Subscribe to RSS

Intervistë e rastit Faqja Kryesore

Kosovë / Xhavit Kajtazi: Sporti, asnjëherë prioritet i asnjë Qeverie (II) Kosovë / Xhavit Kajtazi: Sporti, asnjëherë prioritet i asnjë Qeverie (II)

Nga Tahir Sopi (Koha Ditore) 06.12.2016 08:00

Kur punët shkojnë keq, zakonisht thuhet se “po flitet shumë Read More

Kosovë / Xhavit Kajtazi: Infrastruktura, shteti ka dështuar plotësisht (I) Kosovë / Xhavit Kajtazi: Infrastruktura, shteti ka dështuar plotësisht (I)

Nga Tahir Sopi (Koha Ditore) 05.12.2016 18:45

Kur punët shkojnë keq, zakonisht thuhet se “po flitet shumë Read More

Basketboll – Femra / Plasa: Kufizimi i moshës në Kombëtare, i gabuar (II) Basketboll – Femra / Plasa: Kufizimi i moshës në Kombëtare, i gabuar (II)

Olgert Serani 02.12.2016 22:05

ASMM – Kupa e Shqipërisë në basketbollin e femrave shkoi për Read More

Basketboll – Femra / Plasa: Prisnim një finale me rivalitet, por trofeu ishte formalitet (I) Basketboll – Femra / Plasa: Prisnim një finale me rivalitet, por trofeu ishte formalitet (I)

AlbanianSport.net 01.12.2016 18:00

ASNN – Kupa e Shqipërisë në basketbollin e femrave shkoi për Read More

Basketboll – Meshkuj / Koleka: Tirana të fitojë për të gjithë tifozët… Basketboll – Meshkuj / Koleka: Tirana të fitojë për të gjithë tifozët…

Gjergj Vyshka 01.12.2016 13:25

Me një sy nga derbi i futbollit, basketbolli bën llogaritë e veta Read More

(Video) Basketboll – Femra / Kalaja: Projekti im për Kombëtaren kuqezi (Video) Basketboll – Femra / Kalaja: Projekti im për Kombëtaren kuqezi

AlbanianSport.net 26.11.2016 12:55

ASNN – Ndonëse e ka drejtuar atë vetëm në dy ndeshjet e fundit, Read More

Basketboll – Femra / Toska ngre flamurin: Kupa e Shqipërisë do të jetë e jona! Basketboll – Femra / Toska ngre flamurin: Kupa e Shqipërisë do të jetë e jona!

AlbanianSport.net 26.11.2016 15:00

ASNN – Në prag të gjysmëfinaleve dhe finales të Kupës së Shqipërisë Read More

Kombëtarja / Intervista e plotë e trajnerit kuqezi, De Biazi, për “Top Channel” Kombëtarja / Intervista e plotë e trajnerit kuqezi, De Biazi, për “Top Channel”

AlbanianSport.net 22.11.2016 10:45

ASNN – Trajneri i përfaqësueses Xhovani De Biazi në një intervistë Read More

Çiraku: Unë, president i notit sepse kam dhënë gjithçka e nuk marr asgjë Çiraku: Unë, president i notit sepse kam dhënë gjithçka e nuk marr asgjë

Gjergj Vyshka 04.11.2016 08:50

 

Sot gara për zgjedhjet e reja në Federatën Shqiptare të Notit, Read More

22 vjet pritje, Besim Hasani dhe e ardhmja e Kosovës Olimpike (III) 22 vjet pritje, Besim Hasani dhe e ardhmja e Kosovës Olimpike (III)

Nga Klodeta Gjini 20.10.2016 17:05

Telefonata e presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Read More

22 vjet pritje, Besim Hasani: Njohja e sportit të Kosovës, betejë titanike (II) 22 vjet pritje, Besim Hasani: Njohja e sportit të Kosovës, betejë titanike (II)

Nga Klodeta Gjini 19.10.2016 18:55

Telefonata e presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Read More

22 vjet pritje, Besim Hasani rrëfen historinë e sportit të Kosovës (I) 22 vjet pritje, Besim Hasani rrëfen historinë e sportit të Kosovës (I)

Nga Klodeta Gjini 18.10.2016 12:15

Telefonata e presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Read More

(Video) Shqipëri-Spanjë / Mneri & Gjoka: Kujdes, Spanja vjen për kreun e grupit (Video) Shqipëri-Spanjë / Mneri & Gjoka: Kujdes, Spanja vjen për kreun e grupit

AlbanianSport.net 09.10.2016 17:15

Një ekip që ka treguar se është pjekur, duke mos gabuar ndaj Read More

Spanja / De Gea: Forca e Shqipërisë qëndron tek grupi, jo indivualitetet Spanja / De Gea: Forca e Shqipërisë qëndron tek grupi, jo indivualitetet

AlbanianSport.net 09.10.2016 11:45

ASNN – “Një skuadër e fortë, që nuk mund të nënvlerësohet Read More

Spanja / Trajneri Lopetegi: Shqipëria? Po flasim për një ekip të mirë Spanja / Trajneri Lopetegi: Shqipëria? Po flasim për një ekip të mirë

AlbanianSport.net 09.10.2016 09:55

ASNN – Përfaqësuesja spanjolle është stërvitur të shtunën në mbrëmje Read More

Kombëtarja / De Biazi: Sa herë një stol është bosh, emri im është aty Kombëtarja / De Biazi: Sa herë një stol është bosh, emri im është aty

AlbanianSport.net 02.10.2016 18:55

ASNN – Stoli i përfaqësueses angleze është sërish bosh dhe Xhovani Read More

Muça: Do ta ringremë Partizanin edhe në disiplinat e tjera sportive (II) Muça: Do ta ringremë Partizanin edhe në disiplinat e tjera sportive (II)

Gjergj Vyshka 01.10.2016 16:10

Shkëlqim Muça, shefi i klubit shumësportësh “Partizani”, pas Read More

Muça: Derbi sot në volejboll për të gjithë tifozët, ejani ta bëjmë festë…! (I) Muça: Derbi sot në volejboll për të gjithë tifozët, ejani ta bëjmë festë…! (I)

Gjergj Vyshka 30.09.2016 17:45

Shefi i klubit shumësportësh Partizani në prag të derbit me Tiranën: Read More

Lumturi Hoxha: I kam dhuruar vitet më të bukura të rinisë sime basketbollit(II) Lumturi Hoxha: I kam dhuruar vitet më të bukura të rinisë sime basketbollit(II)

Klodeta Gjini 21.09.2016 13:20

Lumturi Hoxha është një ndër lojtaret e plejadës së artë të basketbollit Read More

(Video) Konstadinides, rrëfehet një qipriot kuqezi: Shqipëria e koshit premton! (Video) Konstadinides, rrëfehet një qipriot kuqezi: Shqipëria e koshit premton!

AlbanianSport.net 21.09.2016 07:55

ASNN – “Përtej rezultateve, Shqipëria e basketbollit ka treguar Read More

Lumturi Hoxha, një fillim karriere mes sportit, shkollës së natës & tekstileve (I) Lumturi Hoxha, një fillim karriere mes sportit, shkollës së natës & tekstileve (I)

Klodeta Gjini 20.09.2016 18:55

Lumturi Hoxha është një ndër lojtaret e plejadës së artë të basketbollit Read More

Lumturi Hoxha, historia e paharruar e basketbollit të femrave të Tiranës Lumturi Hoxha, historia e paharruar e basketbollit të femrave të Tiranës

Nga Klodeta Gjini 19.09.2016 14:20

Ish-lojtarja bardheblu: Mendoj se karriera ime nuk ka qenë kalimtare. Read More

Basketboll – Meshkuj / Petrovski, pa doreza: Dua një Tiranë “kampione”! Basketboll – Meshkuj / Petrovski, pa doreza: Dua një Tiranë “kampione”!

Gjergj Vyshka 12.09.2016 19:50

Flet për herë të parë trajneri maqedonas i koshit bardheblu: Read More

Golf / Harxhi: Interesi për këtë sport, në rritje, por na nevojitet mbështetje (II) Golf / Harxhi: Interesi për këtë sport, në rritje, por na nevojitet mbështetje (II)

Nga Klodeta Gjini 25.08.2016 17:20

Thirrja e golfistit shqiptar, Marin Harxhi: “Përfitoj nga rasti të ngrija Read More

Golf / Marin Harxhi, një nga pionierët e këtij sporti rrëfen zanafillat (I) Golf / Marin Harxhi, një nga pionierët e këtij sporti rrëfen zanafillat (I)

Nga Klodeta Gjini 23.08.2016 12:15

Golfi është një nga sportet më të reja që ka hyrë në vitet e fundit në Shqipëri. Por ashtu Read More

(Video) Majkëll Felps bën bilancin e karrierës: Çmenduri kur e mendon! (Video) Majkëll Felps bën bilancin e karrierës: Çmenduri kur e mendon!

AlbanianSport.net 16.08.2016 18:55

ASNN – Ka fituar 28 medalje olimpike, nga të cilat 23 janë të arta Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh