Subscribe to RSS

Kosova Faqja Kryesore

Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion

Gjergj Vyshka 21.09.2017 13:25

Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se kampionia olimpike në xhudo, Read More

Basketboll – Meshkuj / Prishtina e nis me humbje Ligën e Kampioneve Basketboll – Meshkuj / Prishtina e nis me humbje Ligën e Kampioneve

AlbanianSport.net 21.09.2017 12:30

ASNN – SIGAL Prishtina e ka nisur me humbje në Ligën e Kampioneve Read More

Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi” Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi”

AlbanianSport.net 06.09.2017 07:55

ASNN – Kosova nuk njeh ende fitore në këto Eliminatore të Botërorit Read More

Shqipëria merr pikën në Maqedoni, Spanja, festival golash, fiton edhe Italia Shqipëria merr pikën në Maqedoni, Spanja, festival golash, fiton edhe Italia

AlbanianSport.net 05.09.2017 22:35

ASNN – Një pikë e vështirë, por sidoqoftë e vyer ka qenë ajo që Shqipëria Read More

Peshëngritje / Kristi Ramadani, i vetëm në Evropianin e Prishtinës Peshëngritje / Kristi Ramadani, i vetëm në Evropianin e Prishtinës

Gjergj Vyshka 05.09.2017 15:35

Kristi Ramadani do të jetë përfaqësuesi i vetëm i peshëngritjes Read More

Kosova guxon, por Kroacisë i mjafton një gol për fitoren & 3 pikët Kosova guxon, por Kroacisë i mjafton një gol për fitoren & 3 pikët

AlbanianSport.net 03.09.2017 17:55

ASNN – Kosova është mundur me rezultatin minimal, 0-1 përballë Read More

Moti ndërpret Kroaci-Kosovë (0-0), pjesa e mbetur e ndeshjes luhet të dielën Moti ndërpret Kroaci-Kosovë (0-0), pjesa e mbetur e ndeshjes luhet të dielën

AlbanianSport.net 02.09.2017 22:55

ASNN – Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës, e cila po luhej Read More

(Video) Basketboll & Futboll, një maratonë transmetimesh sportive në RTSH (Video) Basketboll & Futboll, një maratonë transmetimesh sportive në RTSH

AlbanianSport.net 30.08.2017 18:40

ASNN – Duke filluar nga 31 gusht dhe deri më 7 shtator, Rrjeti Read More

Xhudo / Majlinda Kelmendi, për herë të parë në 3 vjet, pa medalje Xhudo / Majlinda Kelmendi, për herë të parë në 3 vjet, pa medalje

AlbanianSport.net 29.08.2017 17:55

ASNN – Për herë të parë në 3 vitet e fundit, Majlinda Kelmendi Read More

(Video) Majlinda Kelmendi, drejt mbrojtjes së titullit në Budapest (Video) Majlinda Kelmendi, drejt mbrojtjes së titullit në Budapest

AlbanianSport.net 29.08.2017 15:45

ASNN – Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, vazhdon rrugëtimin Read More

(Video) Tjetër çmim për për Kelmendin, shpallet “Xhudistja e sotme më e mirë” (Video) Tjetër çmim për për Kelmendin, shpallet “Xhudistja e sotme më e mirë”

AlbanianSport.net 28.08.2017 18:10

ASNN – Në prag të nisjes së Kampionatit Botëror të Xhudos, Read More

Basketboll / Konstantinides: Çfarë nuk funksionoi në Kombëtaren kuqezi… (I) Basketboll / Konstantinides: Çfarë nuk funksionoi në Kombëtaren kuqezi… (I)

Endi Tufa (Top Channel) 21.08.2017 16:45

Trajneri i përfaqësueses shqiptare të basketbollit, Antonis Kostantinides, Read More

(Video) Disfata e koshit, Kostantinides, “pa doreza”: Ju “s’e doni” Kombëtaren (Video) Disfata e koshit, Kostantinides, “pa doreza”: Ju “s’e doni” Kombëtaren

Endi Tufa (Top Channel) 20.08.2017 23:45

Trajneri i përfaqësueses shqiptare të basketbollit, Antonis Kostantinides, Read More

Basketboll – Meshkuj / Historike, Kosova kualifikohet për në fazën tjetër! Basketboll – Meshkuj / Historike, Kosova kualifikohet për në fazën tjetër!

AlbanianSport.net 20.08.2017 07:55

ASNN – Kosova ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Eliminatoreve Read More

(Video) Aeronautika / Pas Botërorit, edhe Kampionati i 7-t Kombëtar, një sukses (Video) Aeronautika / Pas Botërorit, edhe Kampionati i 7-t Kombëtar, një sukses

AlbanianSport.net 18.08.2017 17:05

ASNN – Sporti po shikohet gjithnjë e më tepër si një mundësi Read More

Basketboll / Eagles Basket, të premten miqësore me Sferën e Skënderajt Basketboll / Eagles Basket, të premten miqësore me Sferën e Skënderajt

Gjergj Vyshka 25.07.2017 14:20

Sipas trajnerit Klarent Dedaj, të premten në ora 19:00, në Sallën Read More

Nëse keni nevojë për sauna, ejani në Sallën Olimpike… Nëse keni nevojë për sauna, ejani në Sallën Olimpike…

Nga Gjergj Vyshka 24.07.2017 18:00

“Nëse keni nevojë për sauna, ejani në sallën olimpike”. Është Read More

Basketboll – Nën-20-vjeçarët / Kosova, diçka më mirë, e 12-ta në Evropian Basketboll – Nën-20-vjeçarët / Kosova, diçka më mirë, e 12-ta në Evropian

Gjergj Vyshka 24.07.2017 16:10

Ndërkohë, Kosova është renditur në vendin e 12-të, teksa në finalen Read More

Basketboll – Meshkuj / Konstandinides: Miqësoret do të na ndihmojnë shumë Basketboll – Meshkuj / Konstandinides: Miqësoret do të na ndihmojnë shumë

Gjergj Vyshka 24.07.2017 14:20

Qiprioti i stolit kuqezi, Antonis Konstantinides, ka pranuar se miqësoret Read More

Basketboll – Meshkuj / Shqipëri- Kosovë 72-90, vendos “sherrxhiu” Dardan Berisha Basketboll – Meshkuj / Shqipëri- Kosovë 72-90, vendos “sherrxhiu” Dardan Berisha

Gjergj Vyshka 24.07.2017 10:40

Për shkak të përplasjes së një dite më parë, që burime nga Federata Read More

Basketboll – Meshkuj / Tjetër leksion nga Kosova, Shqipëria mundet 72-90 Basketboll – Meshkuj / Tjetër leksion nga Kosova, Shqipëria mundet 72-90

Gjergj Vyshka 24.07.2017 07:00

Dardan Berisha “snajperi” i kosovarëve, 25 pikë të shënuara, Read More

(Video) Kosova vazhdon “avazin”, i dorëzohet edhe Turqisë në Shkodër (Video) Kosova vazhdon “avazin”, i dorëzohet edhe Turqisë në Shkodër

AlbanianSport.net 12.06.2017 11:35

ASNN – Kosova ka shënuar humbjen e 5-të radhazi në Eliminatoret Read More

Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë

Gjergj Vyshka 04.06.2017 17:40

Siç dihet, ekipet kombëtare do të marrin pjesë për të dytin vit Read More

Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare! Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare!

AlbanianSport.net 04.06.2017 11:10

ASNN – Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi, falënderoi kompaninë “Errea” për bashkëpunimin dhe u shpreh se ngjyrat kuqezi do të qëndrojnë lart në këto evenimente ndërkombëtare, evropiane e Ballkanike. “Po punojmë prej më shumë se një viti për t’u përfaqësuar sa më denjësisht në arenën ndërkombëtare, jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave, ku mungonim prej vitesh, – ka thënë ai.

“Unë besoj tek këto ekipe kombëtare, se puna e bëra prej javësh do të japë rezultat në fushë. Jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave”, – shtoi Pëllumbi. Më tej, numri një i FSHV-së u shpreh se mbështetja e institucionit që ai drejton nuk do të mungojë asnjëherë. “Mbështetja e FSHV-së është e madhe, ne duam të rikthejmë volejbollin shqiptar në vendin që i takon”, – tha ai.

“Dhe jam i bindur se me punën që është bërë e do të bëhet do t’ia arrijmë qëllimit”, – përfundoi presidenti Erlind Pëllumbi, që shoqërohej në këtë ceremoni edhe nga Sekretari i Përgjithshëm, Albens Vokopola, dhe anëtari i kryesisë së Federatës Shqiptare të Volejbollit, Dashamir Brari. Më pas ishte radha e përfaqësuesve të ekipeve kombëtare për të rritur të bënin prezantimin e tyre.

Atletikë / Relaksa Dauti, nënkampione e Ballkanit për Nën-18-vjeçaret Atletikë / Relaksa Dauti, nënkampione e Ballkanit për Nën-18-vjeçaret

Gjergj Vyshka 04.06.2017 07:55

Relaksa Dauti është nënkampione e Ballkanit për moshën deri Read More

Mundje / Dështon Egzon Shala, eliminohet që në fazën eliminatore Mundje / Dështon Egzon Shala, eliminohet që në fazën eliminatore

Gjergj Vyshka 04.05.2017 12:30

Egzon Shala, mundësi i Shqipërisë në peshën 97 kilogram në Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh