Subscribe to RSS

Gjeo-SportBS Faqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05

Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin Read More

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15

ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì, Read More

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin (Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25

“Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës Read More

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35

Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht Read More

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet … (Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

Marrë nga Revista “TIME” 12.06.2017 10:40

Gjermanët janë yje të sportit. Ata janë kampionët në fuqi të botës Read More

Hendboll / Shqipëria e nis me disfatë Botërorin e  Vendeve në Zhvillim Hendboll / Shqipëria e nis me disfatë Botërorin e Vendeve në Zhvillim

Gjergj Vyshka 12.06.2017 07:55

Shqipëria e hendbollit të meshkujve e ka nisur me disfatë pjesëmarrjen Read More

(Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka (Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka

AlbanianSport.net 12.06.2017 21:25

ASNN – I kënaqur, më tepër me lojën dhe karakterin që skuadra Read More

Bilardo / Evropiani i “Snooker”-it ul siparin në Shëngjin, kurorëzon fituesit Bilardo / Evropiani i “Snooker”-it ul siparin në Shëngjin, kurorëzon fituesit

AlbanianSport.net 12.06.2017 20:40

ASNN – Kampionati Evropian i disiplinës së bilardos që njihet Read More

Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore

Gjergj Vyshka 12.06.2017 19:45

Finlanda e ka pasur thjeshtë shëtitje ndeshjen me Austrinë, ndërsa Read More

(Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit (Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:55

Fundi i setit të katërt dhe salla e re olimpike ka shpërthyer në festë. Read More

Moto GP / Andrea Doviciozo bën “bis”, sukses edhe në Katalonjë Moto GP / Andrea Doviciozo bën “bis”, sukses edhe në Katalonjë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:05

Piloti i “Dukatit”, Andrea Doviciozo, ka triumfuar në Çmimin Read More

Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde

Gjergj Vyshka 12.06.2017 16:10

22-vjeçarja kuqezi: “Në kombëtare është rekord, por një shifër Read More

Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi

Gjergj Vyshka 12.06.2017 14:20

Në fakt Shqipëria e ka vuajtur përsëri organizimin e Sindi Marinës Read More

Tenis / Rafael Nadali, për herë të dhjetë “mbret” në “Roland Garros” Tenis / Rafael Nadali, për herë të dhjetë “mbret” në “Roland Garros”

Gjergj Vyshka 12.06.2017 13:25

I paarritshëm Rafael Nadal, spanjolli që merr titullin e tij të 10-të Read More

Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 12:30

“Ka qenë një fitore e merituar në 100 % të saj, – ka deklaruar 31-vjeçarja Arjola Prenga Read More

Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 10:40

29 pikë me sulm janë shifrat rekord të kësaj lojtareje të talentuar Read More

Formula 1 / Kanadaja dhe Montreali janë për Luis Hemiltonin Formula 1 / Kanadaja dhe Montreali janë për Luis Hemiltonin

Gjergj Vyshka 12.06.2017 09:45

Piloti britanik i “Mercedes”-it, Ljuis Hemiltoni, dominon Çmimin Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy

Gjergj Vyshka 12.06.2017 08:50

“Të jem i sinqertë, edhe sikur ta kisha humbur këtë ndeshje, Read More

(Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë (Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë

AlbanianSport.net 12.06.2017 07:00

ASNN – Shqipëria e ka mbyllur me fitore gjysmën e parë të grupit Read More

Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë

Gjergj Vyshka 04.06.2017 17:40

Siç dihet, ekipet kombëtare do të marrin pjesë për të dytin vit Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë! Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë!

Gjergj Vyshka 04.06.2017 15:30

Më pas ka qenë fjala për trajnerët Altin Martiri dhe Jani Melka, Read More

Atletikë / Stërmasi: Me Gegën & Dautin, të dyja me normë në “Tokio 2020” Atletikë / Stërmasi: Me Gegën & Dautin, të dyja me normë në “Tokio 2020”

Gjergj Vyshka 04.06.2017 14:25

E dyta në 800 metra me kohën 2’13”19, atletja 15-vjeçare e Tiranës Read More

Volejboll – Femra / Kundërshtarët, paraqitje të mira në Eliminatore Volejboll – Femra / Kundërshtarët, paraqitje të mira në Eliminatore

Gjergj Vyshka 04.06.2017 13:20

Bjellorusia, Finlanda dhe Austria janë pjesë e Eliminatoreve Read More

“Snooker” / Pas Helgasonit, sot pritet kampioni i dytë i Evropës në Shëngjin “Snooker” / Pas Helgasonit, sot pritet kampioni i dytë i Evropës në Shëngjin

Gjergj Vyshka 04.06.2017 12:15

Prej më pak se një jave në Shëngjin ka nisur Kampionati Evropian Read More

Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare! Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare!

AlbanianSport.net 04.06.2017 11:10

ASNN – Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi, falënderoi kompaninë “Errea” për bashkëpunimin dhe u shpreh se ngjyrat kuqezi do të qëndrojnë lart në këto evenimente ndërkombëtare, evropiane e Ballkanike. “Po punojmë prej më shumë se një viti për t’u përfaqësuar sa më denjësisht në arenën ndërkombëtare, jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave, ku mungonim prej vitesh, – ka thënë ai.

“Unë besoj tek këto ekipe kombëtare, se puna e bëra prej javësh do të japë rezultat në fushë. Jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave”, – shtoi Pëllumbi. Më tej, numri një i FSHV-së u shpreh se mbështetja e institucionit që ai drejton nuk do të mungojë asnjëherë. “Mbështetja e FSHV-së është e madhe, ne duam të rikthejmë volejbollin shqiptar në vendin që i takon”, – tha ai.

“Dhe jam i bindur se me punën që është bërë e do të bëhet do t’ia arrijmë qëllimit”, – përfundoi presidenti Erlind Pëllumbi, që shoqërohej në këtë ceremoni edhe nga Sekretari i Përgjithshëm, Albens Vokopola, dhe anëtari i kryesisë së Federatës Shqiptare të Volejbollit, Dashamir Brari. Më pas ishte radha e përfaqësuesve të ekipeve kombëtare për të rritur të bënin prezantimin e tyre.

Basketboll / Mired Jani nis përzgjedhjen e 5-të me Nën-18-vjeçarët Basketboll / Mired Jani nis përzgjedhjen e 5-të me Nën-18-vjeçarët

Gjergj Vyshka 04.06.2017 10:05

Kombëtarja e basketbollit të djemve për Nën-18-vjeçarët, e cila Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh