Subscribe to RSS

Jashtë Sportit Faqja Kryesore

(Video) “Çliroje këmbën tënde”, çorapet “e çelikta” që afrojnë me natyrën (Video) “Çliroje këmbën tënde”, çorapet “e çelikta” që afrojnë me natyrën

AlbanianSport.net 17.03.2017 17:55

ASNN – “Çliroje këmbën tënde”, është shpikja më e fundit, që Read More

(Video) Homazh 8 marsit… “Dita e gruas në një botë burrash” (Video) Homazh 8 marsit… “Dita e gruas në një botë burrash”

Nga Mira Tuci 08.03.2017 13:25

Festimi i Ditës së Gruas, çfarë ka ndryshuar dhe sa shumë mbetet Read More

Basketboll – Meshkuj / Franko Bushati… kur fatin e ke të shkruar në parket…! Basketboll – Meshkuj / Franko Bushati… kur fatin e ke të shkruar në parket…!

Nga Arben Imeri 03.03.2017 17:05

Franko, kuqezi e me dy nënshtësi: “Unë jam shqiptar, jam krenar Read More

(Video) Mini-ambulanca fluturuese, diferenca midis jetës dhe vdekjes… (Video) Mini-ambulanca fluturuese, diferenca midis jetës dhe vdekjes…

AlbanianSport.net 20.01.2017 22:55

ASNN – Kjo ndërthurje e një ambulance me një helikopter mund Read More

Basketboll / Zyrtarizohen datat & çiftet eliminatore të Kupës së Shqipërisë, Basketboll / Zyrtarizohen datat & çiftet eliminatore të Kupës së Shqipërisë,

Gjergj Vyshka 06.10.2016 08:50

Federata Shqiptare e Basketbollit, përmes shkresës së firmosur Read More

(Video) Kombëtarja / Bushi: Luajmë në sulm, Lihtenshtejnin s’e nënvlerësojmë (Video) Kombëtarja / Bushi: Luajmë në sulm, Lihtenshtejnin s’e nënvlerësojmë

AlbanianSport.net 05.10.2016 11:20

ASNN – Megjithë mungesat e Sadikut dhe Manajt, dy sulmues Read More

Tërmeti në Itali, solidarizohet futbolli, Napoli & Juventus, kontribut konkret Tërmeti në Itali, solidarizohet futbolli, Napoli & Juventus, kontribut konkret

AlbanianSport.net 25.08.2016 16:15

ASNN – Tërmeti që shkatërroi Italinë Qendrore, të mërkurën, Read More

Çiklizëm / Rrethi i 73-të i Shqipërisë, edhe për ndërgjegjësim gjinor Çiklizëm / Rrethi i 73-të i Shqipërisë, edhe për ndërgjegjësim gjinor

Gjergj Vyshka 15.06.2016 22:00

Në mesazhin e përfaqësueses së OKB-së, Kolet Donadiu u është Read More

“Rio 2016” / Po Gasol: Më tepër qartësi për virusin “Zika” në Brazil “Rio 2016” / Po Gasol: Më tepër qartësi për virusin “Zika” në Brazil

AlbanianSport.net 31.05.2016 21:15

ASNN – Basketbollisti i famshëm spanjoll, Pau Gasol, ka kërkuar Read More

“Iliria Raid”, një veprimtari sportive që synon promovimin e turizmit “Iliria Raid”, një veprimtari sportive që synon promovimin e turizmit

Gjergj Vyshka 21.05.2016 20:25

Drejtoria e Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, nëpërmjet një njoftimi Read More

FIFA / Zbulohen milionat, për transferimet u shpenzuan 3.83 miliardë € FIFA / Zbulohen milionat, për transferimet u shpenzuan 3.83 miliardë €

Albaniansport.net 23.01.2016 12:15

ASNN – Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka bërë Read More

Edhe sporti në “He for She”, fushatën ndërgjegjësuese për barazinë gjinore Edhe sporti në “He for She”, fushatën ndërgjegjësuese për barazinë gjinore

AlbanianSport.net 16.10.2015 22:10

ASNN – Fushata “He for She”, apo thënë shqip, “Ai për Atë”, Read More

Besimtari Shkodran Mustafi, polemika me klubin për shishen e birrës Besimtari Shkodran Mustafi, polemika me klubin për shishen e birrës

AlbanianSport.net 15.10.2015 10:15

ASNN – Një incident interesant ka ndodhur me futbollistin shqiptar të përfaqësueses gjermane, Read More

Legjionarët / Andi Lila, dhuratë bujare për të moshuarit në qytetin e lindjes Legjionarët / Andi Lila, dhuratë bujare për të moshuarit në qytetin e lindjes

AlbanianSport.net 26.12.2014 17:05

ASNN – Pas shpalljes qytetar nderi në Gramsh, së bashku me kapitenin e kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana dhe trajnerin e kuqezinjve, Xhovani De Biazi, Andi Lila ka vazhduar shpërndarjen e dhuratave sociale në qytetin e tij të lindjes në Kavajë.

Të paktën edhe sipas informacioneve që ka shpërndarë drejtori i sporteve në Bashkinë e Kavajës, Fatmir Efica, Lila me rastin e krishtlindjeve ka bërë një surprizë të bukur respekti e bujarie për Shtëpinë e Të Moshuarve në Kavajë.

Ai ka dhuruar një sasi sobash ngrohëse për këtë sezon dimëror. Ka qenë ky një gjest shumë njerëzor nga një futbollist i dalë nga shkolla kavajase, me të cilin kyq qytet vërtetë krenohet aktualisht.

Në ceremoninë e improvizuar Andi Lila është shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Qytetit, Elvis Roshi. Nga ana tjetër, falënderime të përzemërta u bënë nga të moshuarit që jetojnë në këtë institucion publik.

Drejtori i Shtëpisë së Të Moshuarve Kavajë, Ismail Kadiu, falënderoi Andi Lilën duke i uruar atij sa më shumë suksese në karrierën futbollistike.

Veleçiku / Trajneri Duli: Federata, ca ekipet të nënës dhe ca të njerkës Veleçiku / Trajneri Duli: Federata, ca ekipet të nënës dhe ca të njerkës

AlbanianSport.net 07.12.2014 19:15

ASNN – “Unë do të mendoja se barazimi do të kishte qenë rezultati më i drejtë, – ka deklaruar trajneri i Veleçikut, Besnik Duli, pas humbjes Read More

Punë gjermanësh: “Allianz Arena” shlyhet tërësisht… 16 vjet para afatit! Punë gjermanësh: “Allianz Arena” shlyhet tërësisht… 16 vjet para afatit!

AlbanianSport.net 21.11.2014 22:05

Bajerni i Mynihut arrin një tjetër rekord, por këtë herë jo në fushën e blertë. Në Bavari mbyllen në mënyrë të përsosur edhe llogaritë bankare, Read More

Kombëtarja kuqezi kthehet në atdhe, pritje madhështore në Rinas (3 Videos) Kombëtarja kuqezi kthehet në atdhe, pritje madhështore në Rinas (3 Videos)

AlbanianSport.net 15.10.2014 04:05

ASNN – Një pritje e denjë për ata që Zv/Kryeministri Niko Peleshi i quajti “fitues moralë” të betejës së Beogradit dhe që Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, i quajti “heronj të ditës”. Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh