Subscribe to RSS

Meshkuj Faqja Kryesore

(Video) Hidhet shorti i gjysmëfinaleve, Besëlidhja-Tirana & Skënderbeu-Teuta (Video) Hidhet shorti i gjysmëfinaleve, Besëlidhja-Tirana & Skënderbeu-Teuta

AlbanianSport.net 23.03.2017 16:45

ASNN – Besëlidhja-Tirana dhe Skënderbeu-Teuta janë dy çiftet Read More

(Video) Nën-17-vjeçarët / Triumfon Tirana fiton lotarinë e 11-m. me Vllazninë (Video) Nën-17-vjeçarët / Triumfon Tirana fiton lotarinë e 11-m. me Vllazninë

AlbanianSport.net 16.02.2017 17:05

ASNN – Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar vazhdon transmetimet sportive dhe ka Read More

Finalja e Kupës së Shqipërisë, Tirana-Vllaznia, drejtpërdrejt në RTSH (13:30) Finalja e Kupës së Shqipërisë, Tirana-Vllaznia, drejtpërdrejt në RTSH (13:30)

AlbanianSport.net 16.02.2017 09:35

ASNN – Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar është padyshim shtëpia e të gjithë sporteve Read More

(Video) Njihen 4 gjysmëfinalistet, janë Tirana, Skënderbeu, Teuta & Besëlidhja, (Video) Njihen 4 gjysmëfinalistet, janë Tirana, Skënderbeu, Teuta & Besëlidhja,

AlbanianSport.net 15.02.2017 18:55

ASNN – Janë luajtur të mërkurën ndeshjet e kthimit të Kupës Read More

(Video) Tirana, fitore karakteri ndaj Kukësit, 2-1 midis emocioneve & spektaklit (Video) Tirana, fitore karakteri ndaj Kukësit, 2-1 midis emocioneve & spektaklit

AlbanianSport.net 01.02.2017 20:45

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Tirana & Vllaznia, fitore minimale, Laçi-Skënderbeu 1-1, shtang Besëlidhja Tirana & Vllaznia, fitore minimale, Laçi-Skënderbeu 1-1, shtang Besëlidhja

AlbanianSport.net 01.02.2017 18:55

ASNN – Tirana, Vllaznia dhe ajo që është padyshim surpiza e këtij Read More

Laçi-Skënderbeu, 1-1 “in-extremis”, Vllaznia, mjafton Tafili ndaj Teutës Laçi-Skënderbeu, 1-1 “in-extremis”, Vllaznia, mjafton Tafili ndaj Teutës

AlbanianSport.net 01.02.2017 15:15

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Sot luhen të parat e çerekfinaleve, Tirana-Kukësi, drejtpërdrejt në RTSH Sot luhen të parat e çerekfinaleve, Tirana-Kukësi, drejtpërdrejt në RTSH

AlbanianSport.net 01.02.2017 11:35

ASNN – Pas Kategorisë Superiore, edhe veprimtaria e dytë e futbollin Read More

Flamurtari kapërcen Tërbunin, në çerekfinale ndaj surprizës “Besëlidhje” Flamurtari kapërcen Tërbunin, në çerekfinale ndaj surprizës “Besëlidhje”

AlbanianSport.net 15.11.2016 23:30

ASNN – Flamurtari kalon në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë, atë çerekfinal, duke kapërcyer pa problem pengesën me emrin “Tërbun”. Kanë mjaftuar dy gola të realizuar në pjesën e parë, fillimisht nga Radoviç, në minutë e 18-të, dhe, më pas, Dushku, në minutë e 28-të, për t’i dhënë fitoren 2-0 Flamurtarit, që kalon tashmë në 8-shen e më të mirëve të kësaj veprimtarie.

Në fakt formacioni i skuadrës vlonjate ka patur shumë ndryshime, teksa u është dhënë hapësirë lojtarëve që kanë luajtur me pak në kampionat. Në anën tjetër, edhe Tërbuni nuk ka bërë rezistencë, duke pranuar humbjen. Për Flamurtarin, Kupa e Shqipërisë kthehet në një veprimtari të rëndësishme,duke parë vështirësitë e shumta dhe gjendjen e pakënaqshme që vlonjatët po kalojnë në kampionat.

Pas ndeshjes, zyrtarët e klubit vlonjat kanë mohuar të tjera largime të lojtarëve të huaj apo shqiptarë, duke përsëritur, për të disatën herë, se zgjidhja do të vijë shpejt për pagat. Duke iu referuar edhe sulmuesit kroat, Bushiç, pretendohet se edhe ky i fundit pritet të kthehet. Ndërkohë në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, Flamurtari do të gjejë përballë Besëlidhjen, që, në mënyrë surprizë, ka eliminuar sot Partizanin.

 

Kupa e Shqipërisë

Turi i 16-shes:

 

Ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve:

 

Grupi A

 

Skënderbeu – Apolonia                 (1-2)    3-0

Stadiumi “Skënderbeu”, Korçë

 

Kukësi – Dinamo                              (2-0)    0-0

Kompleksi “Internacional”, Pezë-Helmës

 

Tirana – Luftëtari                               (4-1)    1-0

Stadiumi “Roza Haxhiu”, Lushnjë

 

Laçi – Bylis                                         (1-1)    3-0

Stadiumi i Laçit

 

Grupi B

 

Partizani – Besëlidhja                      (0-1)    1-1

Drejtpërdrejt në Rrjetin e RTSH-së

Stadiumi “Elbasan Arena”, Elbasan

 

Teuta – Kastrioti                                (1-2)    3-1

Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

 

Vllaznia – Kamza                              (2-0)    6-0

Fusha Sportive “Reshit Rusi”, Shkodër

 

Flamurtari – Tërbuni                         (3-3)    2-0

Stadiumi “Ismail Xhemali”, Pukë

 

* Në kllapa është shënuar rezultati i ndeshjeve të para si dhe orari i ndeshjeve të kthimit.

Sidibe, mëkatari & shenjti i Besëlidhjes, lezhjanët shtangin Partizanin Sidibe, mëkatari & shenjti i Besëlidhjes, lezhjanët shtangin Partizanin

AlbanianSport.net 15.11.2016 20:45

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit shqiptar, Kupa e Shqipërisë, Read More

Mbyllet turi i 16-shes, njihen 8 ekipe çerekfinaliste, Besëlidhja, surpriza Mbyllet turi i 16-shes, njihen 8 ekipe çerekfinaliste, Besëlidhja, surpriza

AlbanianSport.net 15.11.2016 18:00

ASNN – Ndonëse ishte një nga pretendentet për këtë trofe, Partizani Read More

Sot ndeshjet e kthimit të turit të 16-shes, Partizani-Besëlidhja, në RTSH (13:30) Sot ndeshjet e kthimit të turit të 16-shes, Partizani-Besëlidhja, në RTSH (13:30)

AlbanianSport.net 15.11.2016 09:50

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit shqiptar, Kupa e Shqipërisë, do të luajë sot pasdreke Read More

Vetëm Tirana, Kukësi & Vllaznia, të sigurt, hapin e parë, të tjerët, “përmbys” Vetëm Tirana, Kukësi & Vllaznia, të sigurt, hapin e parë, të tjerët, “përmbys”

AlbanianSport.net 26.10.2016 18:00

ASNN – Tirana, Kukësi dhe Vllaznia kanë hedhur nga një hap drejt vendit në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, pasi kanë fituar me rezultate  bindëse në fushë të huaj, në takimet e para të turit të 16-shes. Sa u përket çifteve të tjera, nuk kanë munguar rezultatet suprizë.

Kështu, veprimtaria e dytë e futbollit shqiptar, Kupa e Shqipërisë, ka luajtur  të mërkurën të gjitha ndeshjet e para të turit të saj të dytë, apo thënë ndryshe, turit të 16-shes. Dhe Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar ka sjellë për sportdashësit, një nga duelet më të spikatura të grupit B, atë midis Kamzës dhe Vllaznisë.

Në fakt, kjo sfidë ka parë një rezistencë të fortë të vendasve, të cilët militojnë në nivelin e dytë të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që njihet si Kategoria e Parë, e kanë nisur mjaft mirë sezonin e ri, duke kryesuar bindshëm renditjen e grupit A dhe duke qenë pretendentë seriozë për ngjitjen në Kategorinë Superiore.

Por shpresat e Kamzës, që, pasi ka eliminuar në turin e mëparshëm një skuadër të Kategorisë Superiore, siç është Korabi, të bënte të njëjtën gjë edhe me Vllazninë janë shuar në minutat e fundit, pasi shkodranët kanë shënuar dy herë, me anë të Ylli Hoxhës.

Sa u përket çifteve të tjera të këtij turi, rezultatet ishin Apolonia-Skënderbeu 2-1, Dinamo-Kukësi 0-2, Luftëtari-Tirana 1-4 dhe Bylis-Laçi 1-1, në grupin A. Ndërsa në grupin B, ku të gjitha duelet janë përballje midis skuadrave të Kategorisë Superiore dhe asaj Të Parë, u arritën këto rezultatet Besëlidhja-Partizani 1-0, Kastrioti-Teuta 2-1, Kamza-Vllaznia 0-2, Tërbuni-Flamurtari 3-3.

 

Kupa e Shqipërisë

Turi i 16-shes:

 

Ndeshjet e para:

 

Grupi A

 

Apolonia – Skënderbeu                  2-1

Stadiumi “Loni Papuçiu”, Fier

 

Dinamo – Kukësi                              0-2

Kompleksi “Internacional”, Pezë-Helmës

 

Luftëtari – Tirana                              1-4

Stadiumi “Roza Haxhiu”, Lushnjë

 

Bylis – Laçi                                         1-1

Stadiumi “Adush Muça”, Ballsh

 

Grupi B

 

Besëlidhja – Partizani                     1-0

Stadiumi “Besëlidhja”, Lezhë

 

Kastrioti – Teuta                               2-1

Stadiumi “Kastrioti”, Krujë

 

Kamza – Vllaznia                             0-2

Fusha Sportive “Fuat Toptani”, Kamëz

 

Tërbuni – Flamurtari                        3-3     

Stadiumi “Ismail Xhemali”, Pukë

 

*Ndeshjet e kthimit luhen pas dy javësh, të mërkurën e 9 nëntorit 2016.

Sot luhet akti i parë i turit të 16-shes, një sfidë mes Superiores & Të Parës Sot luhet akti i parë i turit të 16-shes, një sfidë mes Superiores & Të Parës

AlbanianSport.net 26.10.2016 10:40

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit shqiptar, Kupa e Shqipërisë, Read More

Luhet të kthimit e turit të 32-shes, shënohen 56 gola në 15 ndeshje Luhet të kthimit e turit të 32-shes, shënohen 56 gola në 15 ndeshje

AlbanianSport.net 05.10.2016 16:40

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Nëpër anekse e me skuadrat e dyta, luhen sot të kthimit e turit të 32-shes Nëpër anekse e me skuadrat e dyta, luhen sot të kthimit e turit të 32-shes

AlbanianSport.net 05.10.2016 09:10

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë, Read More

Kamza-Korabi 1-1, barazimi që penalizon vendasit & favorizon dibranët Kamza-Korabi 1-1, barazimi që penalizon vendasit & favorizon dibranët

AlbanianSport.net 28.09.2016 18:00

ASNN – Kamza-Korabi është mbyllur në barazim 1-1, ndeshje Read More

Sot të parat e turit të 32-shes, Kamza-Korabi, drejtpërdrejt në RTSH (14:00) Sot të parat e turit të 32-shes, Kamza-Korabi, drejtpërdrejt në RTSH (14:00)

AlbanianSport.net 28.09.2016 12:30

ASNN – Nis sot Kupa e Shqipërisë në futboll. Skuadrat e tre kategorive Read More

Kukësi mund Skënderbeun 3-1, merr të parën Superkupë të Shqipërisë Kukësi mund Skënderbeun 3-1, merr të parën Superkupë të Shqipërisë

AlbanianSport.net 24.08.2016 22:25

ASNN – Kukësi është fitues i Superkupës së Shqipërisë për vitin Read More

(Video) Sot, Superkupa, trofeu i parë i sezonit midis Skënderbeut & Kukësit (Video) Sot, Superkupa, trofeu i parë i sezonit midis Skënderbeut & Kukësit

AlbanianSport.net 24.08.2016 09:50

ASNN – Sezoni i ri futbollistik shqiptar ngre sonte siparin me trofeun Read More

(Video) Kukësi / Gjoka, Hallaçi & Shameti, optimistë për Superkupën (Video) Kukësi / Gjoka, Hallaçi & Shameti, optimistë për Superkupën

AlbanianSport.net 23.08.2016 14:25

ASNN – Skënderbeu dhe Kukësi do të diskutojnë të mërkurën trofeun e radhës. Në Read More

Kukësi / Mijëra tifozë në festën e Kupës së Shqipërisë me Duron & ekipin Kukësi / Mijëra tifozë në festën e Kupës së Shqipërisë me Duron & ekipin

AlbanianSport.net 26.05.2016 12:55

ASNN – Mijëra qytetarë kukësianë festuan mbrëmjen e të mërkurës Read More

Kukësi, e 3-ta, e vërteta! Fiton lotarinë e 11-m. me Laçin, Kupa, me adresë të re Kukësi, e 3-ta, e vërteta! Fiton lotarinë e 11-m. me Laçin, Kupa, me adresë të re

AlbanianSport.net 22.05.2016 22:00

ASNN – Ka rezultuar me të vërtetë ashtu siç thotë shprehja Read More

(Video) Kukësi / Duro: Kjo, e treta, e vërteta! Ta mbyllim me një trofe sezonin (Video) Kukësi / Duro: Kjo, e treta, e vërteta! Ta mbyllim me një trofe sezonin

AlbanianSport.net 21.05.2016 17:05

ASNN – Ka dështuar dy herë radhazi në dy finalet e fundit, por Kukësi Read More

Mbyllen gjysmëfinalet, Laçi-Kukësi, finalja e Kupës është një “déja vu” Mbyllen gjysmëfinalet, Laçi-Kukësi, finalja e Kupës është një “déja vu”

AlbanianSport.net 20.04.2016 18:45

ASNN – Veprimtaria e dytë e futbollit në vend, Kupa e Shqipërisë Read More

Sot (15:30) takimet e kthimit të gjysmëfinaleve, sytë tek Skënderbeu-Laçi Sot (15:30) takimet e kthimit të gjysmëfinaleve, sytë tek Skënderbeu-Laçi

AlbanianSport.net 20.04.2016 08:45

ASNN – Kukësi-Flamurtari dhe Skënderbeu-Laçi janë dy çiftet Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh