Subscribe to RSS

KOKSH Faqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05

Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin Read More

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin (Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25

“Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës Read More

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35

Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht Read More

KOKSH / Përfundimi i Ditëve Olimpike, sot falënderimi i partnerëve KOKSH / Përfundimi i Ditëve Olimpike, sot falënderimi i partnerëve

Gjergj Vyshka 12.06.2017 09:45

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka lajmëruar se sot në mesditë, Read More

(Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka (Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka

AlbanianSport.net 12.06.2017 21:25

ASNN – I kënaqur, më tepër me lojën dhe karakterin që skuadra Read More

Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore

Gjergj Vyshka 12.06.2017 19:45

Finlanda e ka pasur thjeshtë shëtitje ndeshjen me Austrinë, ndërsa Read More

(Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit (Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:55

Fundi i setit të katërt dhe salla e re olimpike ka shpërthyer në festë. Read More

Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde

Gjergj Vyshka 12.06.2017 16:10

22-vjeçarja kuqezi: “Në kombëtare është rekord, por një shifër Read More

Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi

Gjergj Vyshka 12.06.2017 14:20

Në fakt Shqipëria e ka vuajtur përsëri organizimin e Sindi Marinës Read More

Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 12:30

“Ka qenë një fitore e merituar në 100 % të saj, – ka deklaruar 31-vjeçarja Arjola Prenga Read More

Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 10:40

29 pikë me sulm janë shifrat rekord të kësaj lojtareje të talentuar Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy

Gjergj Vyshka 12.06.2017 08:50

“Të jem i sinqertë, edhe sikur ta kisha humbur këtë ndeshje, Read More

(Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë (Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë

AlbanianSport.net 12.06.2017 07:00

ASNN – Shqipëria e ka mbyllur me fitore gjysmën e parë të grupit Read More

Përurohet faza e parë e Parkut Olimpik, Salla Sportive & Administrata Përurohet faza e parë e Parkut Olimpik, Salla Sportive & Administrata

AlbanianSport.net 04.06.2017 19:50

ASNN – Një tjetër projekt i madh sportiv për kryeqytetin ka përfunduar Read More

Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë

Gjergj Vyshka 04.06.2017 17:40

Siç dihet, ekipet kombëtare do të marrin pjesë për të dytin vit Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë! Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë!

Gjergj Vyshka 04.06.2017 15:30

Më pas ka qenë fjala për trajnerët Altin Martiri dhe Jani Melka, Read More

Atletikë / Stërmasi: Me Gegën & Dautin, të dyja me normë në “Tokio 2020” Atletikë / Stërmasi: Me Gegën & Dautin, të dyja me normë në “Tokio 2020”

Gjergj Vyshka 04.06.2017 14:25

E dyta në 800 metra me kohën 2’13”19, atletja 15-vjeçare e Tiranës Read More

Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare! Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare!

AlbanianSport.net 04.06.2017 11:10

ASNN – Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi, falënderoi kompaninë “Errea” për bashkëpunimin dhe u shpreh se ngjyrat kuqezi do të qëndrojnë lart në këto evenimente ndërkombëtare, evropiane e Ballkanike. “Po punojmë prej më shumë se një viti për t’u përfaqësuar sa më denjësisht në arenën ndërkombëtare, jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave, ku mungonim prej vitesh, – ka thënë ai.

“Unë besoj tek këto ekipe kombëtare, se puna e bëra prej javësh do të japë rezultat në fushë. Jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave”, – shtoi Pëllumbi. Më tej, numri një i FSHV-së u shpreh se mbështetja e institucionit që ai drejton nuk do të mungojë asnjëherë. “Mbështetja e FSHV-së është e madhe, ne duam të rikthejmë volejbollin shqiptar në vendin që i takon”, – tha ai.

“Dhe jam i bindur se me punën që është bërë e do të bëhet do t’ia arrijmë qëllimit”, – përfundoi presidenti Erlind Pëllumbi, që shoqërohej në këtë ceremoni edhe nga Sekretari i Përgjithshëm, Albens Vokopola, dhe anëtari i kryesisë së Federatës Shqiptare të Volejbollit, Dashamir Brari. Më pas ishte radha e përfaqësuesve të ekipeve kombëtare për të rritur të bënin prezantimin e tyre.

Volejboll / FSHV prezanton uniformat e reja të ekipeve kombëtare Volejboll / FSHV prezanton uniformat e reja të ekipeve kombëtare

Gjergj Vyshka 04.06.2017 09:00

Mbrëmë, në mjediset e hotel “White Dream” në kryeqytet, Federata Read More

Atletikë / Relaksa Dauti, nënkampione e Ballkanit për Nën-18-vjeçaret Atletikë / Relaksa Dauti, nënkampione e Ballkanit për Nën-18-vjeçaret

Gjergj Vyshka 04.06.2017 07:55

Relaksa Dauti është nënkampione e Ballkanit për moshën deri Read More

(Video) Volejboll – Femra / Maria Sade: Do të shkojmë më larg këtë vit (Video) Volejboll – Femra / Maria Sade: Do të shkojmë më larg këtë vit

AlbanianSport.net 03.06.2017 16:10

ASNN – Në grupin A të Ligës së Evropës Shqipëria do të përballet Read More

Atletikë / Luiza Gega, e dyta garën e 1,500 m në Kupn e Bidgoshit Atletikë / Luiza Gega, e dyta garën e 1,500 m në Kupn e Bidgoshit

Gjergj Vyshka 03.06.2017 13:25

Luiza Gega, nënkampione e Evropës në 3,000 metra me pengesa, Read More

(Video) Volejboll – Femra / Alketa Doçi: Ka potencial për një rizgjim të ri (Video) Volejboll – Femra / Alketa Doçi: Ka potencial për një rizgjim të ri

AlbanianSport.net 03.06.2017 12:30

ASNN – Volejbolli shqiptar ka potencialin për një rizgjim të ri. Read More

Atletikë / Izmir Smajlaj, i katërti në Insbruk, jo më larg se 7.83 metra Atletikë / Izmir Smajlaj, i katërti në Insbruk, jo më larg se 7.83 metra

Gjergj Vyshka 03.06.2017 07:55

Izmir Smajlaj, rekordmeni i kërcimit së gjati e jo vetëm kaq, Read More

(Video) Rrethi i 74-t Çiklistik i Shqipërisë, një bast i fituar i “dyrrotakëve” (Video) Rrethi i 74-t Çiklistik i Shqipërisë, një bast i fituar i “dyrrotakëve”

AlbanianSport.net 02.06.2017 11:35

ASNN – Gara e 3-të më e vjetër çiklistike në Evropë, pas Turit Read More

(Video) Atletikë / Smajlaj, 3 mitingje ndërkombëtare si përgatitje për Londrën (Video) Atletikë / Smajlaj, 3 mitingje ndërkombëtare si përgatitje për Londrën

AlbanianSport.net 02.06.2017 09:45

ASNN – Tri gara ndërkombëtare do të jenë në dispozicion të kampionit Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh