Subscribe to RSS

Jashtëloje Faqja Kryesore

(Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës (Video) Tirana “hakmerret” ndaj Vllaznisë, e mund 2-0 në sfidën e Kupës

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:55

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

(Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror (Video) Peshëngritje / Shqipëria, me 5 sportistë në SHBA, shanse për medalje në Botëror

AlbanianSport.net 29/11/2017 19:15

ASNN – Veprimtaria më madhore e peshëngritjes, Kampionati Read More

Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë Basketboll – Meshkuj / Fiton Tirana, por Skëndaj shënon i vetëm 39 pikë

AlbanianSport.net 29/11/2017 17:15

ASNN – Tirana ka fituar ndaj Barleti-Eagles me 59 pikë diferencë. Read More

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35

ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin Read More

Futboll – Femra / Java e 7-të ruan binomin e kreut, Kinostudio-Vllaznia Futboll – Femra / Java e 7-të ruan binomin e kreut, Kinostudio-Vllaznia

AlbanianSport.net 29/11/2017 13:25

ASNN – Në kuadër të javës së 7-të të futbollit të femrave, Apolonia Read More

Aeronautikë / 17 pilotë nga Shqipëria & Kosova, në Dajt për Kupën e Kombit Aeronautikë / 17 pilotë nga Shqipëria & Kosova, në Dajt për Kupën e Kombit

AlbanianSport.net 29/11/2017 09:45

ASNN – Aeronautika ka zhvilluar veprimtarinë e radhës, Kupën Read More

Volejboll / Shqipëria mund dy herë Kosovën, ngre lart Kupën e Pavarësisë Volejboll / Shqipëria mund dy herë Kosovën, ngre lart Kupën e Pavarësisë

AlbanianSport.net 29/11/2017 08:50

ASNN – Si për femra, ashtu dhe për meshkuj, kombëtaret e volejbollit Read More

Volejboll – Femra / Tarja shpalos strategjinë e tij për Nën-19-vjeçaret kuqezi Volejboll – Femra / Tarja shpalos strategjinë e tij për Nën-19-vjeçaret kuqezi

AlbanianSport.net 28/11/2017 13:25

ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit e ka vendosur tashmë Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Altin Martiri: Nuk ka miqësore për Kombëtaret Volejboll – Femra / Trajneri Altin Martiri: Nuk ka miqësore për Kombëtaret

AlbanianSport.net 28/11/2017 11:35

ASNN – Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për meshkuj dhe Read More

Volejboll / Brari: Të gjitha Federatat, në krizë financiare, por do ta kapërcejmë Volejboll / Brari: Të gjitha Federatat, në krizë financiare, por do ta kapërcejmë

AlbanianSport.net 28/11/2017 09:45

ASNN – “Në të njëjtën kohë kemi konfirmuar dhe pjesëmarrjen Read More

Volejbolli / Miqësorja e dyfishtë, Shqipëri-Kosovë, por sytë nga 2018-ta Volejbolli / Miqësorja e dyfishtë, Shqipëri-Kosovë, por sytë nga 2018-ta

AlbanianSport.net 28/11/2017 07:55

ASNN – Presidenti Erlind Pëllumbi në konferencë për shtyp prezanton Read More

(Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë (Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë

AlbanianSport.net 27/11/2017 19:05

ASNN – Kategoria Superiore ka mbyllur sot javën e 12-të, me sfidën kryesore të saj, atë që u luajt në mbrëmje në kryeqytet midis Partizanit dhe Skënderbeut. Kjo sfidë, që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, u mbyll me shifrat 0-0. Partizani dhe Skënderbeu janë ndarë me rrjeta të paprekura të hënën, në sfidën kryesore të javës së 12-të të Kategorisë Superiore, që u luajt në mbrëmje në kryeqytet dhe që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Ndeshja ka nisur me një minutë heshtje dhe një homazh për tifozin e spikatur të Partizanit, Arjan Deraj, i cili u shua papritur në moshën 46-vjeçare. Përballja ka nisur më mirë për Partizanin, që madje e ka gjetur golin në minutën e 4-t, por ai është anuluar për pozicion jashtëloje. Por përsëritjet televizive sugjerojnë se gjyqtari kryesor dhe ai anësor mund të jenë nxituar pak në vendimin e tyre. Përtej këtij episodi, e gjithë pjesa e parë e kësaj sfide të shumëpritur ka qenë, në fakt, nën nivelin mesatar, me një lojë të ngjeshur dhe me të të dyja skuadrat të disiplinuar taktikisht.

Kjo ka bërë që si Partizani, ashtu edhe Skënderbeu të mos rrezikojnë në lojën e tyre, duke i kufizuar kështu rastet e ndërtuara për shënim. Ndonëse korçarët kanë bërë një vëllim pak më të madh loje, janë të kuqtë kryeqytetas që janë më pragmatistë dhe cinikë në lojën e tyre, duke e synuar dhe e rrezikuar më tepër portën kundërshtare. Përkundër rasteve të ndërtuara nga Partizani përgjatë 18 minutave të para, Skënderbeu ka vetëm një rast për shënim në minutën e 19-të, kur Soue dhe Xhejms tregohen të pasaktë para portës së Hoxhës.

Pavarsisht përpjekjeve dhe rasteve për shënim të Partizanit, pjesa e parë do të mbyllet me rrjeta të paprekura. E dyta do të jetë pak më intensive, me të dyja skuadrat më kërkuese në kërkim të portës së njëra-tjetrës, por njëlloj të paqarta dhe të pasakta në fazën e finalizimit të aksioneve. Kështu do të ndodhë në minutën e 56-të, kur Gavazaj bën një driblim të bukur nga e djatha dhe pason për Takun, ky i fundit gjuan, por topi përfundon në duart e Hoxhës. Në krahun tjetër, nga një kundërsulm i shpejtë i Partizanit, Asani provon me një gjuajtje të befasishme nga distanca, topi largohet me vështirësi nga portieri Shehi.

Kështu ndodh edhe në minutën e 65-të, kur Partizani do të shkojë dëm edhe rastin më të volitshëm për shënim, kur Trashi, pak metra larg portës, ka goditur në mënyrë  katastrofike, duke e dërguar topin jashtë kuadratit. Pavarasisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, ndërrimeve të bëra nga trajnerët dhe 3 minutave shtesë, në të cilat Sukaj humbet një rast të pafalshëm, gjithçka mbyllet me rrjeta të paprekura dhe Skënderbeu kryeson i shkëputur renditjen në kuotën e 28 pikëve, 6  pikë më tepër sesa Kukësi i vendit të dytë dhe 6 më tepër sesa Flamurtari.

Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri” Basketboll / Klaudio Ndojës i dorëzohet Urdhëri “Naim Frashëri”

Gaspër Marku 27/11/2017 17:25

ASNN – Është larguar prej shumë vitesh nga Shkodra, por edhe Read More

Futboll – Femra / Kombëtarja e vajzave nëpër këmbë, kampionati në fushë… Futboll – Femra / Kombëtarja e vajzave nëpër këmbë, kampionati në fushë…

AlbanianSport.net 27/11/2017 16:35

ASNN – Nëse në futbollin shqiptar ndërpriten të gjitha veprimtaritë Read More

Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh

AlbanianSport.net 27/11/2017 14:05

ASNN – Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e ish-trajnerit të Kombëtares Read More

Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë Basketboll / Cici, “bilbil” në Spanjë-Slloveni, Bello, vëzhgues në Rumani-Holandë

AlbanianSport.net 27/11/2017 12:25

ASNN – Eliminatoret e Kampionatit Botëror të Basketbollit Read More

Hendboll / Cërriku thyen Kombinatin, fitues i Kupës së Pavarësisë 2017 Hendboll / Cërriku thyen Kombinatin, fitues i Kupës së Pavarësisë 2017

AlbanianSport.net 27/11/2017 11:35

ASNN – Cërriku në hendboll është fitues i Kupës së Pavarësisë, Read More

Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %” Goga Basket fiton pa problem ndaj Skënderbeut, ruan kreun “100 %”

AlbanianSport.net 27/11/2017 08:15

ASNN – Goga Basket për meshkuj ka arritur një fitore më shumë Read More

Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi

AlbanianSport.net 26/11/2017 18:25

ASNN – Vllaznia është përballur sot me Luftëtarin, në një sfidë Read More

(Video) Volejboll / Erblira Bici, pikëshënuesja e dytë në Serinë A2 (Video) Volejboll / Erblira Bici, pikëshënuesja e dytë në Serinë A2

AlbanianSport.net 26/11/2017 17:35

ASNN – Shqiptarja Erblira Bici renditet e dyta në listën e pikëshënueseve Read More

Kastrioti mposht Erzenin 3-1, java e 9-të e konfirmon kryesues bindës Kastrioti mposht Erzenin 3-1, java e 9-të e konfirmon kryesues bindës

AlbanianSport.net 26/11/2017 15:55

ASNN – Në takimin që mbylli javën e 9-të të Kategorisë së Parë, Read More

(Video) Basketboll / Policia “tërhiqet” nga sigurimi i mjediseve sportive (Video) Basketboll / Policia “tërhiqet” nga sigurimi i mjediseve sportive

AlbanianSport.net 26/11/2017 15:05

ASNN – Dhuna e vërejtur në derbin e basketbollit të meshkujve, Read More

Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur… Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur…

AlbanianSport.net 26/11/2017 13:25

ASNN – Laçi-Kukësi ishte një sfidë që vërtet dhuroi vetëm një gol, Read More

(Video) Volejboll / Redi Koçi, një gjysmësezon mbresëlënës në Finlandë (Video) Volejboll / Redi Koçi, një gjysmësezon mbresëlënës në Finlandë

AlbanianSport.net 26/11/2017 12:35

ASNN – Ka qenë një gjysmësezon i parë mbresëlënës ai i volejbollistit Read More

(Video) Sefa: 2017-ta, vit i jashtëzakonshëm për çiklizmin shqiptar (Video) Sefa: 2017-ta, vit i jashtëzakonshëm për çiklizmin shqiptar

AlbanianSport.net 26/11/2017 10:05

ASNN – Për Ylber Sefën, viti 2017 ishte një vit për t’u mbajtur Read More

(Video) Volejboll / Sindi Marina, 4 fitore & 1 humbje në 2 javë në SHBA (Video) Volejboll / Sindi Marina, 4 fitore & 1 humbje në 2 javë në SHBA

AlbanianSport.net 26/11/2017 07:35

ASNN – Ka qenë dy javë të ngjeshura këto të fundit për volejbollisten Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh