhe rastin më të volitshëm për shënim, kur Trashi, pak metra larg portës, ka goditur në mënyrë  katastrofike, duke e dërguar topin jashtë kuadratit. Pavarasisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, ndërrimeve të bëra nga trajnerët dhe 3 minutave shtesë, në të cilat Sukaj humbet një rast të pafalshëm, gjithçka mbyllet me rrjeta të paprekura dhe Skënderbeu kryeson i shkëputur renditjen në kuotën e 28 pikëve, 6  pikë më tepër sesa Kukësi i vendit të dytë dhe 6 më tepër sesa Flamurtari.

Futboll – Femra / Kombëtarja e vajzave nëpër këmbë, kampionati në fushë… Futboll – Femra / Kombëtarja e vajzave nëpër këmbë, kampionati në fushë…

AlbanianSport.net 27/11/2017 16:35

ASNN – Nëse në futbollin shqiptar ndërpriten të gjitha veprimtaritë Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh